Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ezért a helységért mennyi...

Ezért a helységért mennyi lenne a reális bérleti díj?

Figyelt kérdés
[link]

2017. ápr. 2. 15:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
A bolt egyik oldalán piac és lángosos, meg valami magyaros konyha, utána pedig egy Penny. A bolt másik oldalán Gyros-os parkolóval és ide szeretnél egy "pékséget", ahol mirelit péksüteményt sütsz/melegítesz és meg van kötve a kezed is, hogy mit árulhatsz. Nem tűnik túl jó biznisznek.
2017. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

És az emberek reggel gyros-t, hamburgert meg lángos-t fognak enni (főleg hogy 10-kor nyit mindkettő) a magyaros konyháról annyit hogy szerintem az emberek nem fognak reggel beülni mikor sietnek a dolgukra 4 db tükörtojást megvenni 400-Ft-ért.

A fornetti azért jó mert gyorsan megveszed a pékárut a kis papírzacskóba mellé üdítőt vagy kávét-t és mész a dolgodra.

Ismerek olyan helyen Fornetti-t aminek a közelében két gyrosos van 1 pizzéria az út másik oldalán mc donalds penny meg spar még is több éve működik...

De mondtam hogy nem erről akarok vitatkozni meg a kérdés se arról szól hogy mennyire működne itt egy fornetti...

2017. ápr. 2. 19:40
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ülj le és kezdj el számolni. Először is keresd meg a Fornetti-t, kérj tőlük árajánlatot és megtérülési kalkulációt (ebben le van írva, hogy ha eladsz x db izét x ft-ért, akkor mennyi lesz a profitod várhatóan, tehát le van vonva belőle a fornetti beszerzési díján kívül az áramköltség, a személyi ráfordítás és hasonlók).


Ha ez megvan, gondold végig, szerinted mennyit adnál el belőle naponta (télen-nyáron, jó időben, rossz időben, nyári szünet alatt, stb.) és vonj le belőle 20%-ot, ennyivel biztosan túl fogod tervezni.


Most már megvan a havi bevétel és nagyjából a kiadás. Az eddigi költésgekhez adj +10%-ot, ebből megoldod a kikerülhetetlen könyvelő és egyéb költségeket. Ha nagy értékű eszköz kell az egészhez, akkor az eszköz amorizációját is vond le (pl. ha a sütő 3millába kerül és kb. 5 évig működik, akkor az értéket erre az időszakra lebontva oszd el, mert újat kell majd venni belőle, ha letelt az idő).


Amennyit most kaptál, megmutatja, mennyid van a te fizetésedre plusz a bérleti díjra összesen. Vigyázz rá, hogy a nyereség nem egyenlő a fizetéssel, ebből még adózni kell, hogy mennyit, abban egy könyvelő tud segíteni (és a neked jó vállalkozási forma kiválasztásában is).

2017. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

Találtam neked egy átfogó cikket, van benne szó a fornettizésről is:

[link]

2017. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

# 13 # 14

Az anyag részével tisztában vagyok, már minden ilyennek utánaolvastam a fornetti franchise menüpontjában.

2017. ápr. 3. 10:59
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor ha ezeket már kiszámoltad, látod, havonta mennyid van max. bérleti díjra. Adj ajánlatot annak a felére és onnan van még lehetőséged felfelé menni, ha ők többet kérnének érte.


Egyébként erről van szó?

[link]

2017. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem!

Hanem erről:

[link]

2017. ápr. 3. 14:49
 18/19 anonim ***** válasza:
Nézd meg a másik épületet, amit linkeltem és hasonlítsd össze a kettőt (elhelyezkedés, állapot, várható forgalom), így lesz rálátásod, várhatóan mennyit fognak kérni érte m2-enként.
2017. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

65nm szerintem túl nagy egy fornettinek.

A szabadság úton se mindegy hogy hol azért.

2017. ápr. 3. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!