Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ismerősömnek a cukrászüzeme...

Ismerősömnek a cukrászüzeme haldoklik, hogy tudnék segíteni? Valakinek ötlete tanácsok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudnád egy kicsit pontosítani?

Pl. a helyet(főváros, nagyváros(megyeszékhely),kis varos, falu...)

Konkurencia miatt, a válság miatt vagy esetleg egyéb miatt...

Így nagyon nehéz lesz tanácsot adni!

Azért kérném ezeket, mert volt egy hasonló munkahelyem, ahol aktívan reszt vettem egy cukrászda "félvirágoztatásában", amit később a tulaj azzal halalt meg, hogy mivel túl sokat tudtam az üzletről(és az előzetes megállapodásunk szerinti nagyobb erkölcsi és anyagi megbecsülésemet kertem), megkért, hogy keressek magamnak új munkahelyet!

Azóta a cég ismét hanyatlásnak indult, én pedig egy konkurens céggel foglalkozom, (számomra is) érezhető sikerrel!

2010. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ird le mi az amiért haldoklik,és ugy hamarabb tudunk segiteni,mint itt találgatni,hogy nincs elég választék,nincs 1-2 nagyonakciós termék,ami odacsalogatja a vendégeket,vagy nincs kiülős hely,ami nyárra muszáj,és hasonlók
2010. máj. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
a cukrászüzem az nem cukrászda...
2010. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Igaza van az előttem szólónak, a cukrászda nem cukrászüzem, csakhogy manapság a saját termékét zömmel az előállító forgalmazza (árulja saját árusítóhelyen)!

De nem (csak) az utóbbira gondoltam!

Ok lehet a "haldoklásra" a leamortizálódott berendezés is, aminek a fenntartása többe kerül, mint amennyi hasznot hoz!

2010. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hol van, kiknek szállít, hány embert foglalkoztat, milyen gépparkkal, ilyesmi...


Én, ha kell tudok segíteni:) Persze kis sikerdíjért;) De az csak a bevétellel arányosan:D

2010. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos csak három üzletük van akiknek szállítanak hiába mennek árajánlatozni senki nem akar foglalkozni velük.

Egy süti 120ft de 15dkg-as nagyon nagyok és guszták.

Visznek mintákat is és azt mondják,hogy tényleg milyen jó meg finom de senki nem telefonál.

2010. máj. 16. 11:21
 7/12 anonim válasza:
Bizony,aki vállalkozó,a kapitalizmusban az esetleges csődre is vállalkozik.Kegyetlen kiszorítósdi.Bármilyen remek árúja is legyen,a pénztelenség beteszi az ajtót,ő meg ki a bezárt táblát.Sajnos.Próbáld megmenteni.Rendelj minden héten egy talicska krémest,én is szeretem.A gazdaságban sok minden játszik,csak a becsületesség meg a humanizmus nem sajnos.P.Tibor
2010. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de gondolj bele, hogy 1 süti 120 forint, akkor arra rájön a 25% áfa, így máris 150 forintért kell eladnia a sütit az árusnak, hogy 0-ra jöjjön ki, és akkor a tárolási és a hűtési költségekről nem beszéltünk. Tehát, amíg kikerül a vásárlókhoz a süti, addigra kb 220 forintba kerül, annyiért pedig senki nem veszi meg, mert így kilónként 1467 forintra jön ki a süti, aminél olcsóbb, ha elmegy és vesz 1 kiló fornettis pogácsát.
2010. máj. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Az a baj, hogy ha tisztességes alapanyagokból gyártanak jó sütit, az nem lesz olcsó, az emberek nagy részének viszont mindegy, miből van, csak olcsó legyen, lásd 87 forintos T3sco sör, meg társai, azt kellene csinálniuk, hogy a legolcsóbb szarokból gyártani a sütit, méretet csökkenteni, a termékbemutatóra el lehet vinni a nagyot, halkan megjegyezve, hogy ez most kicsit nagy lett, nem ekkora valójában, úgyis a látványt fogják megjegyezni, az ár pedig így kedvező lesz, mert nem a tuti motyó árával kell számolniuk! Még egyszer mondom, NEM a minőség számít, hanem az ár!!!

A másik megoldás, hogy gyártsanak Space Cake-et, de azért meg szólnak a rendőrök...:D

2010. máj. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak egy ismerősöd, akkor minek töröd magad? Ha ennél mégis csak több,akkor a jó tanács pénzbe fog kerülni!
2010. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!