Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás, de honnan a tudás?

Vállalkozás, de honnan a tudás?

Figyelt kérdés

Hogyan vagy kitől tudnám megtanulni egy vállalkozás elindítását felfuttatását milyen papírok kellenek stb.

Egy osztálytársammal szeretnénk közösen elindítani egy vállalkozást. (valószínűleg kft) jelenleg 16 évesek vagyunk de már mind a ketten diákmunkázunk, hogy meglegyen a leendő tőke. Ha a matek nem hazudik akkor össze is fog jönni a pénz (fejenként kb 2Misi). A probléma az, hogy nem tudjuk hogy kellene kivitelezni a dolgot, már megvan az ötlet ha az teljesen kikristályosodott akkor üzleti tervet is csináltatunk. De valahogy nem érzem magamban a tudást. Valahonnan tanulni szeretnék erről. Marketing illetve pénzügyi könyveket olvasok de azokban sem igazán találom meg amit keresek. Persze még van időnk és tudom, hogy hibázni kell, hogy fejlődhessek de szeretnék valamilyen formában tájékozott lenni mikor kilépek a nagyvilágba és belevágok ebbe. Tudnátok ajánlani könyveket amik egy vállalkozás életútját mutatják be? Mindenhol csak azt látom, hogy "Pistike limonádé standot nyitott 20 év múlva világvállalata van és nagyon boldog". De engem maga az út érdekelne. Hiszen (bár ezt csak gondolom) maga az út az élvezetes, a fejlődés, kudarc és siker váltakozása. Szóval erről az útról szóló könyveket ha tudnátok ajánlani azt nagyon megköszönném. Illetve ha vállalkozó vagy és éppen ráérsz illetve van kedved néha beszélgetnél velem a témában. Teljesen mindegy hogy most kezdted illetve hogy hol tartasz én tanulni szeretnék, tőled vagy könyvből vagy mindegy honnan de hajt valami.

Bocsi, hogy raboltam az idődet.



2017. máj. 28. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

fönt van minden az interneten.. használd a keresőt. Rengeteg nagyvállalat és vállalkozó történetét olvashatod el.. főleg mostanság, hogy mindenki startup lázban ég.. Forbes magazinban szinte minden hónapban van ilyen (igen letölthető torrentről)


naprakész infó kell, akkor meg keresel egy könyvelőt és pár 1000Ft ért elmond mindent.. céghez amúgy is fog kelleni.

2017. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen keresnék egy felnőttet aki már hasonlót csinálni. Nem, nem fogja ellopni az ötletet.
2017. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam már keresni de nincs se ismerős se rokon, hogyha itt teszek fel kérést hogy valaki segítene e akkor pedig lehurrognak.
2017. máj. 28. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ötletet nem kell senkinek elárulnod, de kft alapításról olvashatsz a neten, az intéznivalókról és a tapasztalatokról is.
2017. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem pont úgy mutatja be az "utat" ahogy te leírtad de ettől még nagyon jó és hasznos könyv MJ DeMarco Gyorsítósáv a milliókhoz című könyve. Ha arra vagy kíváncsi mi kell egy vállalkozás elindításához akkor pedig ezt javaslom (bár még én sem olvastam de sort fogok keríteni rá, mivel szükségem van a benne foglaltakra): [link]
2017. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ment az up vote mindenkinek :D
2017. jún. 1. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!