Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üzlet, büfé, vendéglő bérlése?

Üzlet, büfé, vendéglő bérlése?

Figyelt kérdés

Nem tudom lesz e itt olyan aki esetleg jártas az ilyen dolgokban, de nagyvonalakban a kérdésem :


Lenne egy vendéglátó helység amit ki lehetne bérelni, bérleti jogot kell megvásárolni. Bejáratott viszonylag nagy forgalmú. Nekem lenne rá pénzem, viszont egyéb dolgok miatt nem tudnék vele foglalkozni. De mint üzlet érdekel. Lenne egy ember akiben 100%ig megbízok, ő tudná vinni a helyet, tapasztalata, végzettsége, megvan. (nekem nincsen)

Hogyan tudna ez a dolog működni? Én alapítok egy céget, vagy akár vállalkozóként, alkalmazom őt? Illetve megbízás alapján intézkedhet e ügyvédnél, könyvelőnél, hivatalos ügyekben stb...?


2017. jún. 20. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Könyvelő.
2017. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:

Millió lehetőség van. Megveheted a helyet céggel együtt, vagy tényleg csak a bérleti jogot (amihez bejáratott üzletnél általában hozzá jár a berendezés, felszerelések, stb.), és ahogy írod, alapíthatsz rá egy céget.


Na most ha van egy céged (akár vetted, akár alapítottad), akkor annak kell lennie egy ügyvezetőjének. Ezt a poziciót megtarthatod magadnak, (és akkor csak az üzletvezetést bízod a megbízható emberedre) vagy őt megteheted ügyvezetőnek is. Ez utóbbi esetben alapvetően neki van joga a céget minden fórumon képviselni (persze akkor is kikötheted, hogy a napi üzletmenetet meghaladó ügyekben - pl. hitelfelvétel - tulajdonosi hozzájárulás kell). Ha te vagy az ügyvezető, akkor Te határozod meg, hogy milyen feladatokat, és felelősséget delegálsz neki.

2017. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jún. 21. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!