Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás vállalkozó adhat számla...

Katás vállalkozó adhat számla helyett nyugtát?

Figyelt kérdés
Nyelvtanításra váltottam ki egyéni vállalkozóit, katás vagyok, egyelőre nyelviskolás csoportjaim vannak, ahová számláznom kell, viszont szeptembertől magántanítványokat is akarok vállalni. Kétlem, hogy soknak lenne szüksége számlára, elvileg a nyugta is elég lenne. Katásoknak viszont nyilatkozniuk kell évente, hogy van-e olyan kliensük, akinek évi 1 milliónál többet számláztak. Ettől kezdve elbizonytalanodtam, hogy kiállíthatnék-e egyáltalán számla helyett nyugtát, amin ugye nem szerepel a vevő neve, azaz nem tudom érdemben bizonyítani vele, hány különböző embernek ment a pénz az év során.
2017. jún. 23. 21:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9: Alvállalkozásnál nincs értelme a "zsebbe fizetésnek", mivel itt nem járulékköteles - a fővállalkozó részéről - a foglalkoztatás.

Zsebbe fizetés alkalmazotti jogviszonynál buli, mert ott mondjuk egy 300e-s bruttónak már igen komoly a járulékvonzata.

2017. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
11: Magyarul itt pont az a lényeg, hogy számla legyen, mert a fővállalkozó teszi be a könyvelésbe.
2017. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!