Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Örököltem 25 millió Ft-ot,...

Örököltem 25 millió Ft-ot, mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm annak, aki értelmes és építő jellegű válasszal megtiszteli a kérdésemet.


Tehát, lakásom, autóm, stb van, arra most nem akarom elkölteni.


Mindenképpen olyanba szeretném fektetni, ami 50-10 év altt egy biztos, átlag feletti egzisztenciát adna.


Ami biztos kizárva: tőzsde, részvény, banki lekötések, ilyen-olyan "alapok".


Vállalkozásban gondolkodok, pl valami franchise, mondjuk CoffeShop Company, stb.

Vagy esetleg egy autómosó, ilyesmi.



2017. aug. 16. 08:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, természetesen 5-10 év alatt...
2017. aug. 16. 08:44
 2/13 anonim válasza:
100%
Vállalkozás vagy bejön, vagy nem. Érteni is kellene hozzá. Sokan hitték azt, hogy egyszerű, de nem az. Lásd példának Bajor Imre étterme, Nox Szilvia étterme. Ha semmihez sem értessz, akkor állampapír marad, vagy bank. Ez van.
2017. aug. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha franchise, akkor biztos nem kávézót nyitnék, oda nem járnak sokan. Akkor már inkább egy gyorséttermet valami forgalmasabb helyen. Autómosó is csak akkor lesz forgalmas, ha olcsó, a 100 forintért fél perc víz az nem menő.

De vállalkozni csak úgy kezdj, ha értesz is hozzá. Egyébként tényleg marad az állampapír.

2017. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Vállalkozás mondjuk hely szempontjából sem mindegy, hogy

hol akarod csinálni. Ha pedig nem leszel ott 0-24h, akkor

nagy hirtelen bele se kezdj, a vállalkozás egyik fő

tényezője az alkalmazotti rész. Ha nincs rálátásod folya-

matosan, akkor könyvelheted a buktát.


Mindegy, mit akarsz csinálni, a lényeg, hogy minél többet

informálódj azon a területen, a legapróbb részletekig,

mire egyet is lépsz a megvalósítás felé! Ez a legfontosabb.

2017. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Saját ötlettel rukkolj elő , a frencsájz marha drága a 25 milka kevés . Rizikós , lehet csak pakolnád a lóvét és 6-7 évig a befektetés sem térülne meg .
2017. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
71%
Veszel két lakást, és hivatalosan, törvényesen, szerződéssel kiadod normál embereknek. Városban, nem falun.
2017. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván nem fogok újat mondani, és más is csimálja már ezt, és annak is kicsi a valószínűsége, hogy egy ugyan azon helyen élnénk.


Nagy titkot nem árulok el, azzal hogy ingatlanokkal foglalkozom hosszútávon. Ingatlanhirdetéseket bújom nap mint nap. Én kicsivel kevesebb pénzhez jutottam de én nem örököltem. Úgy osztottam fel, hogy 10 milliót lekötöttem, ha bármire kell legyen. A maradékból vettem egy nyugdíjas hölgytől egy 40 nm2-es lakást 6 millióért amit magam újítottam fel. Így a 6 millióra rájött mindennel együtt 720k és eladtam 9,5 millióért egy fiatal gyerekes nőnek. És ez fél év leforgása alatt. Interneten tanultam meg parkettázni, festeni egyedül járólapozáshoz, csempézéshez hívtam segítséget. Remélem mondtam használható információt. :)

2017. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de átlag feletti egzisztenciát ennyi pénzből kockázatmentesen nem fogsz tudni alkotni.

Vállalkozás kockázatos, pedig az "átlag feletti"-hez az szükséges. Ennyi pénzből egy tisztességes kiegészítést tudsz elérni, például ingatlan bérbeadásával, de csak abból megélni nem fogsz tudni.

2017. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7:

Köszönöm, igen az ingatlan az, amire még gondoltam.

Ebből a pénzből kb 3 kis lakást tudnék venni a mellettünk lévő megyeszékhelyen, amiket olyan 60-70e-ért lehetne kiadni havonta.

Számoltam már, így 5 év alatt másfélszerezhető lenne a pénz, viszonylag biztosan.

2017. aug. 17. 07:17
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Én lemondtam arról hogy kiadjam. Rendben van, hogy egy havi 40-50k bejött volna belőle (hivatalosan) de belegondoltam mi történik, ha gyerekkel megy oda bárki, vagy leamortizálja a lakást vagy csak szimplán lelép. A gyerekes eset hivatalosan sem egyszerű, gyerekkel nem lehet kirakni, mégha nem fizet sem. Ha leamortizálják a lakást, akkor az ebből befolyó összeget költhetem felújításra. Ha meg valaki csak fogja magát és eltűnik mondjuk külföldre a tartozást sem szeded be tőle soha az életben. Én emiatt nem gondolkodtam kiadásban, de nyilván mindenkinek saját véleménye van. :)
2017. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!