Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Telephelyhez bérleti szerződés?

Telephelyhez bérleti szerződés?

Figyelt kérdés

Üdv.

Szüleim nevén van az ingatlan amit telephelynek megjelöltem saját vállalkozásomnál.

Telephely engedélyt kell kérnem, ahhoz kell egy igazoló dokumentum, hogy jogosult vagyok használni az ingatlant (bérleti szerződés stb.)

Valaki tudna egy hasonló dokumentumot linkelni? Vagy 0-s bérletről, vagy ami itt kell :)


Vagy csak simán írjunk egy bérleti szerződést saját szánk szerint, vagy van ehhez hivatalos is?


Előre is köszi :)


2017. szept. 25. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj az eljáró ügyvédtől egyet.
2017. szept. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nincs eljáró ügyvéd, minek?

A falú jegyzőjének kell beadnom egy papírt mellé a jogosúltságról egy papírt.

Csupán a formára vagyok kiváncsi :) azért nem fizetek 10ezreket, hogy kapjak egy papírt miközben nagyon sok segítőkész ember van a neten is :)

2017. szept. 25. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel a telephellyel kapcsolatos költségeket a vállalkozás mint bevételt csökkentő tételt elszámolhatja, a telephellyel kapcsolatos dolgokat a bérlőnek kell intéznie, fizetnie, rendeznie, a bérleti szerződés a vállalkozás iratai közt kell szerepeljen. Mint ilyet ugye hitelesíttetni is kell valakivel.
2017. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a vállakozás KATA alapú, így egy sima engedély kell, hogy ott vagyok.

De köszönöm az információkat is. :) Csak egy formanyomtatvány érdekelne, ami alapján elindulhatok

2017. szept. 25. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdés nem e kevered a székhely meg telephely fogalmát?

Székhelyihez elég egy hozzájáruló nyilatkozat is. Nem kell bérleti.

Bérletihez meg kell még Energetikai tanúsítvány is de nem kötelező ügyvéd vagy közjegyző hozzá.

2017. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!