Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként mennyire...

Egyéni vállalkozóként mennyire fontos, hogy a vállalkozás székhelyéről végezzem a teendőim, ha történetesen internetes, online munkáról van szó?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontos. Ott dolgozol, ahol akarsz.

Arra azért ügyelj, hogy ez ne az a hely legyen, ahova számlázol, mert az lehet bújtatott foglalkoztatás a többi körülmény fennállása esetén.

2019. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát semmi akadálya annak hogy pl: szüleim háza, ahova szól a bejelentett lakcímem, és ahova rendszeresen járok, természetesen az ő hivatalos beleegyezésükkel legyen a székhely, DE a munkát az alberletből végezzem, mert nem akarom a tulajt ilyenekkel húzni, ismerve a természetét.
2019. febr. 1. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Így teljesen járható az út. Nyugodtan dolgozhatsz az albérletben.
2019. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelj, hogy ha hivatalos levelet kapsz, az a székhelyre fog menni - tehát ha a szüleid nem törik magukat az átvétellel, akkor könnyen baj lehet egy át nem vett levélből. Pl. önkormányzathoz be kell menni, bejelentkezni, stb.
2019. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hivatalos levelet ügyfélkapu tárhelyre küldik
2019. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
egyéni vállalkozó villanyszerelőként gondban lennék ha csak otthon dolgozhatnék :D
2019. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja XD

Én minőségbiztosítási szolgáltatást nyújtok, a meló 9095%-a nem a lakásomban van. Nekem is van online tevékenység felvéve

2019. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hivatalos levelet ügyfélkapu tárhelyre küldik"


Vagy nem. Iparűzési adóval kapcsolatos leveleket, bevallást, stb pl. nem.

Nem véletlenül írtam, amit írtam - de mindig bele kell kötni valamibe valakinek.

2019. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!