Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ilyenkor kell helyesbítő vagy...

Ilyenkor kell helyesbítő vagy sztornó számla, vagy ennyiért felesleges?

Figyelt kérdés
E-számlát szoktam kiállítani általában (persze előtte rákérdezek, hogy ez megfelel-e), interneten vállalok munkákat, ezt azt amazt, weboldallal kapcsolatos dolgok stb. Kiállítottam tegnap egy számlát, minden stimmel rajta, összeg, dátumok, név, ÁFA kulcs, tétel stb. A teljesítést mára írtam (tegnap állítottam ki a számlát, ma kezdem el a munkát), és 1 hónapig tart, pl. ilyen lehet egy weblap karbantartás esetleg, ebből van 1 hónapos csomag. Így aztán ilyenkor a tételnél megjegyzésben odaszoktam írni, hogy pl.: "Időszak: 2018.05.15.-2018.06.15.". A tegnap viszont ezt elírtam, és annak ellenére, hogy a teljesítési dátum szerint ma kezdem el ezt az egészet, az én megjegyzésemben tegnaptól tart az időszak, azaz így néz ki: "Időszak: 2019.02.11.-2019.03.13.". Szóval mindkét dátum 1 nappal lerövidült, mert mától kellene számolnom erre 30 napot. Ilyenkor van valami teendő? Ebben jártas ismerőseim szerint mivel a dátummal igazából nincs gond a számlán és minden fontos adat stimmel, ez pedig csak egy megjegyzés volt a tételnél, semmi baj nincs ezzel. Nyugodtan hagyhatom így? Nem akarok feleslegesen javítgatni, mert már megkapta a vevő is.
2019. febr. 12. 01:59
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Szóval ha nálam valaki fizet, én már megkezdem másnap a munkát, azaz akkor kezdem el teljesíteni. Én már a fizetés napján kiállítom a számlát, mert ha nem így tenném, elfelejteném, nem lenne rá időm, mert a számlákkal és a befizetésekkel reggel vagy délután foglalkozom, a munkával késő este és hajnalban.


Szóval valaki befizet, neki megjön a pénze egyik nap, én kiállítom a számlát, megadom fizetési határidőnek ugyanazt a napot, mert már rendeztük, de a teljesítésnek a következő napot adom meg, mert akkor kezdem. Akkor eddig rosszul csináltam? Az akkor szép, mert sztornózhatok vagy csinálhatok helyesbítő számlákat...

2019. febr. 15. 02:48
 12/30 anonim ***** válasza:
Bakker, menjél már el egy könyvelőhöz, mert ha a Gyakoriról akarod megtanulni a számlázást, akkor később nézni fogsz, amikor a NAV a nyakadba akaszt egy tetemes bírságot a helytelen számlázás miatt.
2019. febr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Megyek, most egyeztetek adótanácsadóval (az is jó?), de addig sem akarom a rosszat tovább csinálni, azért kérdeztem meg inkább...
2019. febr. 15. 07:53
 14/30 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy a számlázásban, hogy te mikor kezded, vagy tervezed elkezdeni.


A számlázz -os számla pl. amit kaptál tökéletes. Kelt egyértelmű, a fizetési határidő meg a teljesítés megegyezik, ebbe belekötni nem lehet.


Nálad is elég egyértelmű, kelt amikor írod, fizetési határidő ugyanaz, hisz már meg is kaptad, teljesítés meg szintén ugyanaz.


Itt amúgy részletesebben le van írva:


[link]

2019. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

#14

Csakhogy a kérdező ELŐRE veszi fel a pénzt - nem a teljesítés végén: először felveszi a pénzt és utána teljesít. Ez esetben nem így kellene kiállítani a számlát (azaz nem előlegszámlát kellene írnia?)?

" a teljesítést megelőzően előírt ellenérték-fizetés előlegnek tekintendő, amely azonnali számlakibocsátási kötelezettséggel jár. Ez esetben főszabályként előlegszámlát és külön végszámlát kell az ügyletről kiállítani, legyenek tekintettel ennek speciális szabályaira."

2019. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Voltam adótanácsadáson, teljesen rendben van úgy, ahogyan eddig csináltam. Annyit javasolt, hogy ha aznap állítom ki a számlát amikor a pénzt megkaptam, akkor inkább legyen az a teljesítés időpontja, egyébként maradhat a többi is, nem kell javítani. Ha mégsem így lenne, akkor írhatom visszamenőleg a teljesítés időpontját és a fizetési határidőt.


Nem mondta, hogy előleg számla kellene. Egyébként én pár ezer forintért adok el magánszemélyeknek, szóval úgy tudom, nem is kell ilyenkor.


"Kivételek


Van néhány eset, amikor nem kell előlegszámlát kiállítanunk, mint például:


A közösség egyik tagállamában adómentesen kerül eladásra egy termék,

a vevő magánszemély és nem éri el az előleg összege a 900.000 Ft-ot"

2019. febr. 20. 18:59
 17/30 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy adótanácsadó ilyent mond. A teljesítés időpontja nem úgy működik, hogy lehet ez is, az is, mindegy. Az áfa tv szabályozza.
2019. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

VAn egy ügyfeled, szerződtök.

Időszakos elszámolásban egyeztek meg, havonta számlázol.

LEgyen az időszakod január 1-31.

Ha a számla kiállítása és a fizetési határidő és január 31 előtt van, akkor a kiállítás napja lesz a teljesítés napja.

Ha január 31-et követően van a fizetési határidő, akkor a fizetési határidő napja lesz a teljesítés napja.

Ha az időszak utolsó napja a fizeetési határidő, akkor pedig az a teljesítés.


ÉS ez nem úgy megy, hogy mindegy, melyiket válaszotd, ez a törvény.

2019. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

#18

Ha jól értelmeztem a kérdezőt, akkor az Ő jan. 1-31 időszakában így néz ki a dolog:

jan.1-én felveszi a pénzt, 2.-ától elkezd teljesíteni és kiállítja a számlát,

- hogy teljesítés jan. 1, (pedig nem az, hanem 31.) - számla kelte, jan.1,

- fizetési határidő jan 1.

Szerintem Ő így állítja ki a számlát, ha jól értettem.

Ez azért aggályos - szerintem - ugyanis amíg nem teljesítette a vállalt munkát, akkor előleg számlát kellene kiállítani, nem?

Pl. 10-én megbetegszik és nem tudja elvégezni az egész hónapra felvett munkát...

2019. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha az időszak január, és előre számláz, előre kell fizetni, akkor a számla kelte a teljesítés.

Ez nem előleg, hanem időszakos elszámolás.

2019. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!