Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ilyenkor kell helyesbítő vagy...

Ilyenkor kell helyesbítő vagy sztornó számla, vagy ennyiért felesleges?

Figyelt kérdés
E-számlát szoktam kiállítani általában (persze előtte rákérdezek, hogy ez megfelel-e), interneten vállalok munkákat, ezt azt amazt, weboldallal kapcsolatos dolgok stb. Kiállítottam tegnap egy számlát, minden stimmel rajta, összeg, dátumok, név, ÁFA kulcs, tétel stb. A teljesítést mára írtam (tegnap állítottam ki a számlát, ma kezdem el a munkát), és 1 hónapig tart, pl. ilyen lehet egy weblap karbantartás esetleg, ebből van 1 hónapos csomag. Így aztán ilyenkor a tételnél megjegyzésben odaszoktam írni, hogy pl.: "Időszak: 2018.05.15.-2018.06.15.". A tegnap viszont ezt elírtam, és annak ellenére, hogy a teljesítési dátum szerint ma kezdem el ezt az egészet, az én megjegyzésemben tegnaptól tart az időszak, azaz így néz ki: "Időszak: 2019.02.11.-2019.03.13.". Szóval mindkét dátum 1 nappal lerövidült, mert mától kellene számolnom erre 30 napot. Ilyenkor van valami teendő? Ebben jártas ismerőseim szerint mivel a dátummal igazából nincs gond a számlán és minden fontos adat stimmel, ez pedig csak egy megjegyzés volt a tételnél, semmi baj nincs ezzel. Nyugodtan hagyhatom így? Nem akarok feleslegesen javítgatni, mert már megkapta a vevő is.
2019. febr. 12. 01:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Köszi :-)
2019. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Azt mondta a tanácsadó, hogy nem számít folyamatos vagy időszakos teljesítésnek.
2019. febr. 20. 21:39
 23/30 A kérdező kommentje:
Előleg számla magánszemélynek pedig nem kötelező 900.000Ft alatt.
2019. febr. 20. 21:40
 24/30 anonim ***** válasza:
De, ha folyamatos a szolgáltatás, ez bizony időszakos elszámolású ügylet lesz.
2019. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy az akkor lenne úgy, ha állandó jelleggel kiszámláznék egy időszakot, pl. havonta, mint egy telefon szolgáltató. Mindegy, a lényeg az, hogy azt mondta nem lesz probléma, de mostantól csináljam azt, hogy ha aznap állítom ki a számlát, amikor a pénz beérkezett, akkor mindenhol egy dátum legyen. Nem azért mentem el hozzá és adtam ki pénzt, hogy ne azt csináljam, amit elmondott. Eddig mindenki zavart szakemberhez fele, most már az is hülyeséget momd?
2019. febr. 20. 21:52
 26/30 anonim ***** válasza:

Na akkor tegyük ezt tisztába - függetlenül attól hogy az általad felkeresett szakember mit mond:


Folyamatos teljesítésű, időszakos elszámolású ügyletek az áfatörvény 58. paragrafusa alapján azon ügyletek, amikor a felek az általuk kötött szerződés alapján:


– a teljesített termékértékesítésről, a nyújtott szolgáltatásról időszakonként számolnak el

– vagy azok ellenértékét meghatározott időszakra állapítják meg. - PIPA


Ezen ügyletek esetén az érintett elszámolási időszak utolsó napja lesz a teljesítés napja főszabályként.


A főszabály mellett azonban a törvény meghatároz különös szabályokat, melyek prioritást élveznek a teljesítési időpont meghatározásakor. Ha a kiállítandó számla egyik kivétel szabály alá sem tartozik (vagy például ha nem ismert a fizetési határidő), abban az esetben kell csak visszatérni a főszabályra, és azt alkalmazni.


A különös szabályok szerint a teljesítési időpont


– a számla vagy nyugta kibocsátásának időpontja (számla kelte) amennyiben az elszámolással vagy fizetéssel érintett időszakra vonatkozó fizetési esedékesség és a számla kibocsátása az adott időszak utolsó napját megelőzi, - PIPA

– az elszámolással vagy fizetéssel érintett időszakra vonatkozó ellenérték megtérítésének esedékessége (fizetési határidő) , de legfeljebb az időszak utolsó napját követő hatvanadik nap, amennyiben az esedékesség az adott számlázandó időszak utolsó napját követő időpontra esik.


Vagyis a 18-as hozzászólóé a pont :) - ha szakember ha nem - és az általad felkeresett 'szakemberhez' pedig sétálj vissza dugd az orra alá az áfa törvény fent nevezet részét és szépen kérd vissza a pénzed mert nettó hülyeséget beszélt. (btw számlát kaptál a tanácsadásról?)

2019. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Akkor csak nem mondott mégsem hülyeséget azzal, hogy aznapra írjak minden dátumot, ha aznap kiállítom a számlát, amikor a pénz beérkezett. Egyébként is vicces ez az oldal, mert kiírok egy kérdést, lehurrognak, hogy na irány szakértő, aztán meg a szakértő hülyeséget beszél? :D Ha ennyire vágjátok, akkor miért kellett elmennem szakértőhöz mégis? Azt mondta, az 1 7-8 számla maradhat úgy, de tanácsosabb inkább egy dátumra írni mindent, ha a befizetés napján állítom ki a számlát. Nem érdekel egyáltalán, amit írtok, mivel rám lett erőltetve itt a tanácsadó, de az még sem jó, már nem kavar meg senki, csinálom így, aztán ha nem jó, maximum ki kell javítani, vagy megbüntetnek, nem érdekel már.


Igen, kaptam számlát, majd ha bevallás után probléma lesz, felkeresem őket, hogy hülyeséget mondtak és javítsák ők ki ingyen, addig is betartom amit mondott, mivel ő nem a netről tájékozódik, hanem ezt tanulta.

2019. febr. 21. 23:32
 28/30 anonim ***** válasza:

Nos, kedves kérdező, nem kell kiosztani a válaszolókat, akik Neked SEGÍTETTEK. Még akkor is, ha nem egyértelmű információkat kaptál - épp ezért lettél elküldve szakemberhez.

Amúgy meg rém egyszerű a kérdés. ezért nem a Gyakorin kell tájékozódni adóügyekben, számlázásban, stb., hanem úgy kell indítani egy vállalkozást, hogy tisztában vagy vele: vagy a NAV-nál érdeklődök vagy szakembernél - nem egy gagyi fórumon.

Ja, és csak hogy tudd - nem mi és nem a szakember a hibás - néha még a NAV-nál sem adnak pontos, egyértelmű választ. Ott is előfordul, hogy nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal. Ez van.

2019. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, kérdeztél, kaptál sok sok választ. Szíved joga eldönteni mit csinálsz és hogyan. De ne sértődj már meg azon ha segítenek neked mert segítséget kértél, csupán azért mert nem tetszik a válasz. A poén hogy egy egy válaszból messze látszik hogy egy jó szándékú nem szakember vagy egy szakember írta, olvasd el, vond le a következtetéseket és dönts saját belátásod szerint, de ne torkold már le azokat akik segítséget próbálnak nyújtani.

Azt csinálsz amit akarsz - de egy köszönömtől sem tört volna le az ujjad.

2019. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A szakemberre fogok hallgatni, akinek fizettem. :)
2019. febr. 22. 09:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!