Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy egyéni vállalkoz...

Debremart kérdése:

Szeretnék egy egyéni vállalkozást csinálni ami áruszállítással foglalkozik megéri?

Figyelt kérdés

Jelenleg áruszállítással foglalkozom vidékre

3,5t-ás kisteherautóval alkalmazottkéntt egy egyéni vállalkozónak aki alvállalkozó egy cégnél. A kérdésem, hogy ha ugyanígy megcsinálnám az egyéni vállalkozóit, és vennék egy saját teherautót, és én is alvállalkozóként szállítanék jobban megérné? Jelenleg 10000Ft-ot kapok egy napra.



2019. máj. 1. 12:54
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

NEM. Ebben az esetben az adó, a jármű amortizációja, a benzinköltség, a fuvarlevelek szabályos kitöltése - mind-mind Téged terhelne, a fuvarokat Neked kellene felhajtani, ha csak 1 autót van, de az meghibásodik, akkor a kieső napokon hogyan pótolod a járművet? Vagy akkor nem teljesíted a vállalt fuvarokat? - mert akkor meg kötbért kell fizetned, ami megint nem kevés pénz.

Ha akarsz egy csomó gondot és kiadást a nyakadba, vagy mindezektől nem riadsz vissza, akkor hajrá :-)

2019. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
16%

Nyilvánvaló, hogy jobban megérné, hisz ha nem érné meg, akkor a te vállalkozód sem csinálná és nem alkalmazna téged sem.

Az 1-essel ne foglalkozz, ha az ilyen kishitűeken múlt volna, akkor még mindig fályával világítanánk és lovaskocsival járnánk.

2019. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

2-es, Te vállalkozó vagy? Vagy voltál már életedben?

Tudod, mennyi szabálynak kell megfelelni?

Tudod, hogy a fuvarok nagy részét "csókosok" kapják?

Tudod, hogy van-e a kérdezőnek pénze a saját teherautóra vagy hitelből venné?

2019. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

1-es nem kishitű, csak reális. 10 vállalkozásból 5 befuccsol 1 éven belül a fent említett dolgok miatt.

2-is inkább túl optimista, de persze ilyen is kell csak ne a más kárára.

2019. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
27%
3: Igen tudom, azért vagyok vállalkozó, nem pedig alkalmazott:)
2019. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
87%

Oké, vannak akik kockáztatnak és nem buknak el és van vannak akik elbuknak. De az hogy mindenkit arra biztass hogy igenis vágjon bele, felelőtlenség.

Fel kell sorolni a kockázatokat is ahogy az első tette és majd ő eldönti. De az hogy az elsőt lehúzod mert óvatos, az pont annyira negatív dolog, mint valakit arra biztatni hogy ne törődjön a kockázatokkal, hanem vágjon bele...

2019. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Hát ha szervízelni kell akkor ugyanúgy kiesik itt is a fuvar, de nem kérnek kötbért, hanem megoldják mindig ennél a cégnél legalábbis. Elvitetik más Vállalkozóval. A furlevelet annyira nem nézik, inkább csak a kilómétert, az üzemanyaggal elszámolnak, meg egy két dolgot letudnak írni az adójukból is. És semmikép nem hitelre szeretnék venni teherautót, összegyűjtögetem rà én se mai darabbal dolgozom és ezek 500-600 ezerért mennek. És valóban ez a gondoloat már bennem is megfordult hogy az aki alkalmaz ha annak megéri hogy engem alkalmazzon akkor jobban megéri nekem ha én is vállalkozóként csinálnám. Idővel meg jöhet a következő teherautó alkalmazottal és így tovàbb. Idővel saját raktárol logisztikai céggé szeretném kinőni magam szóval az elképzelés megvan csak az a kérdés hogy ez így megvalósítható-e.
2019. máj. 1. 13:40
 8/48 anonim ***** válasza:
0%
6: Mivel írta is, hogy ő ott dolgozik egy ilyen vállalkozónál, nyilván átlátja az egész bizniszt, az árnyoldalakat is beleértve.
2019. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
0%

"És valóban ez a gondoloat már bennem is megfordult hogy az aki alkalmaz ha annak megéri hogy engem alkalmazzon akkor jobban megéri nekem ha én is vállalkozóként csinálnám. Idővel meg jöhet a következő teherautó alkalmazottal és így tovàbb. Idővel saját raktárol logisztikai céggé szeretném kinőni magam szóval az elképzelés megvan csak az a kérdés hogy ez így megvalósítható-e."


Erről van szó. Minden megvalósítható egyébként, csak nem szabad kishitűnek lenni.

2019. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

Megvalósítható, csak egy dolog amivel jelenleg többet tud a vállalkozód, hogy van fuvarja...


"Hát ha szervízelni kell akkor ugyanúgy kiesik itt is a fuvar, de nem kérnek kötbért, hanem megoldják mindig ennél a cégnél legalábbis. Elvitetik más Vállalkozóval"


Igen, csak ha a TE kocsid romlik el akkor nem te leszel akivel elvitetik, tehát az már kiesés. És ha a cégnek ezért kára származik akkor igenis kérhet tőled kötbért...

2019. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!