Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy egyéni vállalkoz...

Debremart kérdése:

Szeretnék egy egyéni vállalkozást csinálni ami áruszállítással foglalkozik megéri?

Figyelt kérdés

Jelenleg áruszállítással foglalkozom vidékre

3,5t-ás kisteherautóval alkalmazottkéntt egy egyéni vállalkozónak aki alvállalkozó egy cégnél. A kérdésem, hogy ha ugyanígy megcsinálnám az egyéni vállalkozóit, és vennék egy saját teherautót, és én is alvállalkozóként szállítanék jobban megérné? Jelenleg 10000Ft-ot kapok egy napra.



2019. máj. 1. 12:54
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Feleslegesen adod itt a mindentudó adószakértőt, aki egyéni vállalkozóhoz javasol betársulást 50%-os cégrésszel, az még csak nagyon messziről ugatja ezt a szakmát:))

És nem homokolj, te az őt alkalmazó váll-hoz javasoltad a betársulást.


Semmit nem mond el egy cég profitábilissága szempontjából, hogy egy alkalmazott 4 vagy 6 órára van bejelentve.

Ha igazából benne lennél ebbe a szakmába, tudnád, hogy igen nagynevű cégeknél (több Mrd-os éves árbevétel) vannak nem kevesen 4-6 órára bejelentett munkavállalók és a többi meg megy zsebbe.

Csak pislognál, hogy jé, nála is??

2019. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Értem én. Nem annyira jó, ha kiderül utólag a látszat. Ne vagyok adószakertő csak van efosom is olyan helyen ahová nem éri meg az állandó munkaerő, meg van ahová igen.



Nyilván aki 6 órába van felvéve és a 8 órás sem napi díjról fog beszélni ha már nem napi díjról szól a szerződése, nem úgy, mint az efos akit napi szinten jelentesz be és független attól, hogy napi 16 órát dolgozik 10.000-ért vagy 4-et napi díjban méri a bérét.


Majd ha elszáll a vállalkozó akarok lenni lila köd előled akkor tisztázd lemagadban a katas k.f.t.- det ( hamar délelőtt meg katas voltál de a szocho kedvezmény kb idegen volt mint most a társas vállalkozás :-)

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Utána meg olvasd újra az 50%-ot amit arra írtam, hogy két külön versengő ev. helyett egy cégbe ( társas vállalkozásba egyesülve is elvállalhatnàk két autoval a megnövekedett fuvarszamot ami ugye nincs amire utalt eleve az efo, hiszen ha lenne akkor már az alvállalkozó is vett volna fel embert-ha meg nincs rá penze a kérdező külön kényszervàllalkozàs helyett pozíciót foghatna ha lenne hozzá vállakozói vénája és érzéke- meg a megbízó sem adná ki a munkát külsősnek, akit barmikor leépíthet. Pláne nem erre az egy bizonytalan piacra építeni vállalkozást.


Sört küldök ha kell, maradt pár karton a rendezvényről, ahová nem veszek fel állandó munkaerőt és napi bérbe vannak. 😊

2019. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

32:


Úgy látom, nem csak sör volt már:))


Ki beszélt KATA-s vállalkozásról?????


"Utána meg olvasd újra az 50%-ot amit arra írtam, hogy két külön versengő ev. helyett egy cégbe ( társas vállalkozásba egyesülve is elvállalhatnàk két autoval a megnövekedett fuvarszamot "


Nem, ezt írtad:


"Amúgy ha vállalkozói vénàja lenne már simán betársulhatna a láthatóan pénz nélküli alvállalkozó mellé 50% cégrésszel"


Tehát továbbra is várjuk a magyarázatod, hogy hogyan tud 50%-os tulajdonrésszel betársulni a címben írt EGYÉNI VÁLLALKOZÓ mellé?


"ami ugye nincs amire utalt eleve az efo"


Attól, mert mások által nem ismert rövidítéseket használsz (efo=egyszerűsített foglalkoztatás), még nem fogsz okosabbnak tűnni.

És mint kiderült, nem egyszerűsített foglalkoztatásban van, hanem 4 órára van bejelentve + a többit kapja zsebbe.

Mint igen nagy cégeknél (amikkel láthatóan neked semmilyen kapcsolatod nincs) is gyakori, az eszetlen magyar adórendszer miatt.

2019. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
52%

Leírtam, ha az egyéni vállalkozó mellett nem egy újabb egyéni vállalkozást hoz létre, hanem közösen egy cégbe csinálják az egyéni vállalkozó mellé társul be a közös cégbe, nem egy újabb kényszervállalkozó ev-t hoz létre, versengve egy eleve főállású alkalmazottat ki sem termelő keresletért.


Lehet szájba rágósan kell írni egy vállalkozónak is hogy megértse annak ellenére, hogy elvileg társas vállalkozása van, de eléggé hígul a vállalkozói világ, pláne hogy egymást biztatják a hülyeségre, csak hogy elmondhassák ők már nem alkalmazottak :-)


Az első hozzászólás lényegén ez nem változtat, hogy olyan munkára vállalkozni nem érdemes, ahol az ember még az alvállalkozónál sem kell állandó megrendelés hiányában.


De meghagylak a hitvilágodba, hogy vállalkozzon mindenki, függetlenül attól van-e piac, vagy nincs. Ez esetben jön létre a sok kényszervállalkozó aki olyan "nagy cégek"-nek dolgozik be, ahol nem alkalmazzák az embert főállásban.


Ilyenek pl a biztosítók, mlm cégek is ugyebár , amihez nyilván kellhet ez a fajta motiváltság, meg kontraszt alkalmazott és vállalkozó között.:-)

2019. máj. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

34: Legalább azt olvassad már el, amit saját magad írtál.

Azt írtad először, hogy az őt alkalmazó EV-hez "társuljon be 50% cégrészhez", egy EV-hez...

Most meg azt írod, csináljon vele közös céget. Akkor most mégis mit csináljon?

De ha szerinted (mert persze ezt te így az interneten keresztül jobban el tudod döntetni, mint a kérdező, aki eleve benne dolgozik ebben a váll-ban) annyira piac nélküli és sikertelen az őt alkalmazó vállalkozó, akkor mégis miért társuljon be hozzá?

Az is kiderült, hogy nem egyszerűsített foglalkoztatásban van, hanem 4 órára van bejelentve, a többit kapja zsebbe.

A fontoskodó rövidítgetéseidet nem nekem kell szájbarágni, én tudom mit jelent. Az nem fogja érteni, szólna a válaszod. Persze lehet pont ez a célod...

2019. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
52%

Az ev. mióta cég?


Vállalkozási alapismeretekig kellene visszamenni? Kérdezőnél még megérteném, de elvileg Te vállalkozó vagy. :-)


Vetítheted rám az értetlenséged,de szemmel láthatóan Te pofozod csak itt szalmabábjaidat.


Vissza kályhához, hol mondtam olyat, hogy társuljon be?

Nézd már meg az első hozzászólásom.


Attól mert ki akarsz tekeregni és elhatárolódni már a saját hülyeségedtől meg vállalkozói kavarásodból, még nem mondtam ilyet.


Azt mondtam, ha lenne vállalkozói vénája, akkor nem onnan közelítené meg a dolgot, hogy beszáll egy kis keresleti igényű piacra új piaci kihívóként, hanem betársulna az ev-vel közösen létrehozott cégbe.


Azt, hogy ezt ennyire szájba kell rágni, árulja el, hogy mekkora bizniszman lehetsz, aki felett ugye a tulajdonosi kör legfőbb szerve sem gyakorolja a munkáltatói jogokat munkaviszony kft tagként és


"Tehát továbbra is várjuk a magyarázatod, hogy hogyan tud 50%-os tulajdonrésszel betársulni a címben írt EGYÉNI VÁLLALKOZÓ mellé?" teljesen elképzelhetetlen hogy egy ev.-nek legyen MELLETTE mással közös kft-je, vagy épp az ev-t tisztán apporttal- ha már van 1 autó, ami mellé a kérdező beteszi a másikat- tőke nélkül átalakulhat társassá. :-)


Tehát ha valaki napi bejelentéssel, 4 órát dolgozik napi 10.000 Ft-ért bejelentve, akkor az nem efo-s, noha be van jelentve és a szerződésben 4 óra szerepel.


Meglehet, a Te vállalkozói világodban ahol vannak ilyen hiányosságok, de ha ezekre rámutat az ember az megjátszott adótanácsadó és már csak a sör marad mentsvárnak... meg a több hozzászólásos magyarázkodás.


Feltűnt, hogy az elején kb 4-5-en egyből átlátták a helyzetet és nem javasolták, megindokolva hogy miért ne?! Csak Te tekergőzöl itt magadnak a hülyeségeiddel :-)

2019. máj. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

"Az ev. mióta cég?"


A te értelmezésedben bizonyára az kell, hogy legyen, hiszen te javasoltad neki, hogy szálljon be 50% cégrésszel az őt alkalmazó Ev-hoz.

Miután beledörgöltem az orrodat, utána kezdted maszatolni, hogy te nem azt mondtad, hanem hogy alapítson közösen céget a mostani ev-vel.


Azt már ne is firtassuk ugye, hogy a kérdezőnek miért is lenne jó az, ha a most szerinted piac nélküli és sikertelen jelenlegei ev-hoz odatolna 50% tulajdont egy új cégbe, ahová nyilván vinné a megvásárolt kistehert???

2019. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

"A te értelmezésedben bizonyára az kell, hogy legyen, hiszen te javasoltad neki, hogy szálljon be 50% cégrésszel az őt alkalmazó Ev-hoz."


Na akkor erre idézd be pontosan amit írtam ezzel kapcsolatban, vagy olvasd újra az agymenéseidet.


Most azt mondod "ev-hoz", előbb azt mondtad e.v. mellé, most akkor melyik????


Ev. mellé beszállhatna, ha lenne piac. van piac? Első hozzászólásomból kiderül hogy szerintem nincs piac.

( Az utána lévő dolgok, hozzászólások az értetlenséged hozományai, mint alternatíva arra, ha a kérdező egyáltalán alkalmas lenne a vállalkozói szemléletre)


Vergődhetsz itt magadnak maszatolva a marhaságaidat, miután már magad sem tudod mit állíts olyat amit nem mondtam és mire kérj magyarázatot, olyan állításra amit magad kreáltál,hozzátéve hamisan, hogy én mondtam.


"Ev.-hez beszállni 50%-al."


Mutasd meg hol írtam, ilyet,mert én nem látom. Azután majd tovább lépünk, a társas vállalkozásokra, ha ezen túl vagy, mert addig ez csak egy hiteltelen szalmabáb amit 1 napja pofozol magadnak.


[link]


Mert ugye a sör is kb ennyire lesz releváns az érveléseidben, mint a szalmabábod.


[link]


Sok vezetői kompetencia nem szorult beléd, attól mert aláírtál valamit, ahol a munkaviszonyos tagságodat egy tollvonással át lehet húzni, mint ALKALMAZOTT és tönkre vágható a céged rövid idő alatt emiatt és lehetsz újra alkalmazott, amitől most annyira megkülönbözteted magad.


( Csináltam már ilyet, hasonló style üzlettárssal, onnan tudom :-) )

2019. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Feleslegesen vergődsz Norbertke, leszerepeltél, te mindentudó "adószakértő":))

Ha meg szerinted a közúti árufuvarozásnak nincs piaca, akkor szerintem nyugodtan kezdd el végelszámolni a "vállalkozásodat".

2019. máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Szép végszó az igazolásod helyett!

Na, az ilyen "üzleti partner"-től mentsen meg az isten. :-)

2019. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!