Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 80 millió forint árbevétel...

80 millió forint árbevétel soknak számít?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van egy kft-je, és szereti magát úgy előadni, mint ha nagyon gazdag lenne. Én inkább úgy látom, hogy jól él de a gazdagságtól messze van.

Más bevétele nincs, csak a cégét viszi. Villanyszereléssel foglalkoznak és a tavalyi évben felfelé kerekítve 80 milliós árbevételük volt. Ez soknak számít hasonló tevékenységű cégek között?



2019. jún. 6. 13:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%

Hát ha 70 ezer forint az adózott eredmény abból pont nem derül ki semmi, mert ez azt jelenti, hogy a könyvelője "elvarázsolta" a valódi profitot a számokban, a cég egyáltalán nem nyereséges (ilyenkor általában nem is cél, hogy növekedjen sajnos), a vállalkozó helyzete meg kérdőjel.

De egyébként tényleg nem tűnik egy eget rengető méretű cégnek - egy jó helyen levő kiskereskedés generál ekkora bevételt. Ezekből az 1-2 fős kis cégekből nem lesz senki nagy business man - kb. annyit lehet keresni vele, mint egy multinál csoportvezetőként, aki 10-12 emberért felel. Az ilyen cégek szoktak leghamarabb tönkremenni ha jön egy piaci turbulencia vagy visszaesés.

2019. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
32%
kisméretű vállalkozás.
2019. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%

A következők derülnek ki a számokból:

- 4millió a személyi ráfordítás, ez max két ember jó alacsony bejelentett éves bére. 5 fő alatt mikrovállalkozásról beszélünk.

- 70ezer a profit, vagyis a nyereség, ha volt is, a könyvelő eltüntette.

- vagyis a haverod nyilván nem a profiból és nem is bejelentett fizetésből él ilyen jól

- feltűnően magas az anyagköltség. Ha elhiszem a számokat, akkor csak minimálisan kérnek több pénzt az ügyfelektől, mint amennyibe nekik kerül. Ki az a hülye, aki ezt elhiszi?


Mondok egy lehetséges forgatókönyvet, ami sokkal inkább a realitás talaján mozog:

Az ügyfelek nagy részének belengetik, hogy 100ezer lesz, számlával 127ezer. Nyilván te is hallottál már ilyet szakitól, szerintem mindenki. Ügyfail nem kér számlát. Vállalkozó megveszi az anyagot 40ezerért, kap róla számlát, azt gyűjti a bevallásban. Maradék 60ból meg ad a munkásnak meg magának zsebbe. Pofonegyszerű. Csak hát ugye nem olyan törvényes.

2019. jún. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Aha 70 ezer adózott eredmény. És közben jól él. Biztos nem a Kft-ből.

77 millió költség. A két villanyszerelő, éhbérért melózik, teljesen hihető.

2019. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

13: Tehát az anyagköltség úgy lesz olyan magas, hogy megveszi 40-ért az anyagot, azt el is könyvelik, de amit az ügyféltől kapnak 100 azt simán elrakja zsebbe és az nem kerül be, mint nettó árbevétel? Mert így gyakorlatilag bármennyi lehet az árbevétele, csak éppen nem derül ki a beszámolóból. Jól gondolom?

Engem alapvetően nem zavar, jópofa figura, csak néha túltolja ezt "hozzám képest mindenki csóró" hozzáállást. Én pedig szimplán kíváncsi voltam, hogy valóban annyira jólmenő-e, mint ahogy előadja.

2019. jún. 6. 22:51
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
Éppen havi 6 666 666 Ft :). Komolyra fordítva a szót, ez lehet sok is, kevés is, a kiadások mennyisége dönti el azt, hogy ez mennyire sikeres vállalkozás.
2019. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%
Igen, így ahogy mondod.
2019. jún. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A haverod egy csaló, ez már laikusoknak is látszik, fel fog tünni a hatóságnak is.
2019. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem valami 17 éves kisfiú kapott közgáz házit a nyárra, azt akarta letudni.
2019. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
25%
kérdező nekem is irogat privátot mindenféle hülyeségről
2019. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!