Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan 37 hetes vagy...

Van itt olyan 37 hetes vagy akörüli kismama, akivel megoszthatnánk egymás tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Nagyon szivesen leveleznék olyan utolsó hónapban levő kismamákkal, akik szívesen megosztanák velem terhességük utolsó szakaszát. Ha írtok a végén írjatok nevet is: Beatrix
2010. jún. 26. 17:09
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/116 A kérdező kommentje:
De jó nektek lányok, hogy ilyen jelek vannak. Én ma voltam vizsgálaton, és sajnos nem változott az méhszáj értékem, ugyanannyi mint 2 hete C2100. De azt mondta, hogy a méhszáj felpuhult és ez jót jelent, de szülésnek semmi jele. Ma beszélgettünk kicsit az EDA-ról, meg a gátvédelemről. Én gátvédelmet csak abban az esetben vállalom, ha tényleg repedés nélkül megy, mondtam neki, hogy ha úgy látja hogy repednék inkább vágjon, mert a repedésnek rossz vége is lehet. Teljesen egyetértett velem, és azt mondta, nem vág nagyot, kb 1,5 cm-t és 2 öltéssel összevarrja. Az EDA-t pedig majd ott eldöntöm, nagyon remélem nem lesz rá szükségem, ti akarjátok? Mesélte a doki, hogy az éjjel volt egy szülése, és a csaj mikor beért 2 ujjnyira volt nyitva, akart volna EDA-t kérni a szüléshez, de annyira gyorsan tágult, hogy a baba feje nagyon hamar látszódott már és egy órán belül megszült, idő sem lett volna az EDA-ra. Mondtam neki bárcsak én is így lennék:)
2010. júl. 9. 17:54
 92/116 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretnmék EDA-t de nálunk akkor lehet csak ha nappal szülök mert itt Kaposváron nincs mindig bent ilyen orvos aki ezt tudja csinálni, csak nappal. msot megint voltam wc-n hasmenésem van ,de lehet már azh idegtöl, vagy a tej-sárgabarack kombinácio nem kellett volna. én 3111 voltam szerdán, de már 3 hete igy vagyok. mostanában 4 napja nagaon fáj a szeméremcsontom, sztem tágulok.
2010. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/116 anonim ***** válasza:

Sziasztok, a 10 hónapos kislány anyukája vagyok ismét.

Beatrix, a kérdésedre, én már a 37. héttől vártam minden nap a szülést, mert akkor sajnos egyik nst után befektettek 4 napra a kórházba magas vérnyomás miatt, és amikor elengedtek, már 2111 volt a méhszájam. Mondta is a dokim, hogy már szülhetek hamarosan, onnantól 8 nap volt még a szülésig. Bár én a szülés napján sem éreztem semmi különöset, azt pláne nem, hogy még aznap anya leszek.

A nyákdugó egy része már 2 héttel korábban elment, a szülés napján pedig egyfolytában, minden wc után jött vmennyi rózsaszín nyálka, pedig sűrűn jártam, mert hasmenésem volt. Azt utólag olvastam (talán itt), hogy a szervezet ezzel is felkészül a szülésre, úgymond tisztítja önmagát. A magzatvíz elfolyt, és onnantól számítva fél óra múlva már a mellemen volt a kislányom. Kb 2 cm-t vágott a doki, szóba sem jöhetett gátvédelem, mert olyan gyors szülés volt, a gátseb elég kellemetlen volt 10 napig, amíg ki nem potyogtak a varratok, de úgy voltam vele, hogy így még mindig jobb, mintha a hüvelyem repedt volna szét.

Mindnyátoknak ilyen nagyon könnyű és szinte fájdalommentes szülést kivánok, mint az enyém! Homeos bogyókat szedtem a 36. héttől, nem tudom anélkül milyen lett volna, de nagyon tudom ajánlani.

A szeméremcsont fájdalma nagyon kellemetlen volt nekem is már a 30. héttől, de ez egy jó jel, tágul szép lassan a medence, ez is könnyíti a szülést!

Várom a fejleményeket Mindenkitől, izgulok értetek és veletek, minden jót! :):):)

2010. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/116 anonim ***** válasza:

sziasztok,


én Levikém Pesten fog születni, már nagyon várom :)

Ln kérek edát ez már tuti, jókat hallottam róla, a dokim meg profi benne szóval nem kérdés számomra, vágást szintén kérek mert azt mondják valóban, inkább egy 1,5-ös egyenes vágás mint egy többcentis egyenetlen repedés.


Koléganőmet nem vágták, ő repedt szegény mint a csuda.... :(( másfél órán át varrták, akkor megint vérezni kezdett szóval rájöttek hogy más sebből is vérzik, ezért kiszedték és kezdték újra. órákat volt a műtőben mire sikerül összeöltögetni, szóval inkább a vágást választom a doki által :)))


Anett

2010. júl. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/116 anonim ***** válasza:
ja, a hasmenés is szülésközeli jel :)) szorítok hogy jöjjön a baba hamarosan :)
2010. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/116 anonim ***** válasza:
Sziasztok én az éjjel nem jol aludtam, tágul a csontom ott lent, nagyon fájt, ahogy forgolodtam.. ma reggelre emg véres cucc jött belölem, 3x annyi mint a tegnapi nyákdugo, de a a baba mozog, panaszom nics, akkor még nem kell sietni sehova ugye? Zsuzsi
2010. júl. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/116 A kérdező kommentje:

Sziasztok lányok!

Mi újság van veletek? Mindenki egyben van még? Nálam nincs semmi szülésre utaló jel:( Ti pontosan mikorra vagytok kiírva? Én csütörtökre. Tegnap éjjel volt az első éjszaka kb egy hete, hogy jóslóim sem voltak, átaludtam az éjszakát, na jó leszámítva azt hogy azt hiszem 4x voltam kint pisilni:) Babám ugyanúgy mozog mint eddig. Írjatok veletek mi a helyzet!

2010. júl. 11. 10:44
 98/116 anonim ***** válasza:

sziasztok,


nekem néha fájogat, meg keményedgik a pocim, a méhszájam a mai vizsgálat alapján 1000, azt mondta a soki könnyű szülés lesz :))))

2010. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/116 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagy a csend talán ti is megszültetek? Én csütörtökre vagyok kiírva, és ismerek 2 kismamát, aki szintén akkorra volt kiírva. Az egyik tegnap este szült meg, a másik ma reggel:) Már csak én vagyok vissza? Remélem ti is túl vagytok a nagy eseményen és minden rendben veletek:)Majd írjatok, hogy mi volt, ill van veletek.
2010. júl. 12. 18:03
 100/116 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Kata vagyok, az elején írtam már. Örömmel jelentem, hogy megszületett a kislányom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 37+5 naposan kerültem be a kórházba mert nem működött normálisan a lepény. 38+5 naposan megcsászároztak, és 2900 grammal világra jött a kis szerelmem. Már másfél hetes. Tegnapra voltam kiírva egyébként. Mindenkinek sok boldogságot kívánok, és pihenjetek előre:)
2010. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!