Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan 37 hetes vagy...

Van itt olyan 37 hetes vagy akörüli kismama, akivel megoszthatnánk egymás tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Nagyon szivesen leveleznék olyan utolsó hónapban levő kismamákkal, akik szívesen megosztanák velem terhességük utolsó szakaszát. Ha írtok a végén írjatok nevet is: Beatrix
2010. jún. 26. 17:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/116 A kérdező kommentje:

Nekem egy utazótáskába elfért amit bepakoltam. Lássuk csak:

törölközők, hálóingek, köntös, 2 papucs, tisztítószerek, domestos törlőkendő(sajnos nálunk mindenki egy wc-t használ)

evőeszköz, tányér, pohár, bugyik, betétek, babának pelus, popsitörlő, ruhapelenka. És még írtam egy listát apának amit ha kell hozzon utánam, mert egyenlőre nem viszem magammal, ilyen pl. a mellszívó. Csak ha kell akkor hozza be nekem.

Ti honnan írtok? Én pécsi vagyok. Van fogadott dokitok?

2010. jún. 26. 19:25
 22/116 anonim ***** válasza:

ó de jó hogy írtad az evőeszközöket, nekem kiment a fejemből , meg a papucsok is :)))

Én Pestről, van fogadott dokim, és a Péterfy kórházban fogok szülni.

Most mennem kell de este még írok ám,

Anett

2010. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/116 anonim ***** válasza:
Zsuzsi vagyok én kaposvárrol:) ide is pelenkát meg popsitörlöt kell vinni a babának, a többit már mindent bepakoltam de lehet lesz amit kiveszek majd apa behozza utánam amugy is csak két utcára lakunk.,
2010. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/116 A kérdező kommentje:

Ti miben lesztek a vajúdáskor, ill. a szüléskor? Mert én tettem be 2 hálóinget, de az kelleni fog arra a pár napra, a védőnőm szerint apa legnagyobb pólójába kell lenni, amit nyugodtan össze lehet vérezni, csak az a baj, hogy nálunk apának nincs olyan nagy pólója, ami eltakarna, mert ugyebár nem lesz rajtunk bugyi:( Úgy hogy azon gondolkoztam, hogy a kínaiba veszek 1000ft körül valami hálóinget, annak nem kell elöl gombolósnak lennie.

Már mindent megvettünk elvileg a picinek, de a napokban mégis eszembe jutott még ez az, amire szükségünk lehet.

Pl. elfelejtettem valami éjjeli fény szerűséget venni, hogy az éjjeli szoptatásnál ne keltsünk fel mindenkit a nagy fénnyel, meg az elfordulásgátlón is gondolkodok ti vettetek?

2010. jún. 26. 21:10
 25/116 anonim ***** válasza:
Zsuzsi vagyok. én elfordulás gátlot nem veszek, amugy is ráér,. a másik meg hogy ki lehet támasztani egy puha törcsivel is, és sok barátnöm vett jo drágán és nem is használták. a háloing, én3-t vettem a kinaiba , meg egyet olcsot 800 ft vol ujjatlant a szülöszobára, mert mondtáék hogy nagyon kicsi a belebujos mütösruha amit adnának vigyek olyat amit nem sajnálok kidobni ha nagyon véres lesz.
2010. jún. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/116 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én 36+5 hetes kismama vagyok. A babám súlyát 2900 gr-ra becsülték pont 5 napja, szóval elég nagynak tűnik. Az alkatomhoz képest is. 47 kg-ról kezdtem a terhességet, és elég alacsony is vagyok. A méhszájam még teljesen zárt. Tegnap elég rosszul voltam, görcsöltem rendesen. A derekamtól indult, és a combomig sugárzott. A párom már indulni akart a kórházba, de egy kád melegvíztől elmúlt minden.

Kislányt várunk, Noéminek fogják hívni.


Tegnap óta iszom a málnalevél teát, nekem kifejezetten ízlik. Egy kanál mézet raktam bele. Remélem, segít majd. Eléggé be vagyok parázva a szüléstől.


Szilvi voltam, és én is kaposvári. :-)

2010. jún. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/116 A kérdező kommentje:

Szia Szilvi!

Én is iszom a teát, én nem ízesítem semmivel úgy próbálom legyűrni, de mindig az van bennem, hogy a cukorterheléses italnál nem lehet semmi rosszabb:) Így sikerül meginnom, amúgy szerintem tisztán ugyanolyan, mint a kamillatea.

A Noémi is szép név:) Nálatok is apás szülés lesz?

Én is félek a szüléstől főleg, hogy egyik nap a vizsgálatkor kint kellett várnunk a váró előtt és persze pont a szülőszobák alatt voltunk, az ablakok nyitva és kihallatszott ahogy valaki éppen szül. Na a gyomrom összerándult, mert annyira átéreztem a fájdalmát szegénynek. De én tegnap este is alig aludtam, a babámnak már sehogyan sem jó ahogy fekszek és csak rugdosódik, az éjjel már azon gondolkodtam, hogy ülve alszunk:) Szóval már túllennék rajta:)

2010. jún. 27. 10:50
 28/116 anonim ***** válasza:

:-)

A teába tegyél virágmézet, esetleg egy kis citromlevet, az nem befolyásolja a hatóanyagait, és még finom is. Legalábbis szerintem.

A Noémi jelentése: gyönyörűségem. :-) Igen, nálunk is apás szülés lesz, leginkább a párom kívánságára. Én félek, hogy mit hoz majd ki belőlem a fájdalom.

Ajaj, el tudom képzelni, hogy mit éreztél, amikor hallottad azokat a hangokat. Engem újabban mindenki megtalál a rémtörténetekkel. Ilyenkor nem szabad meghallgatni azokat sem, nem is értem, hogy egyesek miért érzik feltétlenül szükségét annak, hogy egy kismamát ilyenekkel idegesítsenek. Hihetetlen emberek vannak!

Szilvi

2010. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/116 A kérdező kommentje:
Lányok nektek is sokat csuklik a babátok? Szegénykém naponta többször is és olyan sokáig, ilyenkor úgy sajnálom:)
2010. jún. 27. 14:15
 30/116 anonim ***** válasza:

nekem renegeteget :) én is sajnálom őt ilyenkor :)

Anett

2010. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!