Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újabb Jehova tanúja kérdés:...

Újabb Jehova tanúja kérdés: Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer álltam velük szóba, tudom, hogy nem lett volna szabad, de még nem volt tapasztalatom ilyen téren, így elkövettem ezt a hibát. Azóta minden hónapban 2-szer vagy 3-szor jönnek és folyamatosan zaklatnak, ha nem nyitók ajtót akkor leülnek a lakás előtti székbe (társasház sarki részlegében van a lakásunk és előtte van egy kis asztal meg egy szék) és ott ülnek 1 órát vagy akár többet és esznek. Kimondhatatlanul zavar. Nem idősek és egyre többen jönnek, volt már olyan, hogy 3-an is jöttek, gyerekkel.

Tényleg csak az az egyetlen megoldás van ha csúnyán elküldöm őket? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam de rühellem őket. Már 5 hónapja megy így.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Teljes egészében megértem a kérdezőt, de gondolom még rengetegen vagyunk ilyen helyzetben.



2012. aug. 29. 15:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Vajon mi sül ki az össze szedésből?


Kérdező!


Ha még olvasod a érkező kommenteket. Érdekelne hogy melyik lehetőséget próbáltad ki és milyen eredmény született?

Milyen reakciót váltott ki?

2012. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
100%

vidripi

a 88-as nem én voltam (én akivel hosszasan vitáztál), aki "jó hogy nem azt írtam amit először akartam"


Akartam írni egy újabb hosszú kommentet, de letettem róla.

Megiszunk egy sört? :-)))))

2012. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kitűnő ötlet! Az első kört én állom. :)))


Ha már így le tettél a hosszú komentről akkor csak arról írj ami a leglényegesebb. :)))

2012. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
100%

Hááát


azt hiszem mindent le írtam amit lehetett :-)))

2012. szept. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ámen! 94.

2012. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi az hogy te miben hiszel, azt jól ismerem épp elégszer olvastam a bigott idézgetéseidet. egyetlen önálló gondolatod nincs de még logikád se hogy egyszer leülnél és belegondolj abba mennyi ökörség és mennyi ellentmondásosság van a vallások irományai között.


Az intézeti gyerekeket nem emeltem ki de azt viszont leírtam, hogy amennyiben a családi nevelés nem lehetséges, akkor jöhet az iskolai nevelés


De ahhoz hogy egy gyermek erkölcsös felnőtte váljék igazán nem fontos a vallási dogmák ismerete, csak a helyes életre nevelés.


Jónak írtad ezt a részt süsd meg!! Én intézetben nőttem fel!!! Ráadásul a rákosi- érában-- számomra csak két istenség lehetett rákosi és sztálin apánk-- utáltam is őket ezért!

S lám azért mert nem tömték tele a fejem vallásos szövegekkel- attól még becsületes felnőtté váltam-- ez bizonyos értelemben genetikai adottság is. Mennyi tartás van valakiben az határozza meg elsősorban. Minden emberi lélekben ott van az ami helyes ami számára elfogadható és ott van az is amitől viszolyog, amit elutasít még önmagában is.


Volt olyan évfolyam társam akivel összetalálkoztam 20 éves koromban, és kiderült hogy bárki megverhette egy tányér ételért is oda adta magát.


Ezzel szemben én ott hagytam a férjem, mert naponta verekedett eleinte és nem változott meg ivott verekedett de meguntam, és ami a kezembe akadt a forró levessel még a fazekat is hozzá vágtam és megígértem ha még egyszer a kicsihez vagy hozzám mert nyúlni,-- akkor amikor alszik megszabadítom a micsodájától!-- természetesen ott hagytam azt a szemétládát amikor már bilizett a kis fiam-- előbb nem kaptam albérletet.


De nem lettem se tolvaj se bűnöző, kapcarongya senkinek DE akit kellett, aki megérdemelte azt szerettem őszintén

2012. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Mami!


"...egyetlen önálló gondolatod nincs..."


Nem te vagy az első aki ezt írja nekem. De amikor azt írom nekik hogy írják le ők az eredeti gondolatukat akkor nem jön válasz. Könyörgöm tedd meg azt ,hogy te leszel az első aki megtöri ezt a hagyományt.


"...mennyi ökörség és mennyi ellentmondásosság..."


Egyszer majd ha lesz időd akkor szedd össze ezeket külön az ökörségeket és külön az ellentmondásokat s akkor megfogjuk beszélni. Persze ha te is akarod.


"S lám azért mert nem tömték tele a fejem vallásos szövegekkel- attól még becsületes felnőtté váltam"


Nos képzeld el hogy van akinek teletömik a fejét vallásos szövegekkel s még sem lesz becsületes ember. De olyan is van aki a Bibliát olvasva változtat az életén.

Van egy olyan a Bibliában hogy "aki NEM akar dolgozni az ne is egyék." A vallásos szövegek amikről te beszélsz azok nem az én általam ismert igéket jelentik.


"Ezzel szemben én ott hagytam a férjem, mert naponta verekedett eleinte és nem változott meg ivott verekedett..."


A Biblia azt írja hogy csak az Úrban házasodj. Mami ki kényszerített arra hogy összekösd az életedet egy ilyen erőszakos emberrel? Te választottál rosszul. S bár egyáltalán nem vigasz számodra de én is tudom hogy milyen az ha rosszul választ az ember. De az meg az én döntésem volt. Pedig elkerülhettem volna.


Intézetben nőtél fel na és akkor mi van? Ezzel nem vagy egyedül. Nem tehetsz róla. A szüleid nem azt tették amit kellett volna.

Aki nem gondoskodik a saját háza népéről az rosszabb a hitetlennél. Érted az rosszabb.

2012. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:

:-))))

Mindig vna kivel vitatkozni úgy látom :-))))

2012. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 anonim ***** válasza:
2012. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Másképp hogyan lesznek "önálló" gondolataim! :)))

2012. szept. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!