Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újabb Jehova tanúja kérdés:...

Újabb Jehova tanúja kérdés: Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer álltam velük szóba, tudom, hogy nem lett volna szabad, de még nem volt tapasztalatom ilyen téren, így elkövettem ezt a hibát. Azóta minden hónapban 2-szer vagy 3-szor jönnek és folyamatosan zaklatnak, ha nem nyitók ajtót akkor leülnek a lakás előtti székbe (társasház sarki részlegében van a lakásunk és előtte van egy kis asztal meg egy szék) és ott ülnek 1 órát vagy akár többet és esznek. Kimondhatatlanul zavar. Nem idősek és egyre többen jönnek, volt már olyan, hogy 3-an is jöttek, gyerekkel.

Tényleg csak az az egyetlen megoldás van ha csúnyán elküldöm őket? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam de rühellem őket. Már 5 hónapja megy így.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Teljes egészében megértem a kérdezőt, de gondolom még rengetegen vagyunk ilyen helyzetben.



2012. aug. 29. 15:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
17%

:))

:D

Bocsánat, de jót nevettem-

Különben Nem ferdítettünk el semmit.

Ha még is így gondolod, akkor sok felekezetet lehetne vádolni ezzel.

elhiheted hogy sokan kezdenek rájönni arra, hogy bizonyos keresztényinek hangzó tanítás nem is úgy van ahogy a biblia leírja, de ebbe nem megyek bele, mert sokszor ki lett már tárgyalva.


Ha pedig Jézus nem ért egyet ezzel akkor bízzál benne nagyon kifogunk kapni.:)

Zsömle/lány

2012. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
77%
Menj ki hozzájuk, és finoman, udvariasan közöld velük, hogy SÁTÁNISTA vagy :). Garantáltan nem fognak többet zaklatni.
2012. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
60%

Készíts egy pentagrammot és egy fordított keresztet,és rakd ki a folyosóra az asztal fölé.Meg egy szöveget,hogy "Eme hely megszentelve Lucifer urunk által.Mi,hűséges szolgái nem hagyhatunk életben egy Jehova tanút sem" és egy nyilat a pince vagy padlás felé "Kínzókamra" felirattal.

Egyébként szerintem mondd meg nekik,hogy ha nem mennek el,rendőrségi ügy lesz belőle.Semmi keresnivalójuk egy olyan házban,ahol nem laknak.

2012. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim ***** válasza:
94%

@ 10:


Ha szerinted normális dolog IDEGEN TULAJDONBAN álló területre bemenni és ott enni, akkor neked gőzöd nincs a magántulajdonról és az annak védelmére vonatkozó mindenkor hatályos jogszabályokról. Javaslom, nézz már utána egy kicsit...

Ugyanis itt nem főleg az evéssel van a gond, mert az evés NEM törvénysértő cselekmény; bár mint írtam, sérti a társasházi közös tulajdonban álló épületrészek rendeltetésszerű használatára vonatkozó előírásokat. De más személy(ek) tulajdonában álló ingatlanba a tulajdonos(ok) engedélye nélkül bejutni, ott tartózkodni -- ez alapon törvénysértő cselekedet.


És remélem, te mindig beengeded a saját lakásodba a csöveseket, a hajléktalanokat, a JT-ket és a házaló ügynököket is, hogy ne az utcán kelljen enniük... Legalábbis az előszobába legyél olyan kedves... :D

2012. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim ***** válasza:
100%

Keresztények között is van eltérés . A Jehova tanúi között is...


Nálam is jártak . Nem értettem egyet érvelésükkel és mondtam hogy nem vagyok hajlandó áttérni ...Nem sokáig jöttek.Kitartás,de békességgel...


(K.GY)

2012. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 yuda ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, számomra az nem világos, hogy tudnak oda bemenni? Ki engedi be őket?

Ez egy nyitott kapu és idegenek császkálnak kényük-kedvük szerint?

Ki ezért a felelős? Azzal kell megbeszélni.


Mivel nem értettem pontosan hol üldögélnek, egy általánosítás: ha közterületen vanak, akkor nem tudsz mit kezdeni velük. Arra joguk van, hogy ott ücsörögjenek, beszélgessnek, de magánterületen ne hagyjátok. Arra nincs joguk.


Egyébként pedig ugyanúgy kell lerázni őket, mint bármelyik házaló ügynököt.

Mond meg, hogy teljesen világos, és érted amit akar mondani, de nem érdekel.

Ha nem fogalmazod bele, hogy érted, akkor azt hiszi világosabban kell elmondania és jön újra. Mond neki hogy abszolut érted, és mégsem érdekel.

2012. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 anonim ***** válasza:
79%

10. vagyok. Igen, rendszeresen bejönnek hozzám vadidegenek, múltkor reklamáltak, hogy kifogyott a mustár és a margarinból meg vehetnék valami jobb fajtát, ne ezt az olcsó vackot......:)


Átolvastam újra azt a részt. Ha ez rendszeres és valóban olyan sokáig vannak ott akkor az már szerintem is túlzás, rájuk kell szólni. Csak a kommentekben éreztem túlzásnak a rendőrök riasztását, nem gonosztevőkről van azért szó.

2012. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/103 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha nem voltam teljesen érthető, nem igazán tudtam magyarázni soha sem. Senki nem nyit nekik ajtót, senki nem engedi be őket a lakásába, lent meg a postás után jönnek be, tehát besunnyognak. Az egyik tanú egy közeli társasházban lakik és egyszer összefutottunk az utcán és mondtam, hogy nem érdekel, mert kérdezték mikor megyek el otthonról!!! és mikor jövök haza. Tehát a visszautasítás megvolt.

Nekem semmi bajom senkivel, de amikor ennyire rá akarnak valakit beszélni valamire...

Köszönöm mindenki válaszát!

2012. aug. 31. 09:27
 19/103 anonim ***** válasza:
93%

@ 17:


:)))


Igazán lehetnél gondosabb házigazda; ez milyen már így, hogy nincs mustár, és margarinból sem a legjobbat szoktad venni??? :DDD

Remélem, legközelebb kárpótolod őket valami finomsággal; javasolnék egy kis süteményt vagy gyümölcssalátát. :P


@ Kérdező:


Ha így áll a helyzet, akkor egyetlen ötletem van: írjátok ki nagy betűkkel a lépcsőház ajtajára (mármint egy papírra vagy egy táblára), hogy idegeneknek a tulajdonostársak engedélye nélkül belépni tilos; és hogy minden egyes jogszabálysértés rendőrségi feljelentést von maga után. Persze ezt elég macerás végigvinni, de remélhetőleg nem kerül rá sor, észhez térnek anélkül is.

Ha azon ritka szerencsés házak egyikében élsz, ahol van biztonsági kamera, annak a felvételét a rendőrségen be tudjátok mutatni. Ha nincs, és nem is akartok, mert nem olcsó mulatság, akkor pedig megéri egy-két "álkamerát" felszerelni, azt pár tízezerből megússzátok.

Amúgy ha van kamera, kötelező erre a tényre felhívni a figyelmet, azaz a bejáratnál elhelyezni egy erről a tényről tájékoztató táblát; önmagában ez is elősegítheti a későbbi nyugalmat. Remélem, érted, mire gondolok. ;)


Nálunk egy időben néhány hajléktalan használta átmeneti szállásnak a lépcsőházat: volt, amelyik rendesen becuccolt, saját felszereléssel; és olyan is, amelyik összelopkodta a lábtörlőket, azokra feküdt... Volt olyan lakótárs, aki megértő volt, de a többségnél kicsapták a biztosítékot; különösen a jellegzetes penetráns szag és a lehetséges fertőzések miatt. Pláne, hogy ugyebár a wc-használat sem megoldott, és arra nem volt képes némelyik, hogy kimenjen az utcára... :(((

Abba a lépcsőházba egyébként szerintem csak az nem ment be, aki nem akart, úgyhogy szinte állandóan járkáltak a folyosókon a különböző ügynökök és egyéb emberkék.

Szerencsére már rég nem ott lakom, máshol meg nem volt ilyen probléma. :)


És persze okay, hogy az ajtóról ajtóra járkáló és csöngetgető JT-k közel nem okoznak ennyi problémát, de akkor is: mint ahogyan Yuda is írta, közterületen mászkálhatnak, magánterületen nem.

Plusz most eszembe jutott még egy dolog: adott esetben (évszaktól függően esténként vagy akár napközben is) használják a lépcsőházi világítást, aminek a díját ugyebár a lakóközösségnek kell kifizetnie. Liftes házban a liftet szintén; plusz behordják a koszt, amit fel kell takarítani stb. Tehát tényleg hadd döntsék már el a tulajdonosok, hogy vállalják-e mindezt vagy sem. :)


Üdv. :)

2012. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
45%

"Ha nincs más hátra, nyiss tüzet.." :)

Tankcsapda-Tudok egy munkát

2012. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!