Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újabb Jehova tanúja kérdés:...

Újabb Jehova tanúja kérdés: Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer álltam velük szóba, tudom, hogy nem lett volna szabad, de még nem volt tapasztalatom ilyen téren, így elkövettem ezt a hibát. Azóta minden hónapban 2-szer vagy 3-szor jönnek és folyamatosan zaklatnak, ha nem nyitók ajtót akkor leülnek a lakás előtti székbe (társasház sarki részlegében van a lakásunk és előtte van egy kis asztal meg egy szék) és ott ülnek 1 órát vagy akár többet és esznek. Kimondhatatlanul zavar. Nem idősek és egyre többen jönnek, volt már olyan, hogy 3-an is jöttek, gyerekkel.

Tényleg csak az az egyetlen megoldás van ha csúnyán elküldöm őket? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam de rühellem őket. Már 5 hónapja megy így.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Teljes egészében megértem a kérdezőt, de gondolom még rengetegen vagyunk ilyen helyzetben.



2012. aug. 29. 15:14
 71/103 anonim ***** válasza:

68

És hol olvastad hogy én nem fogaom el a Jehova tanúit? :-D

Azt hiszem értelmezési hibába estél.

Nem fogok soha megtérni, de ti olyan tanúk lehettek felőlem amilyenek csak akartok. Tiszta a lelki ismeretem nem vagyok ellenséges snekivel. Itt csak ártalmatlan vitákat folytatok de igyekszem nem megsérteni senki :-)


Nem fogok a pokolban megrohadni, de köszönöm az aggodalmat :-)

2012. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Igen az embernek törekednie kell arra hogy jó legyen, mert csak. De ehhez akkor sem kellenek a Bilbia idézetek."


Így van te soha nem állítottad hogy a Biblia felesleges de én sem állítottam rólad azt hogy éltél ilyen kijelentéssel.

A dolog nyitja az hogy te azt mondod nincs rá szükség én meg azt mondom hogy szükség van rá. Ennyi.


"Sőt egyébként érdekelnének is mi van benne, de sajnos amit erőltetnek azt ritkán olvasom érdeklődéssel."

S hogyan erőltették rád pisztolyt nyomtak a fejedhez? Mert az hogy azt mondják olvasd el a Bibliát az nem erőltetés. Erőltetés az hogy: Olvasd el a Bibliát vagy nem kapsz enni. (ezt csak a példa kedvéért írtam)


"Erre a gondolkodás módra mondtam hogy birkáknák nevezed a keresztényeket."


Bárányoknak nevezem a keresztényeket nem pedig birkáknak. Ismétlem a kettő nem ugyan az. Persze lehet hogy csak én vagyok ezzel így de nem egy a kettő.


"Nem lopok csalok hazudok - sajnálom, hogy félre érthető voltam, kicsit sarkítottam."


Ez sok emberre igaz. Étel a hajléktalannak. Jómagam is adtam már ételt hajléktalannak.

Szoktam segíteni is. Ezek mind általános dolgok.


"A tény hogy több ember írta a B-t már feltételezi az értelmezések közti ellentmondást. Ugyanis két vélemény nem lehet teljesen egyforma, kizárt, főleg ha sok emberről beszélünk. akik sokszor korban és földrajzban is távolálltak egymástól így egyeztetni sem tudtak.

Az őszövettség eleinte egy pusztító Istenről beszél, később lesz csak a megbocsájtás Istene. Nem tudom elképzelni mi történhetett Sodomában és Gomorában ami ma nem, hogy kegyetlenül elpusztítsa őket Isten. Ezután egy olyan világot pedig békén hagyjon ahol atomfegyverekkel pusztítanak és vallási háborúkat folytatnak (keresztes háborúktól napjainkig).

Ezekszerint a sexuális kicsapongások és az ivás a bálvány imádás nagyobb bűn, mint a véres tömeggyilkosságok."


Csak most jöttem rá hogy egy teljesen fegyvertelen emberrel vívok szellemi párbajt.

Neked nem hogy saját ismereted nincs a Bibliáról de még a lexikális ismeretnek is nélkülözöd. Több ember írta valóban s logikailag helyes is lenne az elképzelés mégsem így van. Ugye mennyire lenyűgöző hogy egyeztetés nélkül is megvan az összhang az egyes könyvek között. Már csak azért is mert egyik hivatkozik a másikra.

Hatalmas tévedés hogy később lesz csak a megbocsájtás Istene az Ószövetségben is nagyon sokszor megbocsájt. Erről már általános iskolás koromban is tanultam pedig akkor még nem érdekelt a Biblia. De tananyag volt. Nálad ez kimaradt. Persze hogy nem tudod elképzelni hogy miért pusztította el Isten Szodomát és Gomorát. A válasz egyértelmű soha nem kutattad az okát. Gondolom még a Bibliában sem olvastad el ezt a részt szakirodalmat meg végképp nem olvastál. Így természetes hogy nincs róla fogalmad.

Az hogy a mai világba MÉG nem avatkozott be Isten az nem jelenti azt hogy nem is fog.


Tudod e hogy mi előzte meg azt hogy elpusztítsa Isten Szodomát és Gomorát?

Ha rájössz a válaszra akkor talán megérted azt is hogy mi miért történik. Persze ha neked az olvasás és az ismeret gyűjtés kényszer amit rád erőltetnek akkor nem tudom hogyan akarsz pontos képet kapni. Saját meg győződésre jutni.

2012. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/103 anonim ***** válasza:
100%

72


:-)))))


Meggyőztél...


JJó oké én nem ismerem a Bibliát, te pedig nem tudod értelmezni mások szavait...

2012. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Mit kellene értelmeznem? Azt hogy a szüleid jól neveltek s nem élsz kicsapongó életet. Ezzel én is hasonlóan vagyok. Van bennünk egy alapszintű erkölcsösség. Ami bizonyos mértékig genetika illetve nevelés kérdése. De ez nem minden.

Amit nem értek meg illetve nem tudok felfogni az az hogy az embereknek vannak kérdéseik de a válaszokat nem akarják felkutatni. Miért?

Nem azt mondom hogy a válasz amit kapni fog az kielégíti majd. De ha meg sem próbálja megkeresni a kérdésére a választ.

Persze ez megint csak az én elképzelésem nem kell vele senkinek sem egyetérteni.


"Tudod e hogy mi előzte meg azt hogy elpusztítsa Isten Szodomát és Gomorát?"


Vagy legalább van e sejtésed elképzelésed hogy mi előzhette meg?

Bár lehet hogy inkább azt kellene kérdeznem hogy egyáltalán érdeke e? :))))

Jómagam is csak alap szinte vagyok tisztában a Bibliával s néhány összefüggésével. Van még mit tanulnom.

2012. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 anonim ***** válasza:

Vidripi

Alapszintű erkölcsösség :-))) Ez érdekes szó, majd utána nézek mit jelent mert érdekel :-)))

Van egy olyan érzésem hogy a te definíciód nagyon hosszú lenne: olvasd el a Bibliát.


.... eeejjj de kis manipulatív vagy, értem már a technikádat, majdnem beleesetem a csapdádba. Nem fogok magyarázodni arról milyen vagyok. En jó ember vagyok és erről nem fogok vitát nyitni egy ismeretlennel az interneten.

Egy valam it nem értek: Miért akarod megvédeni a vallásodat egy ismeretlennel szemben, aki még csak nem is sértegetett?

2012. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Alapszintű erkölcsösség :-))) Ez érdekes szó, majd utána nézek mit jelent mert érdekel :-)))

Van egy olyan érzésem hogy a te definíciód nagyon hosszú lenne"


A definíciómat is leírtam neked s szerintem nem is olyan hosszú íme: " Ami bizonyos mértékig genetika illetve nevelés kérdése."


"Nem fogok magyarázodni arról milyen vagyok. En jó ember vagyok és erről nem fogok vitát nyitni egy ismeretlennel az interneten."


Három kérdést tettem fel neked. Nem tudom melyik alapján érzed úgy hogy magyarázkodnod kellene. Tévedésben vagy nekem nem az a célom hogy magyarázkodj. Minek?


Jó ember vagyok! :)) Velem nem is kell erről vitatkoznod. De olvasd csak! (mihez képest vagy "jó")

Márk 10:17 Amikor útnak indult, odafutott hozzá egy ember, és térdre borulva előtte, azt kérdezte tőle: "Jó Mester, mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?"

18 Jézus így szólt hozzá: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó az egy Istenen kívül.


"Miért akarod megvédeni a vallásodat egy ismeretlennel szemben, aki még csak nem is sértegetett?"

Nem a vallásomat védem max. a hitemet védhetném de itt nem erről van szó. Hanem arról hogy olyan dolgokat állítanak ami nem igaz. Ezt próbálom helyre tenni. Állítja hogy úgy van ahogy x ,y hallotta z-től. De ő magam nem jár utána hogy tényleg úgy van e. Pedig csak el kellene olvasni.

Te vagy az első olyan ember aki elismerte hogy nincs Biblia ismerete. Ezzel meg is leptél.

Azért megjegyezném a kérdéseimre nem adtál választ.

2012. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/103 anonim ***** válasza:

:-))))

Az aki soha nem válaszol, kifordítja a szavakat, szelektál... az az ember hiányolja hogy nem válaszoltam egy kérdésére... egyébként nekem mindegyik válaszod egybe folyik, olyan egyformák, semmit mondóak


Sarokba szorítós a vitakulturád.

Azt gondolod, akkor van igazad ha a másik nem tud válaszolni a manipulatív kérdéseidre, és azt hiszed, akkor elgondolkodik a te igazadon. NEM. Eleve megválaszolhatatlanul teszed fel a kérdéseidet, az pedig már nem kérdés.


Biblia ismeretem van, egy kevés. Irodalom órán beszéltünk róla, és láttam egy rakat filmet némelyik hitelesnek mondta magát némelyik meg feldolgozásnak, megint mások dokumentum filmnek.


A Legyekurát is régóta tervezem hogy elolvasom. Az hogy eddig nem tettem nem jelent semmit az ég világon. Azt végképp nem hogy nem érdekel. Láttam egy nagyon jó színházi darabot belőle. Azóta "nem tudom" elolvasni a könyvet.


Tudod mit! Beszéljünk inkább a relativitás elméletről! Azt hiszem akkor egálban lennénk :-)))


Bocsánat a sok offért.


nna nézzük meg azt a meg nem válaszolt kérdést :-)))

2012. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:

Miért nem járok utána ha érdekel?


Vannak dolgok amik jobban érdekelnek jelen pillanatban :-)

2012. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 anonim ***** válasza:
41%

Csuda milyen butaságokon vitáztok.... az ember azt, hogy mi a jó a helyes, mi az ami helytelen, azt a családban kellene hogy megtanulja és akkor felesleges mindenféle vallásos könyv. Ha pedig erre alkalmatlan a családi morál akkor még mindig ott van a vallásos szöveg, vagy az iskolai nevelés.


Az pedig mit ír az ótestamentum, felejtsétek el az a szidó történelem ahogy azok őseit tanították ehhez kellettek a mesék az intelmek. Sodoma és Gomora attól pusztult el mert valószínűleg egy közönséges földrengés volt majd járvány tört ki.


Jó néznénk ki ha egy mostani árvízre vagy utána a járvány veszélyre ráhúznánk, hogy JAJ ISTEN BÜNTETÉSE!!

Vagy ha a szomszéd idős asszonyt megölik kirabolják majd azt mondjuk mert Isten akarta igy a gyilkosokat ha netán felhúznák, (mint kellene ugyebár mert akkor nem lenne ennyi gazemberség!)akkor se Isten bünteti meg a gazt hanem a törvény.


Isten semmiféle törvényt nem mondott és nem alkotott-- még Mózesnek se adott!!


Az élet törvénye rajta van a lelkünk szálain, mint halk hang, mint lelkiismeret, amit vagy meghallunk vagy letakarjuk, mint a ki nem mondott igaz szót!!


Isten nem fog ítélkezni senki felett!! Minden ember saját életével, saját cselekedeteivel, meghatározza saját maga, a lelkének sorsát.


Minél szennyezettebbé válik annál lassabban fog az Utolsó-útján közlekedni-- ami a pusztulását idézheti elő. Vagy is az ember saját lelkének sírásója lehet, mert vagy nem ér el a Fényig, vagy ha oda is ér, a Fény részecskéi visszavágják a pusztulásba és ismét tudat nélküli primitív anyagnak részévé válik, részekre szakadva, beleégve.


Ha viszont tiszta és elfogadható akkor csodálatos illúzió képpel fogadják azzal ami az utolsó gondolata volt-- ha a szeretteit vágyott látni akkor azt idézik számára, és lágyabbá válva szinte becsalják a Fénybe, hogy ne félje azt a hatalmas erejű energiát.

2012. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/103 anonim ***** válasza:
100%
Végre, mami hozott egy kis változatosságot a kis belterjes vitázgatás után...:)
2012. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!