Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újabb Jehova tanúja kérdés:...

Újabb Jehova tanúja kérdés: Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer álltam velük szóba, tudom, hogy nem lett volna szabad, de még nem volt tapasztalatom ilyen téren, így elkövettem ezt a hibát. Azóta minden hónapban 2-szer vagy 3-szor jönnek és folyamatosan zaklatnak, ha nem nyitók ajtót akkor leülnek a lakás előtti székbe (társasház sarki részlegében van a lakásunk és előtte van egy kis asztal meg egy szék) és ott ülnek 1 órát vagy akár többet és esznek. Kimondhatatlanul zavar. Nem idősek és egyre többen jönnek, volt már olyan, hogy 3-an is jöttek, gyerekkel.

Tényleg csak az az egyetlen megoldás van ha csúnyán elküldöm őket? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam de rühellem őket. Már 5 hónapja megy így.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Teljes egészében megértem a kérdezőt, de gondolom még rengetegen vagyunk ilyen helyzetben.



2012. aug. 29. 15:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
100%

Zsömle!


Jézus Isten? Vagy egy nagyobb Tanító?

2012. szept. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
100%

Zsömle!


Látom, a többi kérdésnél továbbra is válaszolsz, de itt a legutóbbi kérdésemre semmit. Vajon miért nem? :)

2012. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
34%
Mert már legalább annyira un téged mint például én.......
2012. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg egy olyan kérdést intéztem felé, amiből kiderülne, hogy mennyire követik valójában a Bibliát!


Ilyenkor szoktak bunkón elsétálni az ajtómtól is. :D

2012. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
31%

Igen bizonyára ez a helyzet........


[link]

2012. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
92%
Én azt mondom, hogy vagy válaszol, vagy ha nem, akkor nem igazán követi a Krisztus/Isten parancsát, és azt nem akarja leleplezni. De ez már nyílt titok. :)
2012. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Zsömle/lány!


"És a halála az emberek szabadulása a bűntől és haláltól, ne értem miért gondolják sokan, hogy letagadjuk Őt, hiszen Ő mutatta meg milyen az Atya, és hogyan gondolkodik hogyan érez."


Csak egy elmélet de lehet hogy ezért gondolják a hívő emberek - 1Péter 4:14 vagy még ez is elképzelhető - Apostolok cselekedetei 1:8


De ez csak saját okoskodás.

2012. szept. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
0%

sziasztok kedves emberek:)

itt a Zsömle lány.

Bocsi de most értem haza és látom hogy elkezdtétek a hátam mögött, és már le is mondtatok rólam.:)


azért nem ülök ám egész nap a gép mellett, más dolgom is van.

Bocsánat, nem azért nem válaszoltam mert nem tudok vagy mert nem akarok.

S nem unom mert nagyon szeretem a bibliai dolgokat nem csak tenni, de beszélni is róla.:)


Bocsi de nem vagyok a képben, mi volt a kérdés,? kérek mindenkit valahol elvesztettem a fonalat.

2012. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
0%

Ja, 31-es kedves barátom.

Kérdésed, Jézus isten vagy nagy tanító volt csak.?


Jézus nem a teremtő Isten, de ezt már sokszor megbeszéltük, ám elmondható, hogy isteni eredetű, mert a teremtőtől származik.Az Atyjától kapott olyan képességeket amelyekkel igazából saját magától nem rendelkezne, ezért is nem maga az Isten hanem Isteni eredetű.

De ugyanakkor a legnagyobb tanító is , hiszen, olyan tanításokat szemléltetéseket, szófordulatokat, alkalmazott, amelyet azelőtt senki, s ezt az oktatást is ahogy elmondta az Atyjától tanulta, ki is jelentette, amit az Atyámtól hallottam azt mondom el nektek.

Úgy hogy Jézus egy Isteni eredetű nagy oktató, akitől nagyon jó tanulni.

Tanítása egyszerű, könnyen érthető, és még az egyszerű tanulatlan ember is megérti, aki nem végzett felső oktatást, hiszen a szemléltetéseit, a minden napi életből merítette.

Még az ellenfelei is Rabbinak hívták, és többen elmondták, hogy úgy beszél ahogy senki ember nem beszélt soha.

Zsömle/lány

Ami nem véletlen, hiszen a kezdetektől együtt vett részt az Atyjával a teremtésben , az emberek alkotásában. Nagyon jól ismeri ezért az emberi természetet és együtt is tud érezni velünk.

2012. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
94%

Kedves "Zsemlelány"!



Én úgy gondolom ,hogy Istent nem személyként kellene értelmeznünk.Hiszen ő nem ember hanem magasságos SzentLélek amelyből mi is származunk,de nincs bennünk Isten ereje (csak Jézus által).Isten fia pedig aki Isten jobbjából való .Csak Jézus az aki ismeri és látta az atyát ,mert "belőle lépett" Ő ki.Testben Istent senki sem látta ,csak Jézus.Amikor látták Jézust ,így látták az Atyát is. Jézus által van megigazulás ,mert csak benne van Isten ereje.

Nem választanám külön Istent és Jézust.Ők egyek.Jézusban van az örökkévalóság , Isten ,Istenben pedig Jézus....



"János 14,11: Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van."



(K.Gy)

2012. szept. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!