Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újabb Jehova tanúja kérdés:...

Újabb Jehova tanúja kérdés: Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer álltam velük szóba, tudom, hogy nem lett volna szabad, de még nem volt tapasztalatom ilyen téren, így elkövettem ezt a hibát. Azóta minden hónapban 2-szer vagy 3-szor jönnek és folyamatosan zaklatnak, ha nem nyitók ajtót akkor leülnek a lakás előtti székbe (társasház sarki részlegében van a lakásunk és előtte van egy kis asztal meg egy szék) és ott ülnek 1 órát vagy akár többet és esznek. Kimondhatatlanul zavar. Nem idősek és egyre többen jönnek, volt már olyan, hogy 3-an is jöttek, gyerekkel.

Tényleg csak az az egyetlen megoldás van ha csúnyán elküldöm őket? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam de rühellem őket. Már 5 hónapja megy így.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Teljes egészében megértem a kérdezőt, de gondolom még rengetegen vagyunk ilyen helyzetben.



2012. aug. 29. 15:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
65%

ZSÖMLE!

És hol marad azok JOGA, akik más vallást gyakorolnak, mégis a pofájukba toljátok a sz*rotokat?????? H*lye szektás!

2012. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 anonim ***** válasza:
100%

Ha Jézus zaklatna, akkor Jézusra is ráhívnám a rendőrséget. :)


De én speciel perverz vagyok, mert én egyfajta intellektuális kihívást találok abban, amikor a JT-kkel vitatkozom. Úgyhogy engem nem zavarnak, még sosem küldtem el őket. Ha éppen nem érek rá, olyankor úgysem vagyok otthon.

2012. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 anonim ***** válasza:
12%

21-esnek


Ha világi volnék válaszolnék a te stílusod szerint, de nem ereszkedem le ehhez a te "keresztényi" magatartásodhoz.

A válaszaidból kitűnik ki a te tanítód.

ha egyáltalán van lelkiismereted, nagyon furdalhat, nem irigyellek.:)


Zsömle/lány

2012. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 anonim ***** válasza:
13%

22-esnek.


Ment részemről a zöld kéz, bár az fájt, hogy Jézusra is rá hívnád a rendőrséget.

Magam is szeretem a kihívásokat, az ember sokat tanulhat...

de csak addig amíg nem vakmerőségről van szó.


Zsömle/lány

2012. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
70%

Zsömle!


Te valóban egy tipikus JT vagy! A válaszod lényege a személyeskedés, mivel észérved nincs. Ennyi, Zsömike. :P

2012. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
0%

:) (Lukács 6:26) 26 Jaj, amikor minden ember jót mond rólatok, mert ilyeneket tettek ősatyáik is a hamis prófétákkal.

Jézus ezt mondta a követőiről.

Bár nem bűn az evangélium hirdetés, de az emberek magán ügyre hivatkozva bezárják a fülüket, és bűnnek elítélendőnek tartják.


leírtam az érveimet. amit az emberi jogokra hivatkozva betiltanának, de be is fognak tiltani, nem is sokára.


Azért ha megfigyeljük Pál és a többi apostolt is letartóztatták, meg rájuk hívták az akkori rendfenntartó erőket mert Jézus tanításával betöltötték a földet, és még a császár elé is vitték, meg vezető személyiségek elé a hite miatt.


Persze ebben semmi halálra érdemlő dolgot nem cselekedtek, csak azoknak volt bosszantó akik nem akartak változtatni életükön, és gondolkodásmódjukon.Ahogy az apostol leírta, mindenki a saját kívánsága szerint gyűjt magának vallási tanítót.

Amelyik szimpatikus abba a vallásba mennek, ami nem fekszik azt elvetik gúnyolják rendőrséggel fenyegetik.


ezen mi nem csodálkozunk tudjuk, hogy az emberek ma ugyan azt teszik mint az apostoli időkben.

Sőt bár jó lehet, hogy most vallás szabadság van, és jelenleg még a tanúk is szabadon hirdethetik Isten királyságának jó hírét, de már nem sokáig.


Ennek a próféciának is be kell és be is fog következnie.

Mikor az emberek Isten népe ellen támadnak.:(

Ez van...

Zsömle /lány

Részemről nem fogom Jézus parancsát semmibe venni, ha az életemmel fizetek érte akkor sem.

2012. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
96%

Zsömle!


Jót szórakoztam az írásodon!

Annyira elvakult vagy, hogy 100% kizársz minden mást. DE akkor milyen alapon várod el, hogy a te hitedet mások elfogadják?


Tudod, Isten egy, csak a neve más. Akkor miről beszélünk?


Nyugi, nem leszel olyan szerencsés, hogy modern mártír legyél. Az az idő má' lejárt. :D

2012. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
0%

Nem, valójában senki nem szeretne meg halni, de sokan meghaltak a hitük miatt.


Csak figyelj, mert amit leírtak a bibliában az befog teljesedni, ha nem akarom, vagy ha te nem hiszed akkor is.Ez nem modernkori mártirság, ez Isten szájából származó prófécia.



(Ezékiel 38:16) 16 Rátörsz az én népemre, Izraelre, mint a felhők, hogy beborítsd azt a földet. A napok befejező részében következik ez be, én pedig elhozlak országom ellen, hogy megismerjenek engem a nemzetek, amikor megszentelem magamat rajtad a szemük láttára, ó, Góg!’«


Itt láthatod, hogy Ezékiel, csak úgy mint Dániel is jövendöl az utolsó napokról, nem csak az Új testamentumi írók.

Góg nem más, mint Sátán az ördög aki a földön levő szolgáit a politikai erőket is beleértve megtámadják Isten népét.

Már nem a test szerinti Izrael isten népe, hanem a szellemi, mert Jehova elvetette a test szerinti zsidókat mint népet.És egy másik prófécia szerint Isten a nevéről neveztet magának népet minden nemzetből törzsből, nyelvből...


(Ézsaiás 43:10-13) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.” 12 „Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok. 13 Én mindenkor ugyanaz vagyok, és senki sincs, aki megszabadítana kezemből. Cselekedni fogok, és ki fordíthatja azt vissza?”


S ha hiszed ha nem, kemény dolgoknak állunk elébe a nagy nyomorúság bekövetkezte előtt....

Emlékezz amikor eljön.


Zsömle/lány

2012. szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Zsömle/lány!


Azért ne feledjük egy dolgot.


(Róma 10:9) Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz.


S itt van egy egyszerűbb fordítás.

Róma 10:9 Ha tehát száddal Úrnak vallod Jézust, és szíveddel hiszed, hogy Isten feltámasztotta őt a halálból, akkor üdvözülsz.

2012. szept. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nem felejtem, hiszen ez is hozzá tartozik, jól tudom, hiszen az hogy a teremtő nevéről neveztetünk az egy prófécia, de Jézusról is megvalljuk és nem tagadjuk munkásságát.


És a halála az emberek szabadulása a bűntől és haláltól, ne értem miért gondolják sokan, hogy letagadjuk Őt, hiszen Ő mutatta meg milyen az Atya, és hogyan gondolkodik hogyan érez.


Zsömle/lány

2012. szept. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!