Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újabb Jehova tanúja kérdés:...

Újabb Jehova tanúja kérdés: Hogyan szabadulhatnék meg tőlük?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer álltam velük szóba, tudom, hogy nem lett volna szabad, de még nem volt tapasztalatom ilyen téren, így elkövettem ezt a hibát. Azóta minden hónapban 2-szer vagy 3-szor jönnek és folyamatosan zaklatnak, ha nem nyitók ajtót akkor leülnek a lakás előtti székbe (társasház sarki részlegében van a lakásunk és előtte van egy kis asztal meg egy szék) és ott ülnek 1 órát vagy akár többet és esznek. Kimondhatatlanul zavar. Nem idősek és egyre többen jönnek, volt már olyan, hogy 3-an is jöttek, gyerekkel.

Tényleg csak az az egyetlen megoldás van ha csúnyán elküldöm őket? Sajnálom, hogy ezt kell mondjam de rühellem őket. Már 5 hónapja megy így.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Teljes egészében megértem a kérdezőt, de gondolom még rengetegen vagyunk ilyen helyzetben.



2012. aug. 29. 15:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
82%

Vidiripi


János 5:17 Jézus így szólt hozzájuk: "Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom." 18 Ezért azután a zsidók még inkább meg akarták ölni, mert nemcsak megtörte a szombatot, hanem saját Atyjának is nevezte Istent, és így egyenlővé tette magát az Istennel. 19 Megszólalt tehát Jézus, és ezeket mondta nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek: a Fiú önmagától semmit sem tehet, csak ha látja, hogy mit tesz az Atya; mert amit ő tesz, azt teszi a Fiú is, hozzá hasonló módon. 20 Mert az Atya szereti a Fiút, és mindent megmutat neki, amit ő tesz. Sőt még nagyobb feladatokat is fog rábízni, hogy ti csodálkozzatok. 21 Mert ahogy az Atya feltámasztja a halottakat, és életre kelti őket, úgy a Fiú is életre kelti azokat, akiket akar. 22 Az Atya nem is ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta át, 23 hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az Atyát tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, az nem tiszteli az Atyát sem, aki őt elküldte. 24 Bizony, bizony, mondom néktek: aki hallja az én igémet, és hisz abban, aki elküldött engem, annak örök élete van; sőt ítéletre sem megy, hanem átment a halálból az életbe.


Jézus egy külön álló személyiség. De az Atya akaratát cselekszi állandóan ezért mondhatja azt hogy az Atya benne van s ő az Atyában van.

2012. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 anonim ***** válasza:
57%
Remek, de mennyire segít ez a kérdező problémáján?
2012. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi!


Ha Jézus ember volt akkor hol a teste?Feltámadt ,mert volt hatalma hogy odaadja magától az életét ,és hogy visszavegye...



Ha igaz szeretet van bennük nem erőltetnék néhányan akaratukat...Azt hiszik hogy ők mentik meg az emberiséget ,de Jézus az út....Ő pedig türelmes velünk.Nekünk is annak kell lennünk velük.Az Ima segít Isten hall minket..

(K.Gy)

2012. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
88%

Zsömle!


Vérbeli JT vagy, de nem Isten tanúja. Ezt Jézus emberi/isteni voltára adott válaszod tükrözi.:)


nincs miről beszélnem ezek után. Parttalan vitának nem látom értelmét. De azt tudom, hogy nem az Isten tanúja vagy, hanem a magatok alkotta istenképé csak. :)

2012. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi Te jehovás vagy, mert annyi butaságot írtál össze!


Isten senkit nem támaszt fel.

Isten lélek által nem csak Jézusban volt, hanem minden életben benne van.

2012. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 anonim ***** válasza:
21%

Figyelj ide kérdező-- az erőszakos emberek nem érdemelnek sajnálatot-- mert belőlük is hiányzik amikor állandóan zaklatnak és rád tapadnak.


Tessék szólni a rendőrnek és kész.

2012. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


(K.Gy)!


"Ha Jézus ember volt akkor hol a teste?"


Márk 16:1 Amikor elmúlt a szombat, a magdalai Mária és Mária, a Jakab anyja, valamint Salómé illatos keneteket vásároltak, hogy elmenjenek, és megkenjék Jézus testét. 2 A hét első napján, korán reggel, napkeltekor, elmentek a sírbolthoz, 3 és erről beszéltek egymás között: "Ki hengeríti el nekünk a követ a sírbolt bejáratáról?" 4 Ekkor felnéztek, és látták, hogy a kő el van hengerítve. Pedig az igen nagy volt. 5 És amikor bementek a sírboltba, látták, hogy egy fehér ruhába öltözött ifjú ül jobb felől, és megrettentek. 6 De az így szólt hozzájuk: "Ne féljetek! A názáreti Jézust keresitek, akit megfeszítettek? Feltámadt, nincsen itt. Íme, ez az a hely, ahova őt tették.

Máté 28:6 Nincsen itt, mert feltámadt, amint megmondta. Jöjjetek, nézzétek meg azt a helyet, ahol feküdt.


Mivel feltámadt biztosan nincs ott ahová eltemették.


"Drága" mami!


Emlékszem rád régebbről már akkor is problémád volt a szöveg értéssel.


Mi az hogy "jehovás"?

Milyen butaságot írtam?


"Isten senkit nem támaszt fel."


Feltételezem a Róma 10:9-re gondolsz. Az idézet a Bibliából való s mint keresztény jómagam hiszem hogy igen is feltámaszt. De hangsúlyoznám neked külön hogy az idézet a Bibliából van s nem a saját szavaim.


"Figyelj ide kérdező-- az erőszakos emberek nem érdemelnek sajnálatot-- mert belőlük is hiányzik amikor állandóan zaklatnak és rád tapadnak."


Ezt a mondatodat nem sikerült teljesen megfejtenem. Szóval mi hiányzik belőlük?

2012. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 anonim ***** válasza:
4%

Belőlük is hiányzik a sajnálat és a mások tiszteletben hagyása.


amit idéztél a bibliából, úgy idézted, mintha az lenne csak az igazság.


A bibliát emberek írták és mindig a kor hatalmi és vallások szájíze szerint-- nem nem született meg az a papi közösség akik ez átírni merészeltek volna-- de nem is tudnák kijavitgatni, mert egyik vallásnak sincs fogalma arról ki vagy mi Isten hol található, milyen szubsztancia egyáltalán-- tehát az elméletük, vagy meséjük zsákutca mind addig amig nincs meghatározva se Isten se a lélek.


Viszont a tanítások a bölcsességek nagyon jók különösen a régi korokban amikor az emberek többségben még írástudatlan volt.

2012. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tehát akkor mégsem írtam butaságot. Hiszen te magad is elismered hogy: "...de nem is tudnák kijavitgatni, mert egyik vallásnak sincs fogalma arról ki vagy mi Isten..."


Csak megemlíteném azt a tényt hogy én nem egy vallás dogmáiból vettem az idézetet hanem a Bibliából. A Biblia meg nem vallás.


Megint jössz az írás tudatlansággal. Az Ószövetség az izraeliták történelmét is magában foglalja. S tudtak írni és olvasni. Ugyan is népük törvényei közé tartozott az is hogy minden gyermeknek meg kell tanulnia. Legyen az lány vagy fiú. S pontosan azért hogy ők maguk is elolvassák a törvényeket. A szülőknek kutya kötelessége volt gyermekei oktatása.


Az Újszövetség görög nyelven íródott. Ha vissza emlékszel iskolás tanulmányaidra akkor valószínűleg eszedbe jut az is hogy Görögország az akkori világ legfejlettebb országai közé tartozott ami a műveltséget illeti. Nagyon is sokan tudtak írni és olvasni.

De már anno régen ezt is megbeszéltük.

2012. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/103 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Vidiripi!


Ha Jézus ember volt akkor hol a teste?Feltámadt ,mert volt hatalma hogy odaadja magától az életét ,és hogy visszavegye..


Nos én így válaszoltam neked.Kihagytad a lényeget . így tanulmányozzátok a Bibliát is?


A Biblia pedig egy "Szent vallás" Istenről.Vallásnak nevezzük pedig azt a hitet amely szentként tiszteli Istent.A vallásos élet pedig áthatja az emberi lelket ,megismerheted Istent ,így lesz az ember teljes értékű ...


Bizonyos dolgokkal tisztában kell lenni ..Az ellenségeskedés nem az Isten kezében van ,légy békében ...


Béke veled !


(K.Gy)

2012. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!