Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tesznek ki állatokat...

Miért tesznek ki állatokat utcára az emberek? Hogy képesek erre? Ezt mivel szokták büntetni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Mert felelőtlenek, nem tudják tovább tartani/gondozni és kidobják az út szélére ezen az sem segít, hogy a menhelyek nem fogadnak be gazdától állatot az a válasz hogy tele vannak (Ez tapasztalat, pár éve találtam kidobva 3 kölyök kutyát az út szélén ráadásul télen, ha nem találom meg őket megfagynak. Mivel nekem már volt kutyám és nem tudtam volna még több kutyát eltartani ezért felhívtam több menhelyt hogy fogadják be őket, de mindegyik kapásból elutasított, szerencsére mindnek találtam gazdát...).

Tudtommal sehogy sem büntetik, mert az esetek 90%-ában nem kerül elő a tettes, de ha előkerülne akkor sem hinném hogy lenne belőle bármilyen ügy.

2020. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Elméletben aki gerinces állatot kitesz, magára hagy, az büntethető, de gyakorlatban nem büntetik, részben, mert nem tudni, ki rakta ki az állatot, részben, mert sokkal súlyosabb állatkínzást elkövetők is ejnye-bejnye ítéleteket szoktak kapni.

Nekünk a kutyánk és mindkét macska kitett állat, falu végén lakunk, autóból szoktak állatokat kidobálni erre, de legtöbbször csak a tetemet találjuk már meg. (Mondjuk többet úgysem tudnánk befogadni, de azért valamit csak csinálnánk, ha még élve megtaláljuk...)

Kutyánkat, egy golden keveréket egy fához kötötték az erdőben, még esélye se lett volna életben maradni, ha nem találjuk meg, pedig tényleg jó kutya, nem csinál bajt, nem harap, nem ugat sokat.

Idén márciusban egy tengerimalacot tettek ki az út mellé kartondobozban, reggel találtam meg munkába menet, de már meg volt halva, hideg volt éjjel, s olyan kicsi dobozban tették ki, hogy mozogni sem nagyon tudott volna benne :( nem az én állatom volt, de megsirattam, nem mintha ez bármit segített volna rajta.

Egész alomnyi kismacskát is találtam tavaly, mind halott volt már :(

Én sem értem, hogy lehetnek az emberek ilyenek.

2020. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos sok ember még mindig nem érti, hogy nem vagyunk felsőbbrendűek az állatoknál, mivel ők is ugyanolyan élőlények, mint mi. Ha nem tudják tovább megtartani az állatot, akkor úgy gondolják, hogy nyugodtan kirakhatják az utcára, mint egy megunt/hibás tárgyat, mert annak látják őket. Ez főleg kisállatoknál fordul elő, mert őket nem kell chipezni és az esetek többségében nem találják meg az elkövetőt, vagyis nem tudják megbüntetni, így nincs mivel példát statuálni.

Pár hónapja az utcánkban (város szélén) is a szemem láttára kirakott egy nő 2 nyulat, amikor megkérdeztem tőle, hogy miért tette, annyit válaszolt, hogy neki nem kell, ha akarom fogjam és vigyem őket (szerencsére megbüntették őt). A szocializálatlan, koszos nyulakat, órákig hajkurásztam, de sajnos csak az egyiket, sikerült megmentenem, mert a másikat a közeli mezőn egy vadász jó gyakorlócélpontnak látta. A megmentett köszöni jól van a mai napig velem él, és próbálom neki a lehető legjobb körülményeket biztosítani.

2020. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Elemér10 válasza:
54%
Marhaság kidobni a nyulat, egészséges és finom íze van.😉
2020. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Mert így gondolják minimalizálni az állattartás költségeit. Ha mondjuk ivartalanítanák a kutyát meg a macskát nem lenne gond, hogy mit kezdjenek a kölkökkel. Csak hát az pénzbe kerül. Agyonütni nem akarják, így kirakják mert az egyszerűbb. Igaz így is halálra ítélik, ráadásul kínosabb halálra, de hát ezt nem látják, hogy az a szerencsétlen kölyök hány napig kínlódik mire elpusztul. Mondjuk ki lehetne őket rakni egy ketrecbe az erdőbe egy-két napra élelem és víz nélkül, hogy átérezzék mindezt.

A másik mikor a felnőtt állatot megunják és elengedik,adnak neki esélyt életben maradni. Na ebből a legtöbbnek kb. egy napos esély lesz, egy ragadozó összeszedi az első éjszakán. Rosszabb esetben meg életben marad a kitett jószág komoly ökológiai károkat okozva, mint pl. az aligátor- és ékszerteknősök.

2020. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!