Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nem bűn megölni egy...

Miért nem bűn megölni egy állatot?

Figyelt kérdés
Illetve, de az, viszont 99%-ban csak macska, kutya esetében. De egy malac vagy csirke mitől lenne más? Ugyanúgy érző lények, mint a kutya, vagy akár az ember! Mikor fog eljutni végre oda az emberiség, hogy ne gyilkolja az állatokat? Mikor fog arra rájönni az emberiség, hogy NEM KELL hús az életben maradáshoz? Minden ismétlem, MINDEN olyan dolog, ami a húsban van pótolható, akkor meg? Állítólag az ember a legokosabb faj a világon, de úgy érzem, hogy sokszor még a hangya is okosabb.

2020. szept. 17. 02:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim válasza:
82%

Ez a tápláléklánc.

Egyszerűen mindenevők vagyunk.

Az oroszlán is ehetne füvet meg rügyeket ,de sok ezer antilopot stb.levadásznak.

Szerintem ezzel nincs semmi gond , attól függetlenül ,hogy én nem vagyok képes elvenni egy állat életét.( mert nem vagyok rákényszerítve)

De ha így nézed akkor a szúnyogot,legyet is agyon csapod ,pedig ők is ugyanolyan élőlények mint mi. Sőt , a fa amivel tüzet raksz is élőlény.

A lényeg az egyensúly, amit sajnos manapság nem igazán tart meg az emberiség.

24/F

2020. szept. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim válasza:
75%

#1 es vagyok

Hidd el ,ha rá lennél kényszerülve és éheznél már egy hete akkor képes lennél elvenni egy őzgida életét is , nem számít mekkora vegetáriánus vagy. Az ösztön mindenek felett áll ,akármit mondasz. Ha azt mondod nincs igazam még nem voltál igazán szomjas vagy éhes , tudod akik a fronton harcoltak megitták a saját vizeletüket vagy a havat ették -40fokban,mert nem volt más , sőt olyan is volt ,hogy a halott társukat megették, ez az ösztön.

2020. szept. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
16%
Hamarabb ennék embert, ha eheznek, koszi. Nem csak hús létezik amúgy. Ha ehezel sem a hús az egyetlen
2020. szept. 17. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
12%

De amugy is. Tipik húsevő érvek. ha eheznel;az ősember is húst evett, ha lakatlan szigeten lennel. Lol

21.szazadban elunk, nem ehezunk, nem vagyunk a dzsungelben, Nem vagyunk osemberek

2020. szept. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim válasza:
88%

Tudom jól,hogy nem éhezúnk stb. Csak elmondtam a véleményem erről az egész hús mizériáról.

Persze ,van más lehetőség is manapság, kinek a pap kinek a papné.

Nincs azzal semmi gond ha valaki vega vagy vegán.

Én úgy vagyok ezzel az egésszel ,hogy az egészséges táplálkozás része az állati eredetű termékek fogyasztása manapság.

2020. szept. 17. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
74%
Azt ugye vágod kérdező, hogy kenyéren és vízen élve is életben maradhatsz? Ja meg majd szólj ha a tigriseket, oroszlánokat átszoktattad a legelésre, utána visszatérünk erre a dologra.
2020. szept. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
81%
Előbb oda kellene eljutni, hogy egymást ne öljék az emberek, hiszen az se kell, mégis teszik.
2020. szept. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
79%

A "bűn" egy erkölcsi/kulturális fogalom, ne keress benne racionalitást. Az ember előbb tenyésztett állatokat, mint vágott bele a földművelésbe, úgyhogy így alakult a történelem. Vannak vega népcsoportok is.


Amúgy több oldalról le tudom neked vezetni racionálisan azt is, hogy miért nem bűn a húsfogyasztás, szóval nem ilyen egyszerű a kérdés :)

2020. szept. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindenki egyen, amit akar és mindenki számoljon el a saját lelkiismeretével, ennyi.
2020. szept. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
76%
Vannak hobbiállatok és vannak haszonállatok.
2020. szept. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!