Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki falun lakik, vagy valaha...

Aki falun lakik, vagy valaha ölt/vágott már le/hagyott meghalni állatot bármi, tényleg bármi miatt, az hogy tud túllendülni a lelkiismeretfurdaláson?

Figyelt kérdés

Akár csak annyi, hogy nem találtál időben állatorvost, vagy tartotok állatot, vagy végignéztél egy disznóvágást, vagy nem akartál egy haldokló galambot dokihoz vinni az utcán, vagy nem is tudtad volna a pusztában, vagy azt gondoltad az idős beteg kutyádnak jobb természetes halállal elpusztulnia, hogy ne szenvedjen tovább.. Szóval bármi ilyen, amikor meg lehetett volna menteni, de nem tetted, hogy számoltál el a lelkiismereteddel?


Tavaly történt eset nyomaszt(eddig eszembe sem jutott, csak ritkán, ahogy nézett rám és nem segítettem rajta, tudtam, hogy meg fog halni, hagytam meghalni és csak arra tudok gondolni, hogy ennek ez a rendje, más ennyit se tenne, az se biztos, hogy megmenthette volna bármi.. de valahogy nem múlik.



2021. jan. 8. 18:32
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
46%
Ha hagyok valamit meghalni úgy, hogy meg sem próbálok segíteni, akkor az az állat biztosan nem jelentett sokat, így nincs bűntudat.
2021. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
93%

"Minden, mi él, az egyenlő soká él,

A százados fa s egynapos rovar.

Eszmél, örűl, szeret és elbukik,

Midőn napszámát s vágyait betölté."


(Madách Imre: Az ember tragédiája)

2021. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
70%

https://www.youtube.com/watch?v=eIMAgRiOMyk


A haszonállatok erre vannak, csak minél humánusabban kéne történjen a megölésük, ami persze a vágóhídon nem így van, és nem is vígan élnek a kertben, hanem nyomorognak.


Régebben segítettem már törött szárnyú galambnak, fiókának, aki sajnos meghalt, de nem tudunk többet tenni, ez az élet rendje. Természetes kiválasztódás, így kellett történnie és kész, el kell fogadni.

2021. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
53%
A lelkiismeret hülyeség, felejtsd el. Ha úgy érzed nem jó döntés volt, ne tedd meg újra. De a lelkiismeret az ilyen katolikus hülyeség. Amit belénk vertek, hogy rosszul érezd magad, menjél gyónni.. aztán már ne is erdekeljen :-) mindenki bele csúszik ebbe abba. Ez van. Hibázunk. Igazából inkább el kell gondolkodni, az ugyanis hasznosabb, mint a bűntudat. Hogy miért tetted, és okozott e bármi hasznot, élvezetet. A kínzás, haszonszerzés bűn. Ehesnek lenni nem az. Ha megeszel egy állatot.
2021. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
89%

Azért az, hogy azért vágsz le egy állatot, mert neked és a családodnak enned kell, meg az, hogy hagysz egy állatot szenvedni, vagy nem tudtad megmenteni, 2 külön dolog.

A halál az élet része, el kell fogadni. Bűntudatod van, de nem kell, hogy az legyen. Nem tudom mi történt, de mély nyomot hagyott benned. Te megtettél mindent. Sajnos van, amikor már nincs mit tenni. Legyen tiszta a lelkiismereted.

2021. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
88%
100 disznóvágáson voltam már, azért tartjuk hogy levágjuk, nem úgy nő fel, hogy dédelgetem , hogy a szívemhez nőjön. Ezért nincs is bűn tudatom.
2021. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Az, hogy egy sertést, vagy egy tyúkot megölsz azért, hogy a családod egyen a húsából, és az, hogy egy kutyát, vagy egy macskát kínzol, vagy akár csak szenvedni látsz, az két teljesen különböző dolog.

A haszonállatok miatt ne legyen lelkiismereted, hisz ez az élet rendje. Az emberek megölik őket (Legyen az sertés, vagy csirke, vagy marha). Enni kell.

2021. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
25%

A falusiakat nem érdekli, nincs bűntudatuk.

Azt hiszik hogy ők mint ember, többet érnek bármilyen másik fajnál, pedig csak egy vagyunk a sok közül.

Nem az élelemszerzés érdekében levágott állatokról beszélek, mielőtt falkában támadnak rám a falusiak, hanem arról, amikor úgy tartják pl a kutyát hogy ki van kötve, alig etetik, akkor is csak maradék moslékot kap, orvos soha életében nem látja, és soha nem viszik sétálni. Meg amikor vízbe fojtják a kismacskákat, ahelyett hogy felelős gazdaként ivartalaníttatnák az állataikat és megakadályoznák a felesleges szaporulatot.

Az ilyenek nyugodtan lepontozhatnak, meg el is hordhatnak bárminek, az ő véleményükre én nem akarok, és nem is tudok adni. Az én szememben az nem ember, akiben nincs emberség.

2021. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
63%

Felejtsük már el ezt a érzelmi városi marhaságokat, jószág azért van hogy embert tápláljon .

Kutya, macska a mai napig is kint van nem a házban és azt eszi amit mi meghagyunk .

2021. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
35%
8 teljesen igazad van. Én is ezt tapasztaltam. De még a lovat is ütik. Állat és kész. Nem társ. Nem lelkiznek rajta. :-) valahol értem is, meg nem is ezt.
2021. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!