Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy olyan ember aki nem vegán...

Egy olyan ember aki nem vegán mégis hogy mondhatja, hogy szereti az állatokat?

Figyelt kérdés
hogy lehetséges az, hogy szereti valaki az állatokat majd fizet azért, hogy valaki megcsonkitson majd kegyetlenül legyilkoljon (tiszta feleslegesen) egy állatot? ha szeretsz valakit, az utolsó dolog amit akarsz, hogy az szenvedjen, nem hogy még fizess is ezért....

2021. jún. 27. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
87%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__112180..


Itt éppen az állatvédőkbe állt bele egy lelkes vegán.

Miért nem lehet békén hagyni azokat, akik nem vegánok/vegák?

2021. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
90%
Én a természet híve vagyok. Minden élőlényt tisztelek és a legtöbbjét szeretem (kivéve pl. Poloska). Tudom, hogy a természetben mindennek megvan az aránya, hogy mennyi kell legyen belőle, mennyit kell belőle enni, hogy a természet egyensúlya fennmaradjon. Ehhez az szükséges, hogy mindenki annyit egyen, amennyire szüksége van, se többet, se kevesebbet. Ez így van a növénnyel, állattal, így marad fenn a természetes egyensúly. Tisztelem az állatot, és a növényt is amit megeszek, még a gombát is. Ebbe az is beletartozik, hogy nem 'ölök' feleslegesen. Ezért én is szörnyűnek tartom a pazarló ipari állattartást és húsipart, de ugyanígy vagyok a növényekkel kapcsolatos iparral is, ott is sok a pazarlás. Az embernek csakis annyit kéne megennie, amire szüksége van, és tisztelnie kéne a természet minden porcikáját, még a növényeket is.
2021. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
81%
Vigyázz az ilyen kérdésekkel, mert nemsoká csak 10 után lehet feltenni, mint természetellenes irányultságot ! Az ember ugyanis mindenevő, a szervezetünk a hús és a növényi táplálékot vegyesen tudja optimálisan feldolgozni
2021. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
68%

Amúgy teljesen fölösleges ez a provokálás. Aki akar húst az úgyis enni fog. Én is eszek húst. Nem is azzal van agond, hogy megölik az állatot, mert azzal nem szenved sokat (kivéve falun a disznó, mire leölik a részegek 😄), hanem azzal, amilyen környezetben tartják őket nagyiparilag. Ezen kellene változtatni, de nincs annyi hely, hogy lehessen és drágább is lenne (szóval felmenne a hús ára, jóval).

Viszont például egy brokkolinak tényleg nincs idegrencere, nem tud érezni, sem gondolkodni, úgyhogy céljai sincsenek.

Ettől függetlenül hagyd békén a nem-vegánokat. Persze, se a Földnek, se az állatoknak nem jó a húsfogyasztás, de már egy berögzült szokás, nem lehet csak úgy elvenni.

Én amúgy azért eszek, mert nem én főzök magamra. Egyetemtől szerintem nem eszek majd olyan sokat és csak olyat, amelyik szabad tartásból származik, de teljesen lemondani a húsról nem fogok. Viszont senkit sem ítélnék el csak azért, mert megeszi a boltban kapható húst. Ennek a vitának semmi értelme, te is tudod, hogy mi miért van, csak provokálsz.

2021. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
22%

11, igen ezt a kérdést én tettem fel:) köszi hogy belinkelted!


Az ipari állattartás ellen szólaltam fel benne, és felajánlottam, hogy lehetne mérsékelni az állatok szenvedését, ha legalább etikus helyről szereznétek be a húst, vagy csökkentenétek a húsfogyasztást, netalán a a vegetáriánus vagy vegán életmódot választanátok. Szerintem az emberiség erkölcsi minimuma, hogy felszámolja az ipari állattartást, aki szereti az állatokat, az nem támogatja az ipart, ez a minimum amit értük lehet tenni. Ha valaki teljesen érzéketlen az állatvilággal szemben, azt megértem, arra kár szót pazarolni. De aki szereti az állatokat, az felelősséggel tartozik magának és az állatoknak.

2021. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%
Szóval a növényeket nem sajnálod mert nincs olyan fejlett idegrendszerük mint mondjuk egy tyúknak vagy disznónak. Hát ki kell ,hogy ábrándítsalak mert bár tényleg nincs nekik de ez nem azt jelenti ,hogy érzékek nélkül nőnek a vakvilágban. Ők is ugyan úgy érzékelnek mindent, csak kicsit másképp (na meg nincs cuki bociszemük amivel szomorúan tudnak nézni). Pl: tudtad ,hogy mi az a jellegzetes fűillat fűnyíráskor? A lemészárolt fűszálak a kapott stressz hatására adják ki, így próbálnak jelezni a többi növénynek ,hogy valami bántja őket. Szóval nem tudsz úgy létezni ,hogy az ne menjen más élőlények kárára, ilyen a természet. Persze én sem szívlelem a nagyipari állattartást de egyrészt az aligha fog megváltozni csak azért mert pár ember visszább vesz a húsfogyasztásból (amivel párhuzamosan a nagyipari növénytermesztést pénzeled ami van olyan rossz s kizsákmányoló a növények részéről mint a húsipar az állatok részéről), másrészt nem kellene félinformációkkal nyugtatnod magad miközben próbálsz másokban bűntudatot kelteni. Az pedig nem járható út ,hogy akkor mindenki termelje meg magának a betevő falatot mert akkor azon túl ,hogy sokkal több vad területet kellene mezőgazdasági célokra felhasználni még a világ is visszaesne kb középkori szintre mert mindenki életét kitenné az egésznapos növény és állatgondozás-tenyésztés/ nemesítés stb.
2021. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem mi ez a f.szság, hogy csak az szereti az állatokat, aki vegán. Pont erről beszéltem tegnap egy idősebb emberrel, hogy ő se érti ezt az eszmefuttatást. Ő is imádja az állatokat, kérdezték tőle a munkatársai, hogy vega-e és mondta, hogy nem. Erre ők mondták hogy akkor nem is szereted őket. Ez hülyeség, nekünk is kell enni valamit. Az ember mindenevő. De arról nem mi állatbarátok tehetünk, hogy néhány üzem/cég olyan módszerrel vágják le szerencsétlen állatok, hogy azt én minden gondolkodás nélkül betiltanám.
2021. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
22%

"De arról nem mi állatbarátok tehetünk, hogy néhány üzem/cég olyan módszerrel vágják le szerencsétlen állatok, hogy azt én minden gondolkodás nélkül betiltanám."


Vegán vagyok, nem is sokszor levágás módja, hanem az a legszörnyűbb ahogyan az ipar tartja az állatokat. Azért tartja így az állatokat, hogy te olcsón megvehesd, és neki a legnagyobb haszna legyen belőle, plusz iszonyat sok embernek ki kell szolgálni azt a vágyát, hogy napi 3x húst fogyasszon. Az ipari forradalom előtt nem volt sem ennyi ember, sem ilyen mértékű húsfogyasztás. Ma már csak így lehet kielégíteni az ízlelőbimbók igényeit. Az állatvédők minél jobban harcolnak a haszonállatok jólétéért, annál drágább és elérhetetlenebb lesz a hús.


Azt mondod betiltanád, de ez nem lehetséges, egyedül úgy tehetsz ellene ha etikus helyről szerzel húst, vagy csökkented a húsfogyasztásodat, esetleg vegetáriánus vagy vegán leszel. Megvan benned a tisztelet az állatok felé, az én logikám szerint felelősséggel tartozol magadnak.

2021. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
92%
Szeretem az állatokat. De sajnos a húst is nagyon szeretem, sajnálom őket, de tényleg nagyon szeretem a húst. Nekem is kell enni olyat amit szeretek, de igazából erre nem nagyon tudok válaszolni, mivel általában csak disznó, csirke húst eszek, máshoz hozzá se nyúlok mert ez a kettő a kedvencem.
2021. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
82%

Eszem ágában sincs csökkenteni a húsfogyasztásomat. Csak akkor tenném, ha egészségügyi okom lenne rá, vagy teszem azt egyszercsak nem kívánnám többé. Mondom ezt úgy, hogy 50 kilós nőként nem 500 grammos steakeket tolok be naponta, sőt, van, hogy napokig nem eszem húst, mert úgy alakul. Ettől még tudatosan nem fogom kizárni, mert szeretem, és mert az ember mindenevő, tehát semmi okom nincs rá.

A családban több ló, szamár, kutyák, macska, nyúl és birka is van. Egyiket sem vágjuk/vágtuk le vagy esszük/ettük meg. Bátran ki merem jelenteni, hogy szeretem az állatainkat. És értelemszerűen senkinek sincs alapja arra, hogy meghazudtoljon.

2021. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!