Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy olyan ember aki nem vegán...

Egy olyan ember aki nem vegán mégis hogy mondhatja, hogy szereti az állatokat?

Figyelt kérdés
hogy lehetséges az, hogy szereti valaki az állatokat majd fizet azért, hogy valaki megcsonkitson majd kegyetlenül legyilkoljon (tiszta feleslegesen) egy állatot? ha szeretsz valakit, az utolsó dolog amit akarsz, hogy az szenvedjen, nem hogy még fizess is ezért....

2021. jún. 27. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
40es: nincs humanus mod elvagni a torkat egy olyan allatnak aki nem akarja hogy elvagjak a torkat. volt egy sorozatgyilkos amelyik elkabitotta az aldozatait mielott megolte volna oket. akkor o egy kedves, vagy humanus gyilkos volt?
2021. jún. 30. 11:39
 42/67 anonim ***** válasza:
45%

"Vagyis én a Karnizmus híve vagyok. Bízom benne hogy minél többen csatlakoznak ehhez az életmódhoz."


Valami fogalmad van róla, de ha így fogalmazol nem igazán pontos...


Elmondom mi a karnizmus pontosan, és hogy az alattad válaszoló is pontosan a karnizmus szemellenzőjétől nem lát tisztán, ez nyilvánvaló lesz. Na most ha nem te vagy az a barom, aki úgy érvelt, hogy "el sem olvastam, de dögölj meg", akkor olvasd el, és ha tudtok szöveget értelmezni, nyilvánvaló lesz hogy magatokra ismertek. A karnizmus a veganizmus ellentéte. :


"A karnizmus (húsevés) egy domináns hitrendszer, amit sokféle védekező mechanizmus és javarészt nem vitatott feltevés támogat; olyan uralkodó ideológia, ami elősegíti, hogy az emberek támogassák az állati termékek használatát, különösen a húsfogyasztást.

Az ideológia központi gondolata, hogy a húsevés természetes, normális, szükséges és helyes cselekedet. A karnizmus fontos jellemzője, hogy az emberek az állatok ételként besorolt fajaival szemben olyan különös kegyetlenséggel járnak el, amit más állatfajokkal (hobbiállat, vadállat stb.) szemben elfogadhatatlannak - állatkínzásnak - tartanak és elutasítanak. Ez a diszkrimináció viszonylagos és kultúránként változik, így például a kutyák evése némely ember számára elfogadott Koreában, míg nyugaton háziállatként kezelik őket, viszont a szarvasmarhákat a nyugati államokban eszik meg, ellentétben Indiával ahol védelmet élveznek, szent állatként tekintenek rájuk."


Aki a növények éreznek című nettó baromsággal jön, és ilyen "jogalapon" támogatja az állati koncentrációs táborokban zajló brutális állatkínzást, az süllyedjen már el, és nézzen magába, milyen a hozzáállása a nála védtelenebbekhez...


Aki azt hiszi jogalap nélkül tiltakozunk a húsipar ellen, pusztán nagyképűségből, vagy divatból, az nézzen már utána a húsiparnak, azon belül is a tej-, tojás iparnak. Ha kell küldök videót, és utána okoskodhatdok.

2021. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
46%

Mi az, hogy az ember csúcsragadozó? Húsevők, szeretném látni, mikor mentek el levadászni a napi betevőt, hogy azután nyersen megegyétek. Ennyit arról, hogy az ember ragadozó. Az pedig igenis képmutatás, hogy sajnálod a kutyát, akit ver a gazdája, majd megeszel egy hamburgert, amiért négy állatnak kellett szenvednie egész életében.

Tévhit, hogy a szervezetünknek szüksége van húsra. Rengeteg vegán testépítő létezik, akiknek olyan izmaik vannak, mint kevés húsevőnek. Tökéletesen meg lehet élni hús és állati eredetű termékek nélkül, ha odafigyelsz rá.

Kedves húsevők, kíváncsi vagyok, mit mondanátok, ha ti lennétek az a csirke vagy tehén vagy disznó.

Fél éve vagyok vegán, előtte pedig ugyanolyan kötekedő húsevő voltam, mint a válaszadók többsége. És csakis azt bántam meg, hogy nem korábban lettem vegán. Az én lelkiismeretem tiszta, az a húsevő pedig, aki szintén ezt állítja, na azzal komoly bajok vannak.

2021. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
56%

elég vad szerintem, amit ti állítotok. Ezért utálják a vegánokat... Nem, nem azért mert nem esztek húst/állati eredetű dolgokat. Hanem ezért a fröcsögésért, vádaskodásért, ahogy vadidegen embereknek akarjátok megmondani, hogy márpedig az ő lelkiismeretük sosem lehet tiszta, és hogy komoly bajok vannak azokkal, akik máshogy élnek, mint ti. Én pl eszem húst. Nem vagyok vallásos, de hiszek egy magasabb létformában - nevezhetjük Istennek, bárminek. Beoltattam magam. Szelektíven gyűjtöm a hulladékot, de nem járok csomagolás nélküli boltba. Nem vagyok abortuszellenes. És még sorolhatnám. Millió egy dolog miatt mondhatja rám bárki, hogy bajok vannak velem... Mint ahogy veletek is, kedves vegánok. Szerencsére a különbség köztünk, hogy engem nem érdekel, hogy ti nem esztek húst, ezért örvendetes lenne, ha tiszteletben tartanátok, hogy más meg magasról tesz a ti fröcsögésetekre. Ha nem ilyen szektaszerűen nyomatnátok az igét, talán még lenne is ember, aki elgondolkozik a mondanivalótok lényegén.

Az meg, hogy az én családom vágóhídról mentett meg állatokat nem egyszer, csak örökbefogadott kutyánik, kisállataink vannak, stb, az persze tök mellékes, de velem ugye szerintetek akkor is komoly bajok vannak. Hát legyen. Sok boldogságot nektek az életben!

2021. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
45%

"Ha nem ilyen szektaszerűen nyomatnátok az igét, talán még lenne is ember, aki elgondolkozik a mondanivalótok lényegén."

Pedig a vegán állatjogi mozgalom robbanásszerűen terjed, ez vitathatatlan. Nem véletlenül a sok vegán termék, a fogyasztás generálja a keresletet.


Az meg nettó képmutatás ha vágóhidas állatokat mentesz, közben ugyanazt veszed a Tescoban :D ezt még sok húsevő isnerősöm is elismeri. Az ő érvük inkább az, hogy szarnak az állatokra, ami szerintem korrektebb, mint hogy te itt most próbálod bizonygatni hogy szereted őket, de ugyanúgy támogatod az állati holokausztot.

2021. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%
12es vagyok. Ellenem nem szólalt fel senki sem. Tán nem csak értelmes az álláspontom? Valaki, megmagyarázná, hogy miért nem mondja azt egy vegán sem, hogy ez okés vagy sem a szemükben? Pedig engem amúgy érdekelne, én tiszteletben tartom a véleményüket.
2021. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
41%

Visszaolvastam, amit írtál. Lényegében szépen becsomagolva ugyan azt mondod, amit a többiek, tisztában vagy az ipari állattartás kegyetlenségével, amit el is ítélsz, de te "tisztelettel" megveszed ugyanezt a húst, amit elítélsz, és hozzájárulsz mindehhez. Ha jól értem. Ez kicsit katyvasz, a kérdező pont ezen értetlenkedik. Aztán az ételpazarlásról beszélsz, aminek nincs köze a vegán állatjogi mozgalomhoz. Ezeket már megválaszoltuk szerintem, de javíts ki ha valamit félreértek!


Szép, hangzatos lenne a mondandód, de a mai körülmények között kicsit elavult, értelmét vesztette. Az általad is említett ipari körülmények miatt, és a túlnépesedés miatt.


Régen abszolút helytállt ez a szemlélet, abban az időben, amikor az állatok az életüket adták, hogy az ember élhessen, és az ember is tisztelettel gondozta az állatait. Ma már nincsenek ilyen viszonyok, és télen is megkapsz mindent a szupermarketben.


Lehet kicsit zagyván válszoltam, de a lényeg szerintem átjön.

2021. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
7%

12, 47 vagyok.

Falun élek, csakis helyiektől veszek húst, zöldségeket és gyümölcsöket pedig én magam termesztem. Nem támogatom az ipari állat és növény tartást. És szerintem a pazarlásnak igen is köze kéne legyen a vegánoknak, hisz nem csak hogy egy csomó állat szenved és pusztul bele, de ezeknek jelentős részét fel sem használjuk igazán, tehát még értelme sincs a szenvedésüknek.

2021. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
62%

Én nagyon helyeslem, hogy etikus helyről vásárolsz legalább :) ezt korabban nem említetted.


A vegán állatjogi mozgalom leegyszerűsítve: minden ketrec legyen üres. Ha nem tartanánk állatokat, amire a vegánok törekszenek, akkor nem is lenne mit pazarolni belőlük. A vegánoknak az állat nem élelmiszer, és a veganizmus nem az evésről szól, csak a közbeszédben összemosódik.


De egyébként az ipar nem pazarol, mindenből hasznot húz. Mondok egy példát. Tudod miből vannak a bőr ruhák? Ha a borjú fiúnak születik, eleve halálra van ítélve, mert nem fog tejet hozni. Ezért picike ketrecekbe zárják őket életük hátralévő idejéig, amiben nem képesek felállni, hogy minél puhább legyen a bőrük és a húsuk. A borjú húst tovább értékesíti az élelmiszeripar, a bőre meg megy a ruha iparnak, ezekből készül a legfinomabb bőr ruhanemű. Nem az ipar pazarol, hanem az emberek, és nemcsak pazarolnak, túlfogyasztanak. Az átlag fogyasztót igyekszenek a vegánok felvilágosítani, mert az ipar biztosan nem fogja őket, mert az nem érdek.

2021. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
32%

46-os, kicsit elmehetsz egy helyre azzal, hogy nem elég, hogy szerinted se normális nem vagyok, meg még bajok is vannak velem, de most még akkor képmutató is vagyok :) Te mit teszel az állatokért, azon kívül, hogy nem eszed meg őket? Magas lóról beszélsz, de amikor a félszemű szamár, meg a laminitis miatt házikedvencből azonnal teherré vált angol telivér, és a bolhás, ezer éve nem nyírt birkák a mi birtukonkon landolnak, olyan mennyiségű pénzt felemésztve, amit te garantálom egész életedben nem keresel meg (elnézést a személyeskedésért, de azt hiszem, ha neked szabad, nekem is), időt, energiát nem kímélve még egy pár év kényelmet nyújthatunk nekik, akkor engem ne merészelj képmutatónak nevezni.

Állati holokauszt... ne menjünk már át drámába. Egyébként egy pillanatig sem állítottam, hogy Tescoban veszem a húst (azt sem, hogy egy étteremben cézár salátát rendelve nem szaladok bele tescos húsba), 49-eshez hasonlóan én is próbálom helyi kistermelőktől beszerezni, de ugye te annyira ismered a fajtámat, hogy ezt nem feltételezed. Mert én egy állatnáci vagyok gondolom, ha már állati holokauszt is létezik. Az én lelkiismeretem továbbra is tiszta, mert egészen biztos, hogy még azzal a mennyiségű hússal, amit megettem is több állatnak segítettem egy méltóságteljes életet befejezni, mint bármelyikőtök aki itt fröcsög.

(Egyébként az 50esre relfektálva, a bőrét felvenni engem pl. sokkal jobban zavar, mint a húsát megenni, azt próbálom elkerülni.)

2021. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!