Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy olyan ember aki nem vegán...

Egy olyan ember aki nem vegán mégis hogy mondhatja, hogy szereti az állatokat?

Figyelt kérdés
hogy lehetséges az, hogy szereti valaki az állatokat majd fizet azért, hogy valaki megcsonkitson majd kegyetlenül legyilkoljon (tiszta feleslegesen) egy állatot? ha szeretsz valakit, az utolsó dolog amit akarsz, hogy az szenvedjen, nem hogy még fizess is ezért....

2021. jún. 27. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
15%
20 pedig hazudsz ha azt mondod szeretet az állatot, de fizetsz annak aki megölje, ez a húsparasoxon. Szimpla logika, vagy az egyik létezik, vagy a másik. Ezt nem érti sok húsevő, én sem értettem régen, és azért nem kapcsolja össze a 2 dolgot az ember, mert van a "vágó állat", meg a "házi kedvenc", és a hagyomány(!) szerint azt szabad gyilkolászni, de a másik állatért börtön jár.
2021. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
90%
Az állat kínzásért jár bűntetés (sajnos a legtöbb esetben nem börtön), legyen az háziállat vagy haszonállat.
2021. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
88%
Hazudok? Oké :) Te viszont össze-vissza beszélsz, vádaskodsz ismeretlenül, ráadásul teljesen feleslegesen. Nem lehet általánosítani. Azt írtam, szeretem az állatainkat, nem? Emellett szeretem megenni a csirkét és a marhát is. A kettő nem ugyanaz, ha szerinted igen, akkor a te felfogóképeségeddel van a gond, és nem velem. Egyébként nem annak fizetek, aki megöli, de ezt te úgyis jobban tudod, ugyebár, hiszen idejöttél kioktatni :)
2021. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
84%
"Úgy szeretlek, majd' megeszlek" ...
2021. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
79%

23 az már lejött rólad, hogy tényleg felesleges neked beszélni:D de ez a logikai kapocs sajnos elég általános érvényű:szereted=nem bántod, nem szereted=bántod. Az én felfogó képességemmel van a baj? XD leírtam, hogy azért nem érted a kapcsolatot, mert a hagyomány szerint az egyik vágó állat, a másik kedvenc, erre ugyanazt leírod, tehát meg sem értetted amit mondtam, mindegy az ilyenbe kár a szó tényleg.


Másoknak mondom, ezt a logikai kapcsolatot, amit a kérdező is emleget, a legnehezebb megérteni egyébként. Egy vegán vitaműsorban az egyik felszólaló a következőképpen értette meg: szakácsnak tanult, és elhelyezkedett egy étteremben, ahol rákokat kellett élve megsütnie a forró olajban. Nap mint nap borzasztotta a dolog, folyamatosan szembesülnie kellett a rákok kínhalálával, és sikerült összekötnie, hogy ami a tányérra kerül és húsnak hívjuk, az valójában előtte egy érző lény volt, aki nem akart meghalni. Szóval szakácsunk rájött, hogy ő szereti az állatokat, empátiát érez feléjük, és elhatározta, hogy ő addig vegán lesz, amíg vesz egy tanyát, néhány kecskét, és akkor fog legközelebb húst enni, ha azt a kecskét majd sikerül a saját kezével levágnia. Ha nem képes erre, azt mondta, akkor boldogan élnek a tanyán a kecskével, míg meg nem halnak, és ő marad továbbra is vegán. Aki szereti az állatokat, az nem eszi meg őket, csak sokszor nincs meg fejben a kapcsolat aközött ami a tányéron van, és aközött aki boldogan szaladgál a mezőn és megnevettet.


Illetve aki nem is ennyire érzékeny lelkű - megértem hogy van ilyen is - de állítása szerint szereti az állatokat, szerintem annak is azért fontos kellene hogy legyen, hogy az az állat előtte boldog életet élt. Tehát ismét mondom, az ilyen ember hogy képes támogatni az állatipart? Én nem lettem volna vegán, ha etikus helyről tudok húst szerezni, ezt ki tudom jelenteni. De nálam annyira működik, hogy már soha nem lennék képes húst enni, de ez most a téma szempontjából mellékes...


Aki viszont leszarja magasról hogy a tányérra került jószág milyen borzalmakat élt át az iparban, arra tényleg kár szót pazarolni.


Hangsúlyozom mindig, hogy az iparról beszélek, nem Józsi bácsi és Mari néni dédelgetett jószágairól, azt felőlem megehetik.

2021. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
83%

Napi vegán warrior.



Amúgy néha latok egy kiscsajt az utcán aki a Spar plakátjára graffititik hogy "ez egy érző lény teste volt" (csirkemellre) meg effélék. Mindig lefelé görbül a szája.

Pasik szerintem messze elkerülik...


Amúgy a kérdésre a válasz egyszerű. Szálljatok le a nem-vegánokról, mert ez az agresszív térítés túltesz a jehova tanúin is.

2021. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
83%
25, figyu, segítek (nem olvastam el, amit írtál): én alapvetően szeretem az embereket, szeretem a családom, a barátaimat, de most lealacsonyodom a szintedre, és kimondom, hogy az ilyen csökkent értelműeket mint te, viszont nem szeretem. Sőt, tovább megyek, ha egy csónakban hánykolódnánk az óceánon napok óta élelem nélkül, veled és a testvéremmel hármasban, gondolkodás nélkül téged ennélek meg. Érted már? :) Nem hazudok becsszó ;) Szívesen.
2021. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon nem akartam soha ilyen vitaba beleszolni, de amugy arrol van fogalmatok, hogy mennyi erdos teruletet irtanak ki azert, hogy termofoldeket biztositsanak? Bizony az allatok eletteret pusztitjak, akkor ennyi erovel senki ne is egyen semmit? Ezzel nem lehet mit csinalni, tulterhelt a bolygo es erosen ketlem, hogy mindenhol bevezetik majd a gyermekvallalas korlatozasat. Ha mindenki csak magvakat meg zoldseget enne hus nelkul, mi tortenne a termofoldekkel? Igy is tobb van beloluk, mint kellene, rengeteg az etel pazarlas, de ha ez lenne az egyetlen elelembol szerzett beveteluk a kereskedoknek, akkor meg tobb lenne beloluk. En imadom a termeszetet. Ellenzem a szornyu tartasi korulmenyeket, de belatom, hogy ez visszafordithatatlan. Mindig abbol lesz tul sok, amire eppen igeny van. Inkabb elvagyok a sajat vilagomban es igyekszem kielvezni a megmaradt termeszeti csodakat, ameddig lehet.
2021. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
10%

Nem baj ha nem bántódom meg, ha néhány aluliskolázott igénytelen proli érzelmi (nem logikai) érvelése lepereg rólam? :D el sem olvastad mert féltél hogy valami okosat hallanál :D figyuzzatok. Nem baj ha nem szeretitek az állatokat, én elfogadom, hogy vannak pszichopaták, szellemi értelemben véve teljesen igénytelen prolik, és vidéki emberek akikbe beleégett a hagyomány. De Gandhi pl. ezt mondta, és ez az állítás örök érvényű igazság:


"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik…"


Nem véletlenül van az, hogy a vegetáriánusok mindig az intelligens embere közül váltak ki, ti erre itt kevesek vagytok, nem baj, van ilyen.


"Szálljatok le a nem-vegánokról, mert ez az agresszív térítés túltesz a jehova tanúin is."


Mi az erőszak ellen szólalunk fel olyanok helyett, akik nem képesek megszólalni.


Aki nem tudja mi folyik az állat iparban, az inkább ne szólja le a vegánokat.

2021. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
88%
Jól van... Remélem egy szúnyogot sem ütöttél le soha. Mert az is állat. És te kegyetlenül legyilkolod csak azért, mert megcsíp, pedig ezzel nem árt neked, csak egy kicsit viszket majd.
2021. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!