Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha élő állatot kell leölnöd...

Ha élő állatot kell leölnöd egy versenyben (jelen esetben homárt), akkor meg tudnád tenni, vagy képtelen lennél rá?

Figyelt kérdés
Aki nézi a főzős műsort, tudja, miről beszélek. Úgy viselkednétek, mint T. Anita, hogy sírva megcsinálta, vagy még homárt sem lennétek képesek leszúrni úgy, hogy az állat nem szenved, mert csak egy pillanat az egész.

2021. nov. 19. 13:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván nem tenném meg. No nem azért, mert lelkileg nem lennék rá képes, hanem mert vannak elveim és nem vagyok totális erkölcsi szemétdomb. Az ilyen eset bőven kimeríti az aljas indokkal(főzőshowban való előrejutás) elkövetett állatkínzás/ölés fogalmát. Természetesen a disznó/marha/csirke stb vágás is hasonlóan morálisan elitélendő cselekedetek, viszont ott enyhítő körülmény lehet, hogy még így 2021-ben is, tudományos konszenzus ellenére is, rengetegen abban a tévhitben élnek, hogy állati eredetű tápanyagokra szüksége van a szervezetnek.
2021. nov. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
76%
#32-nek (tegnap 16-15) "Rengeteg mindennel lehet pótolni". Igen lehet pótolni. És mást is a markoddal de azért nem egészen mindegy.
2021. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
8%
A haszonállat meg sem született volna, ha nincs ember. Sőt, a vadonban is ugyanúgy megennék.
2021. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
27%

"A haszonállat meg sem született volna, ha nincs ember. Sőt, a vadonban is ugyanúgy megennék."


Rendkívül butuska érvek. Ez azt jelentené, hogy korlátlan mennyiségű szenvedést okozhatnánk a haszonállatainknak, és mindezt morálisan legitimálhatnánk azzal, hogy "há az ember nélkül meg sem születhetett volna" lol. Meg a természetben ugyis szenvedne, megölnék. lol.

Nyilván sem a "meg se született volna nélkülem", sem a "vadonba ugyis meghalt volna" jó érvek állatok bántalmazása/megölése mellett.

2021. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
84%
54. Nem a bántalmazása mellett. Az, hogy rendelkezünk az állat halála felett, nem jelenti azt, hogy bármit megtehetünk. Csakis a halála felett rendelkezünk, az élete felett nem, az életében biztosítani kell a jó életkörülményeket.
2021. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
66%

#55

Nem "rendelkezel" az állatok halála felett. A tény, hogy nélküled meg sem született volna, nem jogosít fel arra, hogy önkényesen megszabd, meddig élhet. Ahogy a szülő sem rendelkezik a gyermeke halála felett csak azért, mert ő életet adott neki.

2021. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
72%

#56, Minden jogom megvan hozzá, mivel az állat tartalmazza szamomra az egyik, ha nem a legfontosabb élelemforrást.

Egy allatot meg, akármennyire cukika ne hasonlítsunk egy emberhez.

2021. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
38%
Ha az ember nélkül meg sem születtek volna, akkor duplán vagyunk felelősek értük. Mert nem egy vadon, természetes populációban született állatot "veszünk el" aminek csak a halála szárad a lelkünkön. Hanem ami egész életében azzal a céllal létezett hogy egyszer megöljék és megegyék.
2021. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
84%

#57

És milyen érdekes amennyiben kutyáról lenne szó ezt az érvedet egyből elutasítanád.

Az élelemforrás önmagában nem aduász hiszen nem hajótörött vagy egy lakatlan szigeten, hanem ezernyi élelemforrás közül választhatsz.

Az állat cukisága lényegtelen faktor, ami számít az a szenvedésre való képesség megléte. A hasonlatokkal semmi baj nincsen, egy szóval sem állítottam, hogy ember és állat egyenlő lenne.

2021. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Most jutottam el a mai napon addig, hogy elolvassam az összes választ.

Rohadtul félrenézték egyesek, hogy miért tettem fel a kérdést. NEM(!) azért, hogy összeugrasszak véleményeket.

Tanulságos kommenteket kaptam.

Pont tegnap mondta valaki szintén tévében: nem ölök meg olyan állatot, akit anya szült. Megértettem.

Nem értek vele egyet, de érdekes idézet.

2021. nov. 20. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!