Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Azok, akik azt az érvet...

Azok, akik azt az érvet hozzák fel a vegetarianizmus ellen, hogy a kutya, macska az háziállat, míg a disznó, pulyka az haszonállat, miért nem képesek elfogadni, hogy tőlünk 8000 km-re más megközelítés uralkodik?

Figyelt kérdés

Természetesen csak azokra gondolok, akik jóízűen elfogyasztanak minden, idehaza szokásos húsfélét, ám a távol-keleti helyzet kapcsán undorukat, megvetésüket fejezik ki.


Nem azokhoz a magyar húsfogyasztókhoz szól a kérdésem, akiket teljesen hidegen hagy, mi zajlik mondjuk Kínában.



2021. nov. 26. 11:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Én vega vagyok, de kaptam már én is hideget-meleget a vegánoktól amiért tejet teszek a kávémba. Nálunk havonta 2 karton tej elfogy, semmi kedvem 600 forintért venni literjét. Plusz próbálkoztam növényi tejekkel, egyik undorítóbb volt mint a másik.


De mivel eszem tojást, sajtot meg iszom tejet, ezért megkaptam, hogy büdös állatkínzó vagyok.


Én pl nem pofázok bele ki mit eszik, megveszem a macskáimnak és a kutyámnak is a húst, plusz a férjemnek is főzök egy jó pörköltet ha kéri. Csak nekem ne kelljen megennem, mert én pl nem szeretem a húst. :D

2021. nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
83%
21.Tudtommal a vegetáriánusok nem tagadnak meg minden állati eredetű terméket. Kizárólag a hűs evést kerülik!
2021. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Húsevést
2021. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
#21 az a baj, hogy nem mindenki csinálja így. Ha mindenki ezt tenné (húsevőkre is vonatkozik, mert ott is van 1-2 őrült aki megszólja a vegákat) és nem szólna bele a másik evési szokásaiba akkor nem lenne pluszban generált feszkó a világban (mert úgy gondolom van épp elég probléma, nem kell többet gyártani feszültséget gerjeszteni)
2021. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
27%

#11

Kínában sem szükség a kutyahús evés, élvezetből eszik. Ha Németországban zavarna a szükségtelen kutya evés, akkor a szükségtelen disznó/csirke/marha evés miért nem zavar?


Szögezzük le, engem egyáltalán nem érdekel ki mit eszik. Teljesen el tudom fogadni, ha valaki élvezeti értéke miatt fogyaszt húst/sajtot/tojást. Csak ne bújjunk ilyen kifogások mögé, hogy szükség van a húsra. Az hogy helyes-e a húsevés, az egy szubjektív, morális vita. Hogy szükség van-e rá, az viszont 2021-ben már egy objektív, rég eldöntött kérdés, a világon élő 80 millió vegán tanúsítja.

2021. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
#25 Kínában baromi nagy szegénység van. Persze van pár nagyváros ahol jól élnek az emberek, de Kína legnagyobb része mély szegénységben él. És nem csak Kínáról van szó, szinte az egész távol keleten esznek kutyát meg macskát is, és nehogy azt hidd hogy ott milyen jó világ van.
2021. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
55%
25. Ha jól számolom akkor a világ lakosságának mindössze egyetlen egy százaléka él vegán életmódot. Aminek kitudja hányad része jut olyan afrikai vidékekre ahol még mutatóban sem láttak emberi fogyasztásra alkalmas húst.
2021. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
44%

#26

Lényegtelen abból a szempontból, hogy az elit részeken is esznek ilyen állatokat. De ha feltételezzük, hogy nekik szükségük van rá, mi a fejlett világban akkor is csak élvezeti értékek miatt fogyasztunk húst, mert nem éhezünk. Tehát akkor ismétlem magam, mert a kérdésre nem jött válasz:


"Ha Németországban zavarna a szükségtelen kutya evés, akkor a szükségtelen disznó/csirke/marha evés miért nem zavar?"


#27

Nem Afrika a legvegánabb régió. A fejlett világban is egyre növekszik a számuk. Izraelben a lakosság 5-8 %-a vegán, de elég jól állnak az ausztrálok is. Csak Európában él majdnem 3 millió vegán, mégsem hallunk róla, hogy tömegesen pusztulnának. És akkor még a világklasszis vegán sportolókról nem is beszéltünk.

2021. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
93%

28. "Ha Németországban zavarna a szükségtelen kutya evés, akkor a szükségtelen disznó/csirke/marha evés miért nem zavar?"


Talán azért mert növényekkel nem mindeni lakna jól?

2021. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
93%
mindenki
2021. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!