Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Helyes döntés ?

Helyes döntés ?

Figyelt kérdés
Volt egy négy eves kutyam,aki szokott,nemet vizsla,csirkezett,az utcán az emberekre ugrált ilyesztgette a gyyerekeket harapott volna ha nem szólunk rá. Sajnos úgy döntöttünk oda adjuk egy civil szervezetnek ami kivitte Ausztriába nos szerintetek mi lesz vele? Zokogok. Nem tudom jól döntöttem e. Lelkiismeret furdalást érzek. Félek,hogy baja lesz. Tudom már le mondtam róla. De valahogy azt érzem most már hiányzik. Azért csak hozzank szokott ti voltatok hasonló helyzetben?
2022. ápr. 2. 08:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
ha nincs ra penzed akkor ne tarts kutyat. ennyi
2022. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

"A foglalkozás nem pénzkérdés, hanem idő és energia."

De, sajnos pénzkérdés is.

- amint meghaladja a gazdi tudását a kutya nevelése

- amint spec. foglalkozásra van a kutyusnak szüksége (puller alapok, agility, flyball, ö/v, nosework stb.)

- ha szökik, esetleg rombol, akkor állandó jelleggel pótolni kell az amortizálódott cuccokat, foltozni a kerítést vagy csinál(tat)ni egy szökésbiztos kerítést - mind, mind viszi a pénzt.


Kérdező, szerintem jól döntöttél. Túlzottan behatároltak voltak a lehetőségeid ehhez a kutyushoz, sem a mentális jólétét, sem a fizikai biztonságát nem tudtad garantálni. Megfelelő gazdi mellett nagyon jó, tartalmas élete lehet a kutyusnak - erre kapott most lehetőséget.

(Sajnos sok olyan kutyust ismerek, akikkel bevallottan nem bírnak a gazdik, de a gazdik nem hajlandóak sem odatenni magukat, se megválni tőlük így életük végéig be vannak ragadva egy szar szituációba.)

2022. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek ❤️
2022. ápr. 2. 11:52
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

#9, nem. Ha most erre nem volt pénz, idő, energia, hogy lekössék, másikra sem lesz.

Tökmindegy, mekkora a kutya, ha nem kap megfelelő ellátást. Egy tacskó is szét tudja szedni a kerítést, tud szökni, tud harapni.

2022. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Már nem szeretnenk több kutyat pont emiatt az idő és penz hiány miatt.
2022. ápr. 2. 12:55
 16/20 anonim ***** válasza:
39%
14. Nem pont tacskóra gondoltam, hanem valami ölebre. De amúgy is tárgytalan, hiszen azóta kiderült hogy már a kérdező sem szeretne kutyát.
2022. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

Ausztriában sokkal fejlettebb a kutyatartási kultúra, mint hazánkban, a kutyákat bent tartják a házban, hiába van udvar (különben megszólnak a szomszédok) és napi kétszer sétáltatják.


Egy egészséges, fajtatiszta, még fiatalnak mondható vizsláért amúgy itthon is tolonganának, főleg, ha kijön más kutyákkal. Hidd el, a kutyád a lehető legjobb helyen van, jól döntöttél, hogy örökbeadtad. Az is szuper döntés, hogy nem vállalsz a jövőben másik kutyát

2022. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17 vagyok, mielőtt kötözködnétek, a két séta a nagyobb sétákra vonatkozik, nem az eü körökre.
2022. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen engem is ezzel vigasztalnak… mert utána kerdeztem h mizu. :)
2022. ápr. 2. 19:50
 20/20 anonim ***** válasza:
59%

"Most olyan helyre kerül, ahol megfelelő ellátást, nevelést kap, foglalkoznak vele, nem úgy, mimt ti"

Jah, vagy ment szaporítótelepre...

Ha valamennyire lelkiismeretes a magyar menhely, akkor leinformálható külföldi szervezethez adta és nem magánszemélyhez, akit aztán már ellenőrizni nem tud.

Elég sok ilyen sztori van, csak ezeket elnyomja a "külföldön fejlett a kutyatartás" kezdetű toposz.

2022. ápr. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!