Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Pontosan mi a gond a Svájcból...

Pontosan mi a gond a Svájcból idevándorolt farkas kilövésével? Miért ekkora gond hogy kilőtték? És ha megölt volna valakit?

Figyelt kérdés
Értem én hogy fél Európán átjött békésen, és? Akkor már a medvét is ki kellett volna lőni amelyik megtámadott annyi embert.

2023. ápr. 20. 20:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 A kérdező kommentje:

39

És te láttál már farkast, medvét, vaddisznót emberre támadni? Én már igen! Elég sok volt a medvetámadás a közelmúltban, bocs hogy nem vártuk meg ugyanezt a farkasnál is. Elhiszem hogy ez az egy nem támad, de falkában hidd el... és arra persze ti is azt mondtátok volna, hogy jaj, csak a területét védi, mert az ember elvette tőle évszázadokkal ezelőtt. Mindenre van kifogás persze, mindenre ami nem veled történik!

2023. ápr. 24. 18:32
 42/71 Tevenyereggyarto ***** válasza:
78%

Erről már írtam a 6-os kommentben. Ennyi erővel robbantsuk fel a bolygót “mert mi lesz ha” alapon… Csak ,hogy lásd ,hogy nem egy belvárosi tömbház legfelső emeletéből beszélek ahol én élet itt is vannak medvék, például. Nyáron lépten-nyomon bejárkálnak a falvakba is. Tudod mi van? Konkrétan gyalog meg tudod kergetni. Nem viccelek, több ilyen videót is láttam, köztük ismerősökkel, személyesen pont ilyenbe még nem volt részem. Persze viszonylag nyílt terepen ahol az állatnak van hova futnia. Ezek után elég nehéz olyan szituációba keveredni ahol a medve ténylegesen visszatámad.

Sőt, mi is családdal többször jártunk az erdőre “piknikezni”, szalonnázni stb. Egész nap ott ülünk s sehol medve. Majd mikor hazajövünk fél óra sem telik el s az utánunk jövők mesélik ,hogy a medve ott bóklászott ahol voltunk. Igen, a kaja illata vonzhatta s elhiheted ,hogy nem minden alkalommal abban a pillanatban téved oda mikor mi már pont elmentünk.

Szóval nem, nem olyan egyszerű magadra hergelni az ilyen állatokat. S bizony az esetek többségében “oda kell menni a pofonért” ahhoz ,hogy rád támadjon. Legalább is nálunk, aztán nem tudom nálatok fele milyen vérmedvék meg vérfarkasok élnek.

2023. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 A kérdező kommentje:
Jaa, hát videókat nézni én is tudok. Az meg van rendezve! Te kergettél már medvét gyalog? És amúgy falun élek én is. A 40-nek csak annyit: az a szégyen, hogy az emberiség ennyire elfajult. egymást öljük halomra, de sírunk egy lelőtt vadállat miatt. Meg kutyáknak építünk temetőt, macskát tartunk úgy mintha az is gondolkodna és beszélne, érezne. hagyjuk már. Nem is oly rég, kb 100 éve az ember még tudta, hol az állat helye: kutyának az udvaron, macskának esetleg a házban, farkasnak az erdőben! És ha veszélyt jelentett, lelőtték! Jó nyilván azt elítélem hogy egy önkényes vadász kilőtte de csak azért, mert nem volt rá engedélye!
2023. ápr. 24. 18:51
 44/71 Tevenyereggyarto ***** válasza:
72%

Meg volt rendezve? Ja, hoztak betanított cirkuszi medvét s azt kergették meg a falu szélén 😆Ja, meg mi is előre lefizettük a medvét ,hogy várja meg míg elmegyünk s csak aztán bóklásszon a táborhelyünkön. Meg minden más alkalommal mikor én vagy egy ismerősöm lát medvét az azért nem ront neki mert le van fizetve. Ezek már csak ilyen megrendezett medvék.

Nem, szó sincs ilyenekről. Bizony néha kárt tesznek mondjuk a kukoricásban, ritkán elkapnak egy tehenet, ilyesmik. Ez ezzel jár, a helyiek többségének egyelőre belefér a fejébe ,hogy bizony az erdőhöz hozzátartozik a medve is. S tudjuk ,hogy a medve nem játék, de azt is tudjuk ,hogy nem vérszomjas szörnyeteg. Amúgy meg ha ennyire félted magad akkor az utcán az embereket is lődd le. Elvégre sokkal többször támad ember emberre mint bármi más.

A “bezzeg régen minden jobb vót” részhez meg gondolom nem szedsz gyógyszereket ha valami bajod van s beoltva sem vagy semmi ellen. Elvégre régen mikor mindennek megvolt a helye akkor ezek nem voltak. Bizony, aki elkapott egy tüdőgyulladást annak nagy eséllyel a temetőben lett meg a helye. Ugye milyen baromi jó volt régen? Ja, meg erdőből s minden másból is pontosan ugyan annyi van mint régen, nem is értem mit keresnek farkasok meg medvék ember közelében… ja, nem.

2023. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:
Igen, ez tipikus. Szélsőséges hozzáállással és nagyképűséggel próbálod a saját nemlétező igazadat bizonyítani. 100 éve már voltak oltások és voltak gyógyszerek, de ha nem, ennek akkor sincs köze semmihez. Fordítsuk meg: attól hogy bizonyos dologban engedünk a változásnak, miért kéne mindenben engedni? Nem az tesz valakit felvilágosulttá, hogy beoltatja magát és beszedi a modern gyógyszereket, aztán kimegy az erdőbe és feleségülveszi a farkast meg eltűri a medvétől, hogy elhordja a megéélhetését jelentő tehenet meg akármit. És csak úgy mellesleg kérdem: nem hallottál a közelmúltban a medvetámadásokról? Ja persze hogy nem, hisz ezeket te kizárod, nehogy hőn szeretett medve barátodat rossz színben tűntesse fel
2023. ápr. 24. 19:17
 46/71 A kérdező kommentje:
Ezt az erdő-baromságot meg sem hallottam. Nekünk élni kell, fütésre, bútorokra van szükség. Nehogy már tekintettel legyünk az állatokra, az ösztönlényekre. De ha te akarsz, nyugodtan fagyj meg a medvékért meg a farkasokért.
2023. ápr. 24. 19:19
 47/71 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem olvasd végig a válaszokat, meg a nézd meg a válaszok értékelését, és nagyon komolyan gondolkozz el!

A hiba, benned van, haver! Méghozzá nem is kicsi!!!

Én elhiszem, hogy egy erdővel körülvett tanyán, ahol az erdőben hemzsegnek az emberre veszélyes vadállatok, ott kialakulhat ilyen szemlélet, mert az erdőn még a kultúra se hatol át, csak éppen ez Borsod megyében volt.

Ez, nem egy ilyen hely!

Itt nincsenek ilyenek, érted? Nem 5000 medve, meg 20.000 farkas nincs, hanem ember lakta településtől még távol sincs 2 db se!


Mi itt nem az 1300-as években élünk! És ez itt nem A Falu című horrorfilm!

21. század, Európa közepe! És az a qrva nagy próbléma, hogy ezt elmondtuk itt 20-an, amit igaznak vélt másik 200 ember, te meg mint egy agyatlan zombi, egy kib@szott ékezetet nem értettél meg az egészből, csak ugyanúgy hajtod a magadét! Mert nem 2023-ba, de még 1301-be se tudod magad képzelni, mert megrekedt az agyad 1300-ban.

Akkor mi a sz@rt kérdezősködsz? Ha magasról leszarod többszázezer ember véleményét? De ha világszinten nézzük, akkor több tízmillió ember véleményét! Mert te jobban tudod!

Akkor te nem kérdezel, hanem véleményt alkotsz!


"farkasnak az erdőben!"


Szerinted hol lőtték ki, az Auchanban , a csemegés pultnál?


Jóból mondom neked, igen komolyan értékeld át ezt a dolgot, ha egyszer el akarod majd hagyni azt az erdővel körülvett tanyát, mert ilyen hozzáállással, a normális világban, nem fogod fokáig húzni! Az ilyen primitív dürhő állatokat, mindenhol megvetik! És ezt most tényleg nem sértésből mondom, tényleg a legőszintébben, egyszerűen ezeket a jelzőket lehet erre elmondani.

2023. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
47%
Te román vagy, mi?
2023. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%
Igen-igen, minek is legyünk tekintettel rájuk? Hát ha nem tetszik a képe akkor le kell lőni oszt’ kész. Ember emberrel is ezt csinálja most is, meg 100 éve is, meg 1.000 éve is. Hát akkor miért bánnánk az állatokkal másképp? Menj, lődd le a medvét meg farkast mert mi van ha megtámad. De akkor már lődd le a járókelőket is mert mi van ha, hát csaknem várod meg míg az egyik bekattan s rád támad! De akkor már magadat is mert mi van ha. Vagy inkább várd meg míg más lő le téged mert mi van ha… Erről beszéltem: robbantsuk fel az egész bolygót mert akkor biztos nem fog senki senkire sem támadni. Ugye milyen jó ötlet? 🤗 Gondolom nem lenne ellenedre, elvégre a logikád alapján ez lenne a legjobb megoldás. Hisz a bajt csak úgy lehet megelőzni ha a lehetséges okozóját idő előtt megölöd, más mód nincs rá.
2023. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
80%

" Nehogy már tekintettel legyünk az állatokra, az ösztönlényekre. "


Tehát a vadász, aki gázzal fűt egy nyíregyházi panelban, azért lőtte le a teljesen békésen sétálgató farkast, 50 km-re a legközelebbi településtől, hogy ne fagyjon meg télen...

Az igen... Veregesd vállon magad!

2023. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!