Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A horgászat miért nem számít...

A horgászat miért nem számít állatkínzásnak?

Figyelt kérdés

Sokan hirdetik, h ők visszaengedik a halakat, de eg akkor is állatkínzás. Sok halastavi pontynak a fél szája hiányzik, egy akasztás és fárasztás ugyanúgy stressz nekik.

Hogy hogy ezt elnézzük?

Ha valaki táplálékszerzés miatt horgászik megértem, ez az élet rendje, de ez a sporthorgászat szerintem állatkínzás.

Mit gondoltok?


2023. okt. 9. 19:39
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
74%
Tegnap egy lepke a kiránduláson a cipömre repült. Szép kékes színű volt. Kicsit ott ült vagy állt majd tovább repült.
2023. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
13%
Szomorú, hogy az ember a "legfejlettebb" faj. Kár hogy nem érzelmi intelligenciában. Miért hiszik azt az emberek, hogy nekik mindent szabad és megtehetnek akármit más élőlények kárára? miért ez a nagy egoizmus?
2023. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
74%
21 es a pillangókat én is szeretem. Olykor ha tudom le szoktam fotózni. A kis méheket is szeretem nézni ahogy röpködnek.
2023. okt. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
4%
22 Légy üdvözölve a valóságban
2023. okt. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
66%
Én szeretem a horgászatot de tény hogy kimeríti az állatkínzás fogalmát (ahogy a halászat is). Egy csukát lehet hogy nem visel meg ha a csontos szájába beakad egy horog, de egy harcsát akinek a szerencsétlenül akadt horog a szemén jön ki már igencsak. Ezért érzem hogy "kötelessége" a horgásznak a megfogott halat a konyhaasztalig juttatnia.
2023. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
18%

13. "halat kifogni, aki egyáltalán nem szenved ettől" Ez egy teljes hazugság. A kutyák bizonyitottan a farkasféléktöl származnak. Ezek az állatok az egészen hideg telü területeken is jol megélnek a természetben. A szelidités/nemesités során többségük ezt a tulajdonságukat nem veszitették el, söt egyes kutyafajtáknál még fejlesztették is. A kutyákat HASZNOSSÁGUKÉRT tartották, csak az utobbi idökben lett olyan helyzetük, hogy a gazdi emberi kapcsolatai helyett tartja. Néha ugy, hogy szabályosan a szolgájuk lett.

14. Ok. Pontosan erröl van szo. Te azért, hogy magad elött, magadnak büszkélkedhess, ezért kinzod a halakat (Azok amiket élelemszerzésért ölsz meg, rendben van ha külön nem vagy velük kegyetlen!) Kedvedért elismerem, hogy okosabb vagy mint egy sügér!!!!!! Remélem örülsz?

18. Szerintem ennek semmi köze a Disneyhez. Ez inkább az állateledel gyártok és forgalmazok szponzorálta reklámokhoz kapcsolodik.( A sok hülye kutyamese gyerekeknek és felnötteknek irásosan és filmen, amiben jaj de megmentik a gazdikát, meg a fél világot.)

2023. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem erről van szó kedves utolsó, te egy másik irreleváns végletet feszegetsz! Aki egy hosszúéletű emlősállatot tart, az felelősséget vállal érte, a kutyák már évszázadok óta nem farkasok, a legtöbb kutyafajta már nem a hideghez van szoktatva, az sem normális ha valaki a kutyával alszik, és egész nap simogatja, édesemnek hívja, ez az amiről te beszélsz, én egyáltalán nem írtam ilyesmit, csak aki HÁZIállatot tart kutyát, macskát, és kiteszi olyan helyzeteknek mint a kánikula, fagy, lánc, és ennek következtében az állat sérül, az vastagon állatkínzás!!! Pont, hogy amiről te beszélsz, abban az estben ha maradandó károsodás nem éri a halat az pedig nem állatkínzás, és nem, nem én találtam ki, Magyarországon az egyik legszigorúbb az állatvédelmi törvény az Európai Unió területén, és a jogalkotók találták ki, 2004-ben pedig el is fogadták a törvényjavaslatot miszerint a sporthorgászat, amennyiben nem sérül maradandóan a hal teste az így nem állatkínzás! Ez alól kivétel a csukázás, amikor 1 órán keresztül fárasztják a nagy halat, ennek következtében ha rossz helyre akad a horog darabok szakadhatnak ki a szájából, beleakadhat a szemébe,az maradandó károsodást okoz, így az állatkínzás! De ez pontosan meg is van fogalmazva, tessék: "Annak ellenére tehát, hogy gerinces állatról van szó, továbbra is lehet élő kishallal ragadozó halakra horgászni - a halászati törvényeknek megfelelően. Az állatkínzást szigorító új jogszabályok csak annyiban vonatkoznak a halászatra, illetve a horgászatra, hogy súlyosabb büntetést von maga után az amúgy is tiltott halászati módok alkalmazása, mint a robbantás vagy az áram használata".. Neked honnan jönnek ezek az információk amúgy, hogy minden ami nem a saját agyad szüleménye, nem saját magad által látott napvilágot az hazugság? Te egyáltalán érted amit itt írnak, vagy direkt nem is akarod érteni?
2023. okt. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
83%
A nagyüzemi halászat általában hálóval történik, nem szúrják át egyenként a szájukat és rángatják őket....
2023. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
80%
Mert sok a horgász. A vadászatnak az a része, amit az 'urak' művelnek (tehát nem a vadászok, az állomány érdekében, hanem csak úgy passzióból a la Kádár János, Aczél, Marosán, Rogán, Semjén Zsolt stb.) is csak a gyilkolás kedvéért van
2023. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

nem azt vitattuk, hogy enni kell-e es hogy a halat megenni allatkinzas vagy nem. nem vegetarianusok akarunk lenni.

hanem azt, hogy minek stresszelem a halat meg szakitom szet a szajat, szurom at a szemet a horoggal csak azert, hogy azt mondhassam, kifogtam aztan visszadobom.

es ez nem disney generacio, egyszeruen csak mondjuk ugy felelos allatokkal szembeni banasmod.

engem ugy tanitott apam csak azt az allatot oljem meg, amit meg akarok enni, a tobbit hagyjam beken es/vagy ovjam.

a sporthorgaszat es a sportvadaszat ebbe nem fer bele.

2023. okt. 10. 15:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!