Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Rálőhetek a szomszéd galambjaira?

Rálőhetek a szomszéd galambjaira?

Figyelt kérdés
Mamámék szomszédja elég sok galambot tart és valószínűleg nem etetik őket rendesen mert folyton leszállnak mamámék udvarába és csipegetnek. Mészhiányuk is lehet, mert a fugát is eszik. Már nem egyszer lett nekik szólva, hogy vagy zárják be vagy figyeljenek rájuk oda jobban de nem értenek a szóból. Azt tervezem, hogy egyszer rálövök az egyik galambra az udvarban, akkor hátha megijednek és elkerülik az udvart. Feljelenthet ezért, ha meglövöm a galambját?
2013. aug. 25. 17:20
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

xD

akkor nagyon humános megoldás :D

am úgynézki marad a puska merthát a szomszédot mégsem lőhetem le

2013. aug. 25. 19:44
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

"Rossz szomszédság török átok,"

A szomszédot is illene megkérdezni, de mivel valószínűleg nincs fönt a neten, én írok néhány dolgot a galambtartásról.

A szüleimnek voltak galambjai, a gondozásukat én is megtanultam.

A "levegő patkányai" korántsem olyan békés, aranyos, gyámoltalan állatok, mint amilyennek az állatvédők hiszik, néha komoly veszekedés alakul ki a rivális hímek között.

Akkor is megcsipkedik a szomszéd borsóját, ha a csőrük előtt a tál vörösköles, aprószemű kukorica, repce, takarmányborsó, napraforgómag keverékével.Viszont elég sok gyommagot eltakarítanak. Ha nem etetik őket rendesen komoly kárt tudnak tenni. Etetés után illik csak őket kiengedni.

Akkor is leszállnak szedegetni, ha tele a bögyük, az emésztésükhöz szükség van apró kavicsokra.

Épületkárt is tudnak okozni, vályogfalba először csak ülő-páholyt vág magának, aztán át is lyukaszthatja 2-3 hetes munkával.

A galambtartónak gondot okoz: A vándorsólyom, patkány, macska, menyét, görény melyek pusztítják, és másik galambász, mely befogja az állatait.

Nem vagyok állatvédő, sőt nem is kedvelem őket (olyanok mint a lemmingek), de lövöldözés helyett az elriasztást javasolom.

2013. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
nem lőheted le
2013. aug. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

nem tudok mit tenni

nem hiszem, hogy tudnék olyan elriasztási módszert kitalálni ami tartós lenne

azt hiszitek én élvezetből lövöldözök állatokat?

beszéltünk már nem egyszer a szomszéddal, hogy etesse őket jobban vagy figyeljen jobban oda rájuk, de semmit nem ért

mamámék hallották is amikor mondta a szomszéd hangosan az udvarban, hogy leszarja mit gondolnak a szomszédok ő ezután is ugyanígy tesz

én úgy gondolom, hogy ezzel megtettem a leghumánosabb megoldás, de semmi eredménye

ha egyet kilövök állítólag már nem nagyon fognak odajönni, vagy ha igen, akkor már elég lesz vakon lőni egyet és a hangra már elszállnak

tudom, hogy a szomszéd a hibás de mégsem lőhetem le őt

ugyanannyit kapok érte mint egy normális emberért...

2013. aug. 26. 10:42
 15/34 anonim ***** válasza:

Az még nem jutott eszedbe a gyilkolás helyett,hogy betotyogsz a helyi jegyzőhöz és panaszt teszel birtokháborítás miatt?Hogy ahhoz meg kéne mozdulni?

Még jobb,ha aláírásokat is tudsz gyűjteni,ha másokat is zavarnak a környéken.Illik fotókat is készíteni a portádra áttévedő madarakról úgy,hogy a környezet felismerhető legyen.Esetleg mielőtt ezt megléped,szólhatsz a szomszédnak,ha nem oldja meg a problémát,ezt és ezt fogod tenni.

2013. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

na te se vagy nagyon képbe...

leszarja a jegyző, hogy mi van, a fényképekkel meg kitörölhetném a seggem

ez egy falu, nem fogják pár galamb miatt megnehezíteni a dolgukat

2013. aug. 26. 21:07
 17/34 anonim ***** válasza:
Itt is ez van,kis faluban élek.Csak épp én nem hagytam annyiban(tudom,kényelmesebb nyavalyogni,hogy úgysem csinálnak semmit)hanem tovább mentem.Érdekes,el lett intézve az ügy és még meg is büntették az önkormányzatot.Jegyzőnek van felettese,meg annak is.
2013. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
itt is könnyen fel lehetne jelentei az önkormányzatot de hiányzik nekem, hogy pár galamb miatt fújjanak rám ott bent?
2013. aug. 26. 21:49
 19/34 anonim ***** válasza:

Hát így kényelmesebb,az biztos...

Ha nem adsz magad ellen támadási felületet,ugyan miért baj,ha valami olyat csinálsz,ami nem tetszik az önk.-nak?

2013. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

egyfolytában a rohadt kényelemmel jöttök...

a fa**ért fárasszam magam, amikor a szomszéd csinálja itt a balhét

rájuk lesz lőve és kész

mármint a galambokra, nem a szomszédra (de csak mert törvény tiltja)

nem fog sírva összeomlani, ha beledöglik egy, mikor még etetni se tudja őket

teljesen szét fogják cseszni a falat

egyébként engem a törvényi része érdekelt volna, hogy mi a hivatalos eljárás ha megtudja, hogy rájuk lőttem

abba a kategóriába is kellett volna kiírnom, mert itt csak gyilkossággal vádolnak...

2013. aug. 26. 22:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!