Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Rálőhetek a szomszéd galambjaira?

Rálőhetek a szomszéd galambjaira?

Figyelt kérdés
Mamámék szomszédja elég sok galambot tart és valószínűleg nem etetik őket rendesen mert folyton leszállnak mamámék udvarába és csipegetnek. Mészhiányuk is lehet, mert a fugát is eszik. Már nem egyszer lett nekik szólva, hogy vagy zárják be vagy figyeljenek rájuk oda jobban de nem értenek a szóból. Azt tervezem, hogy egyszer rálövök az egyik galambra az udvarban, akkor hátha megijednek és elkerülik az udvart. Feljelenthet ezért, ha meglövöm a galambját?
2013. aug. 25. 17:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Nos,Öregem,ha olvassa a Gyakorikérdések.hu-t....
2013. aug. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Mármint ki olvassa?
2013. aug. 27. 00:58
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szomszéd!Talán olvasni tud,nem?

Akkor bizony,már lebuktál...

De azoknak a galamboknak is jobb helyük lenne máshol,ahogy írtad, és akkor Nektek is nyugságotok lenne végre.Van egyáltalán engedélye a tartásukra?(már ha kell ilyen-nem értek mondjuk hozzá)

2013. aug. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

szerintem nem kell semmilyen engedély sem

mondjuk légpuska tartáshoz sem, úgyhogy 1-1

2013. aug. 27. 14:55
 25/34 anonim ***** válasza:
Rájuk lőttél végülis? :(
2013. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
nem, mert még nem voltam mamáméknál
2013. aug. 27. 21:30
 27/34 anonim ***** válasza:

bemásolok neked egy fegyverszakértő válaszát, a kérdező problémája hasonló volt a tiedhez. Annyit azért hozzátennék, hogy az ingatlan nem a tied, ergó a kilövés miatt nem téged hanem a nagymamásdat fogják kiútálni a faluból.

"Az ön által említett eszközökkel lőtéren kívül csak a saját területén a személy- és vagyonbiztonság szem előtt tartásával gyakorolhat, de ha ez nem egy rendszeres lőtérként üzemelő terület, akkor ezzel kapcsolatosan bejelentési vagy engedélyeztetési kötelezettség nem terheli. A saját háziállatait úgy lövi, ahogy akarja. Általában azt szoktuk mondani, hogy madarat röptében, apróvadat futtában illik lőni, de ez csak a vadászokra érvényes. Megjegyzendő, hogy az elvadult házigalamb nem tévesztendő össze sem az örvös galambbal, sem a balkáni gerlével, mert mindkettő az úgynevezett vadászható apróvadfajok közé tartozik és míg az előbbire augusztus 15-től október 31-ig, az utóbbira augusztus 15-től február 28-ig lehet vadászni, de csak az adott területen vadászati jogosultsággal rendelkezőnek. Tehát hiába szedeget az udvaron a balkáni gerle, azt igen komolyan mondom békén kell hagyni, mert annak kilövése már minimum a jogosulatlan vadászat szabálysértésébe tartozik."

2013. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

hát igen, én is gondoltam, hogy nem így működik a dolog, hogy mások állatát csak úgy lelövöm

a seggarc szomszédokra nincs valami külön vadászengedély?

am köszi, majdhogynem az egyetlen értelmes válasz volt eddig, ami nem az állatvédők prédikációjáról szólt

2013. aug. 28. 18:53
 29/34 anonim ***** válasza:

Szabadlábon vagy még? Ha igen, azt javaslom ne lövöldözz, hanem állíts csapdát! Kell egy kas, vagy kartondoboz, madzag, kb. 30cm-es léc, kukorica.

Aztán:

[link]

2013. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

a linken nevettem :D

amúgy miért ne lennék szabadlábon?

tegnapelőtt kilőttem egyet, azóta még nem jöttek

2013. szept. 7. 16:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!