Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ki hogy áll a haszonállatok...

Ki hogy áll a haszonállatok tartásához és levágásához?

Figyelt kérdés
Most nem az üzemi helyzetekre gondolok, hanem a háztáji haszonállat tartásra. Azt vettem észre, hogy ezt is nagyon sokan ellenzik. Kinek mi a véleménye erről?

2014. júl. 5. 16:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen értelmetlen ez az értékelés.
2014. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Első válaszoló, én nem pontoztam senkit.
2014. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én pontoztam, de felfelé, a korábban leírt okokból :)
2014. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Tartok állatot. Több félét is, de egyiket sem a húsáért, viszont a hím egyedeknek valamit ki kell találni.

Tyúk/kakas esetén nagy bajban vagyok, mert én a baromfit nem vágom le. Jó fejek, legtöbbször nincs bennük gonoszság, szaladgálnak, ha meglátnak. Viszont a kakasok ahogy nőnek úgy kezdik ki a többi kakast illetve ha túl sok kakas jut a tyúkjaimra, akkor sebesre/véresre tudják őket ugrani. Akár el is pusztulhat a tyúk emiatt. Tojás miatt tartom őket. Aminek mennie kell, az megy a háztól, de élve. (A tojást feltöröm saját kézzel mielőtt rántotta lesz belőle :P)


Van még pár kecském is, határozottan tej haszonra. Sajnos a tejelés akkor indul be, ha közeledik az ellés ideje, így nyílvánvalóan van kecsketöbblet. Az új kecskék között előfordul fiúcska is, hát ők sajnos sütőben végzik. Ilyenkor nincs név, nincs simogatás az embertől, nem édesgetem őket magamhoz, csak a legszükségesebb dolgokkal nyúlok hozzájuk (ne szokja/kedvelje meg az érintést). Amikor eljön az ideje, akkor hívok egy hivatásos hentest, és arra kérem, hogy a lehető legkevesebb szenvedéssel oldja meg.

Szívem szerint eladnám az összes kicsit, de sajnos nemnagyon kell az embereknek.

Úgy tudom talán legjobban elfogadni, hogy amíg él jó élete legyen, és utána minél több dolgot felhasználjak belőle, lehetőség szerint semmi se váljon haszontalanná.

Röviden hogy állok? Tartani szeretem, levágni nem szeretem. Húst viszont eszek.

2014. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 SevN válasza:
49%
Szégyen az emberi faj. Mi vagyunk az ördögök az állatok számára.
2015. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!