Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek szeretheti valaki...

Szerintetek szeretheti valaki az állatokat úgy is ha eszik húst?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 21:04
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
42%
Az emberek többsége különbséget tesz az állatok között, hogy ki élhet, ki nem. Ez fajizmus. És tök mindegy, mire hivatkozva teszi ezt valaki, attól ez még tény marad. Buksika popója ki van nyalva, míg a 2386TNP számú disznó az üzemben egy 2 négyzetméteres elletőketrecben éli az életét, és óriási nagy mázlija van, ha a vágóhídon a kábítás elsőre sikerül. Többek között ezt hagyja jóvá, aki húst vásárol. Akár tetszik, akár nem. Ha megveszi valaki, az ugyan olyan, mintha ő ölné ölnél meg az állatot.
2014. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
63%

Jó, nyugodtan lehet vega bárki ezen az elven, de nem kell terjeszteni az igét, meg győzködni, hogy legyen lelkiismeret-furdalásom.

A növényeket is megöljük, csak nincs idegrendszerük, így érzéseik sem. De ők is élőlényeg, mégsem hullatnak a vegák értük könnycseppet. Az ember a tápláléklánc felsőbb szintjén áll. Persze ha egy oroszlán tép szét, akkor neki nem fogod elkezdeni magyarázni, hogy ez milyen kegyetlen volt.

2014. szept. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem tetszik valaki véleménye, akkor az már rögtön "terjeszti az igét"? El kell fogadni, hogy egy fórumon nem mindenkinek egyformák a nézetei. És nyilván ezért is teszik fel a kérdést.


"A növényeket is megöljük."


Hús nélkül lehet élni, növényi táplálék nélkül nem.


"Az ember a tápláléklánc felsőbb szintjén áll."


Hurrá, akkor holnaptól kutyát eszem, vagy embert, mert megtehetem. Akkor az ellen se legyen kifogásod.


"Persze ha egy oroszlán tép szét....."


Az oroszlán mióta mindenevő??? Neki nincs más választása, és ölni sem tud más módszerekkel, csak a fogaival. Ráadásul nem tartja az antilopokat előtte hónapokig bezárva, természetellenes takarmányon tartva, anélkül, hogy azok legelhetnének, vagy látnák a napot.


Figyelj. Még egyszer leírom, nem vitázni szeretnék veled, csak leírtam a véleményem a kérdésre, ok? Szabad? Én kérek elnézést....

2014. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
27%
A húsért egy állatot meg kell ölni, ez ugye logikus. Tehát ha valakit megölök, akkor azt nem szeretem, ez nem összeegyeztethető, max. egy pszichopatának, de nekik mást jelent a szeretet szó, valójában nem képesek szeretni. Szóval ti azt mondjátok, hogy a haszonállatok azért vannak, hogy megegyük őket. Ázsiában ugyanezt mondják a kutyákra és macskákra. nyilván ők is szeretik az állatokat, mi? Szeretem az állatokat, de közben hidegvérrel vágom el a csirke nyakát? Beteg. Tényleg beteg.
2014. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim válasza:
62%

Emberek...

én vadász vagyok és szeretem az állatokat! Felőlem mondhat bárki bármit, de a vegetarianizmus nem az állatokhoz való szeretet mértékétől függ. Az ember fogazata mindenevő, így a hús is beletartozik az egészséges táplálkozásba.

(és mielőtt laikusok a vadászattal támadnának, nem az állatok ész nélküli öldökléséről szól)

2014. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
65%
Én nagyon szeretem az állatokat, de eszem húst. Otthon vannak tyúkjaink, kacsáink hatalmas udvaron tartjuk őket, mindig kedveskedünk nekik répalevéllel, tökkel, cukkinivel. (mindig nálunk kelnek, nem a vásárban vesszük őket) Van egy anyadisznónk is és a három malaca. Őket is nagyon szeretjük, odajönnek hozzánk, ha meghallják a hangunkat vakargatjuk a hátukat stb. Vannak nyulaink is. A felsorolt állatainkat mind megesszük. De szeretjük őket és a lehető legjobban tartjuk őket életükben. Van kutyánk és macskánk is, őket természetesen kedvtelésből tartjuk.
2014. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
43%

Lehet nem vág annyira a témába, de nekem a Vasorrú bába jutott eszembe.. (biztos ismeri mindenki, nem kell részletezni)

A kérdésre vàlaszolva, én nem eszem meg azt, amit nem tudnék megölni. A disznóvágás is nagyon elszomorító, pedig sokan háziállatnak tartják őket, és olyan intelligensek, mint egy kutya :(

2014. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
52%

Az, hogy a mi kultúránkban inkább a sertést meg a marhát esszük, semmit nem jelent. Ha nekem a macskát dolgoznák fel, semmi bajom nem lenne vele. Minden állatra tudok ugyanúgy tekinteni.


Az ember meg tényleg mindenevő, vagyis szüksége van állati tápanyagokra is, még ha egész jól is pótolható növényivel.

2014. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
72%

Ez milyen hü..e kérdés! Nekem az egyik régi szakmám hentes, és nagyon sokat dolgoztam a Gyulai Húskombinát Rt-nél minden pozícióban! Amíg ott voltam kb. 20000db disznót szúrtam le, és 4-5000 szarvasmarhát véreztettem ki! Ez volt a munkám, ebből éltem! De volt mindig is kutyám, cicám, hörcsögöm, mivel nagyon szeretem az állatokat! De szeretem a tigriseket, az oroszlánt,zsiráf, stb.. A pókokat nem szeretem mivel arachnofóbiám van, nem tehetek róla! Így a pókokat írtom, már ha merem! Sajnos ezt nem tudom irányítani! Tudom, hogy nem tud bántani, mégis ha meglátok egyet, azonnal kész vagyok tőle! Undorodom a pókoktól. Ezen kívűl minden állattal elvagyok, még skorpió is volt a kezemben! Támogatom az állatvédő egyesületet, és volt már, hogy felajánottam 300.000Ft-ot a nyomravezetőnek egy megkínzott kutyus miatt, amit facebookon tettek közzé! Persze senki nem jelentkezett, gondolom a féreg aki csinálta, egyedül volt kemény a kutyával szemben! Pedig megírtam, hogy a rendőrséget nem fogom értesíteni, majd én elintézem! Szóval ennyire szeretem az állatokat, de húst azt én is eszem! Az emberi szervezet, nem növényevő, hanem mindenevő! Így születtünk! És szüksége is van a szervezetünknek a húsra! Azt én is vallom, hogy ha lehet olyan húst veszek,amit normálisan tartottak, és nem egy ketrecben szenvedte végig az életét! De sajnos nem mindig lehet ezt leellenőrizni!


aláírás: Egy álatszerető!!!

2014. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
71%

Előző vagyok. Lehet nem világosan írtam. Én minden állat iránt képes vagyok szeretetet érezni, így nem az célom, hogy bántsam, kihasználjamket, inkább segíteni próbálok nekik. Persze vannak extrém esetek is, az olyan kàrtevők, amiknek semmi hasznuk, inkább csak ártanak a környezetükben.

Személyes tapasztalatom az, hogy a mai modern embernek van lehetősége megreformálni a táplálkozási szokásait. Tudom ez régóta bevett hagyomány az élelmezésben, ezért senkit sem hibáztatok, hiszen akkoriban az emberek nagy része, akik a mi, európai kultúránk szerint éltek nem tudták mást csinálni, mint ahogy ma is élnek olyan népek, teljesen befagyott, zord vidékeken, ahol a természet nem ad nekik választási lehetőséget.

Szóval valakit nem lehet csak azért elítélni, mert eszik húst, sok múlik a hozzáállásán, a befolyásoló tényezőkön. Olvastam olyan hírt is, hogy egy több, mint 100 kilós cápa húsa többszáz rászoruló ember számára biztosított élelmet, és e

2014. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!