Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek szeretheti valaki...

Szerintetek szeretheti valaki az állatokat úgy is ha eszik húst?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 21:04
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
33%

És örültem is kicsit, hogy egy állat a halálával ennyi embernek tudott segíteni.

Aki rá van szorulva, azt én nem ítélem él, de sokunk környezete megengedné, hogy érettebb gondolkodást fejlesszünk.

2014. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
80%

Fú jó sokán írtak közben :)

17, 20, 21- et írtam. Bocs a csúszásért.

2014. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
54%
Egy hóhér is szeretheti a feleségét. :)
2014. szept. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
56%

Így neveltek minket, hogy bizonyos állatokat megeszünk, bizonyos állatokat nem. Emiatt ez tűnik normálisnak. De ha valaki elfogadja, átérzi, hogy más állatok is ugyanúgy éreznek fájdalmat, örömöt, ugyanúgy élni akarnak mint mi, akkor én megértem, ha nem akar húst enni. Vagy tejet és tojást.

A hóhér szerintem nem jó példa, mert ő nyilván azzal is mentegetheti magát, hogy bűnös embereket öl, akik megérdemlik. Ezzel a lelkiismeretfurdalást ki is iktatta. Aki húst eszik, az meg azt gondolja, hogy nem tehet róla, mert húst kell enni, és ezek az állatok ezért vannak (holott ez nem igaz). Viszont a halálraítélt gyilkosokkal, bűnözőkkel szemben az állatok ártatlanok.

2014. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem csak nevelés kérdése. Amikor még az ember is "állat" volt, és még szó sem volt a civilizációról, akkor is megettek bizonyos állatokat. Csak akkor előfordult, hogy az állatok is embereket. Manapság ezt a fordított irányt javarészt kiiktattuk, illetve sikerült azt is megoldani, hogy ne vadállatokat kelljen ennünk.

Most lehet azt mondani, hogy csúnya dolog, hogy bizonyos állatok csak azért születnek, hogy elfogyasszuk őket. De akkor az sem szép dolog, hogy egy komplett búzamezőt egyben learatunk, mert az ott lévő élőlények is csak ezért éltek. A növény-állat különbségtétel megszokáson alapszik, de nem biztos, hogy olyan természetes.

Ezek után lehet azt mondani, hogy az ember kihasználja a természetet - ez igaz is, de ez már messzebbre visz.

2014. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
73%
Igen, persze, szeretheted. Csak nem szabad megsértődni, hogy ha egyszer egy állat akar megenni téged. :)
2014. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:
44%
A szép virágokat is sokan szeretik, és minden lelkiismeret furdalás nélkül eszünk brokkolit.
2014. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
34%

nem zarja ki a ketto egymast, sott.

Nalunk it lent falun csak olyan allatot tartunk, ami eheto.

A kutya macska meg csak ugy jott, hozzank vetodott, de nekik feladataik vannak (hazorzes, patkany es eger ugyelet)


Mi meg a torpe nyulakat is megesszuk!

gyerekek is ugy lettek nevelve, h simogatjak egy ideig, aztan tudjak hogy megeszik ebedre.


Nincs ezzel semmi gond.

2014. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, már nem azért, de mit tudtok megenni egy másfél, max 2 kilós törpenyúlon (aminek fele csak a szőre és a bundája, ehhez jön még a csont és az egyéb nem "hús" részek)??
2014. szept. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
24%
kolbaszba toltjuk oket. be szoktak hozzank hozni husvet utan oket, szoval eleg sok van beloluk
2014. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!