Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek szeretheti valaki...

Szerintetek szeretheti valaki az állatokat úgy is ha eszik húst?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 21:04
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
80%

"..De akkor az sem szép dolog, hogy egy komplett búzamezőt egyben learatunk, mert az ott lévő élőlények is csak ezért éltek..."


1; Van különbség aközött, hogy véletlen okozom valaki halálát, vagy ha szándékosan fogva tartom, majd végül elvágom a torkát és kivéreztetem.

2; Hús nélkül lehet élni, növényi táplálék nélkül nem.

3; Egy olyan személy, aki húst is eszik, több állat haláláért felelős. Mivel egyrészt ő is eszik növényi táplálékot, másrészt a takarmánynövényeket is előbb betakarítják, amit aztán feletetnek az állatokkal. A "haszonállatok" ráadásul sokszorosát eszik meg a növényeknek, mire felhizlalják őket, mint egy vegetáriánus vagy vegán.


"..Amikor még az ember is "állat" volt, és még szó sem volt a civilizációról, akkor is megettek bizonyos állatokat..."


De akkoriban (ahogy a mostani természeti népek is) még tisztelték az állatokat. Csak akkor öltek, és annyit, amire feltétlenül szükség volt. És a vadászat sem járt mindig sikerrel. Manapság üzemekben tartjuk ezrével, tízezrével az állatokat a saját ürülékükön taposva. És minden nap többször is húst eszünk valamilyen formában. És a többséget rohadtul nem érdekli, hogy ezért állatok szenvednek egész életükben, nem hogy még tiszteljék is, vagy sajnálják őket. És még ezek az emberek érvelnek azzal, hogy a növények is éreznek? Amikor hozzánk hasonlóan fájdalmat, érző állatok helyébe nem képesek beleélni magukat? A mai civilizációnk megtehetné, hogy ne egyen húst. Semmi nincs a húsban, amihez vegetáriánus táplálkozással ne jutnánk hozzá. Ezzel jelentően mérsékelnénk a szándékosan okozott szenvedést.

2014. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
38%

valaszolo # 31/31 Időpont tegnapelőtt 09:06


kell a protein husbol.

sajnalom. de ez van.

2014. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
35%
Én nem szeretem az állatokat, és eszem húst. Előtte 15 évig vega voltam, és ugyanúgy leszrtam az állatokat. Semmi köze hozzá.
2014. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
74%
Aminosavak a növényekben is ugyanúgy megtalálhatók. A hús nem kizárólagos forrás.
2014. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
33%

Kedves válaszolók!

A haszonállatokat is szeretitek a házikedvenceken kívül?

2014. szept. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
63%
Én szeretem az állatokat, mégis imádok húst is enni. Valaki azt írta, hogy Buksika feneke ki van nyalva, a csirkét-malacot meg lesz*rjuk, mert megesszük. Ezek szerint én utálom a csirkét, a malacot, a halat, a pulykát, a marhát, mert megeszem őket. Ezzel szemben imádom a zsiráfot, az oroszlánt, a vízilovat, a fókát, a medvét és a madárpókot, mert azokat nem bántom, nem eszem meg őket :D
2014. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%
Igen, te akkor fajista vagy. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a fehér embernek van joga élni, a színeseknek nem. Te azt mondod, a "haszonállatoknak" nincs joga egy szenvedésmentes életre, és bármikor megölhetők. Ez nem szeretet. Ez önzőség.
2014. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
48%
37, az ember egy faj. Kevered a rasszokkal.
2014. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
24%
Nem a fajizmusra volt példa, hanem az ok nélküli megkülönböztetésre. A fajizmus pedig az, amikor a saját fajod érdekeit más fajok érdekei fölé helyezed. Remélem így már érthető. Bár a helyzeten nem változtat, hogy mindenbe beleköttök, de egy normális érvet nem tudtok felhozni, csak annyit, hogy "szeretem a hús ízét". Az íz egyedül viszont nem érv más állatok szenvedni hagyására és megölésére. Egyébként ennyi erővel a kutyahús vagy az emberhús is biztosan finom.
2014. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Megtehetem, és úgy döntök, hogy ezt akarom. Ez elég érv neked? Nem? Nem baj. Azt is megtehetem, hogy nem foglalkozom veled. :)
2014. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!