Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az esetről? Ti is elítélitek? Ezért állatkínzó?

Figyelt kérdés

Kutyások véleménye is érdekel meg mindenkié igazából, csak remélem, nem mindenki annyira elfogult, mint facebookon.


[link]


Szóval, ha nem érthető, arról van szó, hogy egyszer már az egyik fél két pulija átszökött a másik fél juhaihoz és megtámadta őket. Most megint megtörtént, de az emberke otthon volt, és vasvillával megszúrta a kutyákat, akik közül az egyik már elpusztult a másik meg súlyos állapotban van. Facebookon meg mindenki ossza az észt a kommentekben.


Hirtelen mikor megláttam, az volt a véleményem, hogy hogy szúrhatta le a kutyákat, meg hogy állatkínzó stb. Aztán rendesen elolvastam, meg átgondoltam, és igazából, rájöttem, hogy, dehogy állatkínzó, hát csak a saját állatait védte, méghozzá a saját területén, akármilyen módszerrel is.

A pulik tartója hibás, ez nem is kérdés, szerintem. A juhtartó jogilag biztos nem számít és nem is számíthatna bűnösnek, sem állatkínzónak. Az más, hogy vasvilla helyett lehetett volna más is a kezében, de gondolom, nem volt ideje gondolkodni.


Én kutyás vagyok, meg vannak kecskéink is. Ha velem történne ez, hogy idegen, vad kutyák megtámadják az állatokat, leszűrni azért nem tudnám, de ütném, vágnám őket az biztos.

Ha a másik helyzetbe lennék, akkor én is biztos hibáztatnám egy kicsit az illetőt, hogy mért szúrta le a kutyáimat, de főként magamat, és nem akarnám feljelenteni (merthogy erről is szó van a kommentekben) azért, mert a saját területén megvédte az állatait.


Nektek mi a véleményetek? Ti mit tettetek volna? (Ha úgy könnyebb belegondolni kutyások, akkor nézhetitek úgy is, hogy a kutyátokat támadta volna meg egy másik a saját kertetekbe.)


2016. márc. 21. 17:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%

Hát most nézd, nem tudom, ki hogyan keríti el a maga jószágát, de egy baromfiudvarba nem valami nagy művészet bejutnia egy kutyának (mivel általában sima drótkerítéssel van elhatárolva, ami alatt simán beássa magát egy elszántabb kutya), és a juhokat is egyszerűbb a legelőn egy villanypásztorral elkeríteni. Nyilván estére minden jó gazda bezárja a jószágait, ahol már nem fér hozzájuk a kutya/róka, napközben pedig a házőrzőnek a dolga távol tartani a vadon élő kotnyeleskedőket, de két puli kicsit nehezebb falat egyetlen kutyának, mint egy róka.


Aztán az is lehet, hogy rossz a kerítése a gazdának, nem tudom, nem látok bele. De az ő kutyája mégsem szökdös át mások portájára, az ottani állatokat vegzálni.

2016. márc. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 hell-ikon ***** válasza:
69%

Azt elfelejtettem:


Ilyen kisebb testű kutyát vödör vízzel (ami mindig van a tyúkólban) meg gallyseprűvel zavarnám ki, minél jobban üvöltve, hogy megijedjen a hangzavartól, nagyobb testűt valószínűleg lapáttal igyekeznék jobb belátásra bírni.


A vasvilla nálam már azért sem játszik, mert az mindig a kert végében, a komposztnál van, de legyek bármennyire dühös is, nem volna lelkem megölni egy kutyát.


Basszus, ha csirkét kellett vágnom, azt is sajnáltam, nemhogy egy kutyát.

2016. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 hell-ikon ***** válasza:
100%

ma 09:52


Nézd, az én közvetlen szomszédom utcafronti kerítése is erősen jelképes... Akkora lyuk tátong rajta évek óta, amin keresztül egy berni pásztor is kényelmesen közlekedik, a saját szememmel láttam... és az öreg nem tesz semmit, hogy valahogy befoltozza azt a lyukat.

Én is megtudtam oldani, hogy onnan ide még véletlenül se tudjon átjutni egy oda betévedt kutya se, ha kiszúrná a tyúkokat, pedig a tyúkól és a hozzá tartozó kifutó az ezzel a szomszédommal közös kerítés mellett van.


Akarat és persze pénz kérdése a dolog. Persze ha valaki mindig mástól várja megoldást, akkor ne csodálkozzon ha veszteség éri és ez igaz arra a két szomszédra is.

2016. márc. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze igazad van, nyilván ha bejutott a két kutya, akkor a juhos gazda kerítése se lehet az igazi, de azért az esetet végigolvasva, én még mindig a gazdának adnék igazat, még ha vasvillát valószínűleg én se volnék képes a kutyába beleállítani.. de biztos, hogy rettenetesen dühös volnék, és ez rajta így jött ki. És egy kicsit még mindig jobban a pulikutyák gazdáit tartom felelősnek, mert elég rendszeresen kiszökdösnek a kutyáik (illetve azt írták, kiengedik őket, hadd menjenek világgá, bár ezt a lány tagadta nagyon erősen), és mégsem tettek semmit. A gazda portájáról meg nem jött ki egy állat se kárt okozni.
2016. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 hell-ikon ***** válasza:
34%

Hát, nem tudom... Én próbálom objektíven tekinteni a dolgot, így elbeszélésekkel nem nagyon tudok mit kezdeni. Az egyik állít, a másik tagad és kb. mindenki azt mond amit akar.


Viszont az előzményeket is figyelembe véve, feltéve ha mind igaz amit tolmácsoltál nekem, akkor ha állatkínzásért nem is, de lehet garázdaságért mindkét szomszéd feljelenthetné egymást. Nem tudom, nem vagyok se bíró, se ügyvéd, de mégcsak rendőr sem.:)


Aztán a többi meg már a hatóságokon múlik.

2016. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Garázdaságért legfeljebb akkor jelenthetnék fel egymást, ha ölre mentek volna a kutyák és a kutyák által okozott károk miatt :)


De mindegy is, szerintem kellőképp kiveséztük a témát :D Így, hogy nem ismerjük személyesen a résztvevőket, nehéz bármit is levonni a dologból, vagy helyesen ítélni.

2016. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se állatkínzás, lehet el tudta volna őket kergetni erőszak nélkül de meg tudom érteni ha az ember ilyenkor begőzöl ha épp a juhait zabálja fel a szomszéd kutya... megint.
2016. márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
45%

Juhokra támadó puli?


Ez csak nekem fura?

2016. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ha nincs kiképezve, akkor tök mindegy, hogy puli vagy nem puli.
2016. márc. 31. 19:24
 20/25 anonim ***** válasza:
6# oh hisz tudod, a kutyák bármit meg tehetnek, azok sose, semmibe sem hibásak:D
2016. ápr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!