Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az esetről? Ti is elítélitek? Ezért állatkínzó?

Figyelt kérdés

Kutyások véleménye is érdekel meg mindenkié igazából, csak remélem, nem mindenki annyira elfogult, mint facebookon.


[link]


Szóval, ha nem érthető, arról van szó, hogy egyszer már az egyik fél két pulija átszökött a másik fél juhaihoz és megtámadta őket. Most megint megtörtént, de az emberke otthon volt, és vasvillával megszúrta a kutyákat, akik közül az egyik már elpusztult a másik meg súlyos állapotban van. Facebookon meg mindenki ossza az észt a kommentekben.


Hirtelen mikor megláttam, az volt a véleményem, hogy hogy szúrhatta le a kutyákat, meg hogy állatkínzó stb. Aztán rendesen elolvastam, meg átgondoltam, és igazából, rájöttem, hogy, dehogy állatkínzó, hát csak a saját állatait védte, méghozzá a saját területén, akármilyen módszerrel is.

A pulik tartója hibás, ez nem is kérdés, szerintem. A juhtartó jogilag biztos nem számít és nem is számíthatna bűnösnek, sem állatkínzónak. Az más, hogy vasvilla helyett lehetett volna más is a kezében, de gondolom, nem volt ideje gondolkodni.


Én kutyás vagyok, meg vannak kecskéink is. Ha velem történne ez, hogy idegen, vad kutyák megtámadják az állatokat, leszűrni azért nem tudnám, de ütném, vágnám őket az biztos.

Ha a másik helyzetbe lennék, akkor én is biztos hibáztatnám egy kicsit az illetőt, hogy mért szúrta le a kutyáimat, de főként magamat, és nem akarnám feljelenteni (merthogy erről is szó van a kommentekben) azért, mert a saját területén megvédte az állatait.


Nektek mi a véleményetek? Ti mit tettetek volna? (Ha úgy könnyebb belegondolni kutyások, akkor nézhetitek úgy is, hogy a kutyátokat támadta volna meg egy másik a saját kertetekbe.)


2016. márc. 21. 17:26
1 2 3
 21/25 hell-ikon ***** válasza:

Most jutott s vádhatóságig az eset... nem is olyan szimpla a dolog, ahogy képből, leírásból tűnik. Bár cikk se megy bele a mélyebb részletekbe, de társtetteségben elkövetett állatkínzásról van szó és nem feltétlen hirtelen felindulásból nyúlt az illető a vasvilla után...


[link]

2016. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Hát ha ez tényleg igaz akkor már nekem is más a véleményem a juhok gazdájáról. De azért kicsit fura ez a cikk. Nem mondom, hogy nem lehet igaz valamennyire, de mégis hogy hogy ilyen részletesen tudják a történteket? Valaki kívülálló ott volt, hogy még idéznek is a feleségtől?
2016. okt. 26. 21:39
 23/25 A kérdező kommentje:
Ja és bár egy kicsit megkésve, de annyit reagálnék a 3. válaszra, hogy ha egyetlen egyszer az életben kiszökik a kutyám, és esetleg még meg is támad valakit vagy valamit, az attól még az én hibám, hiába nem szökött el még egyszer sem.
2016. okt. 26. 21:45
 24/25 hell-ikon ***** válasza:
Vádiratból idézett az újság, tehát nyilván az ügyészség hozta ezt a nyilvánosságra.
2016. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 hell-ikon ***** válasza:

Újabb cikk a témában:

[link]

2017. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!