Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » SEGÍTSÉG! Mit csináljak?...

SEGÍTSÉG! Mit csináljak? (Szegény nyuszim kikészül! )

Figyelt kérdés
Az van hogy ma reggel mint mindíg bemegyek a nyuszihoz a szobába erre mit látok?Azt hogy a szomszéd macskája a nyuszi ketrecén ül.Hát azt hittem hogy megüt a guta.Annyira ideges lettem hogy felkaptam egy kést.Legszívesebben nekidobtam volna a macskának.Végül kikergettem.Szegény nyuszim teljesen halálra volt rémülve, meg se moccant.Az első dolgunk az volt hogy szóltunk a szomszédoknak.(Ausztráliaiak).Erre neki állnak feljebb hogy ez nem az ő dolguk, és oldjuk meg ahogy tudjuk.Megjegyzem bérlők, úgyhogy semmi joguk nincs állatot tartani a lakásban.És pofázni a többi lakóval.Úgy képzeljétek el, hogy van egy terasz, ami egy üvegfallal el van felezve.Egyik fele a miénk, a másik az övék.Azon kerüsztül jön-megy a macska.A teraszajtónk előtt mg rács van.Résnyire minden éjszaka nyitva hagyom az ablakokat vagy a teraszajtót hogy kapjon levegőt a nyuszi.Ha az csukva van akkor meg lehet fulladni annyira nincs levegő.Bejön más lakásába az a dög, terrorizálja a nyuszit,és még ki tudja miket csinál!És a drága szomszédok meg nemhogy elnézést kérnének és bezárnák a lakásba éjszakára, hanem még nekiállnak feljebb!Nem hiszem el.
2016. szept. 9. 10:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
78%
Kénytelen voltam a szép kerti röpdét elrondítani szürke fényvédő hálóval, különben a kóbor macskák agyon terrorizálták volna a varjamat. 9 méterért fizettem 2500 pénzt és probléma megoldva. Nekem ennyit megért a madaram nyugalma, kérdés, hogy neked mennyit ér a nyuladé..
2016. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves #11.Csak tudod az a baj, hogy a lakás a szüleimé nem az enyém.Nem szerelgethetek fel hálókat az ablakokra akár mennyire is szeretnék.
2016. szept. 9. 14:44
 13/28 Platypus ***** válasza:
100%
Bérlők is tarthatnak állatot, amennyiben a tulaj engedi. Minden joguk megvan rá. Azonban a társasház szabályai tutira tiltják, hogy az állat a közös részeken szabadon mászkáljon. Ha a bérlők tojnak a teljesen jogos kérésedre, akkor keresd meg a tulajt. Neki kötelessége kezdeni valamit a helyzettel. A macskát meg móresre taníthatod egy vízipisztojjal. Töltsd meg citrom vagy eukaliptusz olajjal illatosított vízzel, és próbáld meg lelőni vele. Ez garantált sokk egy macskának, kerülni fogja a helyet ahol ilyesmit élt át.
2016. szept. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.Az lesz.Az a probléma hogy a tulajok anyukám régi jó barátai és nem akar nekik szólni.De felháborító amit ezek megengednek maguknak!
2016. szept. 9. 17:46
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Őszinte leszek ha 1-2 emelet magasságban laknék megfognám a macskát és nemes egyszerűséggel kihajítanám az ablakon, ügyes állat, sokat kibír, viszont remélhetőleg jól megijed és többet nem tolja ide a képét ha meg a szmszéd kérdezi hogy került le "nem tudom, biztos megcsúszott".

De inkább beszélj a főbérlővel, végülis nem a macska hibája hogy idióták a gazdái.

2016. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Platypus ***** válasza:
100%
Drága előző, tudod hány macska pusztult el vagy szenvedett súlyos sérüléseket, miután 1-2 emelet magasságból megérkezett a kőre? Ez definíció szerinti állatkínzás, abból a fajtából, amiért lincselést szoktak szervezni az állatvédők. Az általam említett citromos víz az ártalmatlan ijesztgetés, nem az emeletről hajigálás...
2016. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is.Jó ötleteket adtatok, ha meglátom a macskát meg fogja kapni a magáét.
2016. szept. 9. 20:12
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
NE CSINÁLJ SEMMIT A MACSKÁVAL,mert te kerülsz szarba és az a szegény állat nem tehet róla, hogy ilyenek a gazdái. A MACSKA ÁRTATLAN, csak a gazdái hülyék. Érted? En nem tudnék kinyírni se bántani egy állatot, de ha neked nincs lelked... Aki meg azt mondta, hogy dobd le a cicát, na az kapja be. Dobigáljon le krumplit, de ne egy állatot. Sok mindent kibír, de azt nem, hogy lehajítod emeletekről.
2016. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Kdves utolsó!De igen van lelkem, és én csak nem akarom hogy egyik reggel amikor bemegyek a nyuszimhoz, egy véres tetemet találjak a nyuszi helyén.És igen, nagyon szívesen dobnám meg valamivel a macskát.Nem mondtam hogy lehajítom az emeletről.És igen elsősorban a gazdái hibásak, de a macska is.
2016. szept. 9. 21:23
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, a macska ár-tat-lan. Ha meg ketrecben van a nyúl akkor hogy férne hozzá a macska, hogy szétcincálja? Ha meg jól táplált macska, akkor lusta lesz levadászni a nyulad.
2016. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!