Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sokan utálják a szőrmebundát,...

Sokan utálják a szőrmebundát, miért lett ez így hirtelen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom , régen főleg a nemeseknek rengeteg szőrméjük volt , ezért furcsa nekem , hogy így a 21. Századra az ember meg van bélyegezve gyilkosnak , ha felvesz egy bundát .

Én pl. Szeretem a bundát pedig fiú vagyok , sztem szép . Nekem igazán meglepő volt azt látni kb. 1 hónapja , hogy egy csincsillabundát árusító boltot letámadtak kommentekben . Pl. Rohadjon meg aki ilyet felvesz , stb. Ez igencsak meglepő volt , mivel az anyámnak is van csincsillabundája .

Azt sem értem , miért kell a bundát leönteni festékkel ? (Pl. Sex és New York 1 Samantha). Hiszen azzal nem.hozza vissza az állatot . Inkább eléri azt , hogy a kukában landoljon , ami még nagyobb kár . Sztem öntsék le azt , aki gyártja a bundát .

Szóval összegezve : miért lett hirtelen ilyen nagy a szőrmeellenesség ? Miért gondolják azt egyes ' állatvédők' , hogy a mocskolódással jó embernek tűnnek ?

Előre is köszi a válaszokat !

12/f



#szőrme #múlt #állatvédő #szőrmeellenesség
2017. dec. 16. 21:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%
Persze, lehetne fájdalommentesebben is, nem feltétlenül kell földhöz csapkodva meghalnia, de most őszintén, te szeretnél egyáltalán meghalni, hogy egy másik embernek kényelmes bőrcipője legyen? Lehet ám emberből is csinálni, második világháború alatt még cifrább dolgokat is műveltek. Értelme van? Nincs.
2017. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
30%

Mert idióták és a rengeteg szőrme ellenes akciójukkal annyit értek el, hogy egyre nagyobb a kereslet. Másodízben mivel elérték, hogy a vadgazdálkodás során kilőtt szőrmés vad ne kerüljön feldolgozásra így a nagyipari "kegyetlenségnek" kell pótolni az így kiesett részt is.

Hajrá sötétzöldek ezt értétek el.

2017. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
41%

11.: Emberbőrből csinálnak most is: [link] .

Csak elég borsos az ára, 14 ezer dollár egy pénztárca.

2017. dec. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező anyucival vehetnétek magatoknak ilyet!

Ez fájdalommentesen készül, és még menőbb a köreitekben!

2017. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Utolsó hagyd a gúnyolósást...

Emberbőr???🤤Jézusom...

2017. dec. 17. 09:08
 16/33 anonim ***** válasza:
83%

"Emberből? Jézusom"


Állatból készültre miért nem mondod ezt??

Semmivel sem különb az ember, mint más állat. Az ember is állat, kivéve, aki gyökér.

2017. dec. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Úgy látszik megint litániát kell írnom:

Aki szereti a bundát és felveszi , azzal semmi bajom nincsen . Nem rajtam múlik , hogy a debil szőrmekereskedelem élve nyúzza az állatokat , pedig 5 millió fájdalommentesebb technika létezik . Mert az állatvédők 80% azt tartja ellenségesnek hogy HOGYAN ölik meg az állatokat , nem pedig hogy megölik . (Habár az is közrejátszik : a maradék 20%) ...

Az biztos , hogy én betiltanám az élve nyúzást , meg azt is , hogy ketrecekbe tartják őket . Tartsák őket NAGY ketrecekben .

Az meg hogy emberbőr egy teljesen más téma , mivel azért az elég morbid , hogy a halott emberről lenyúzzák a bőrt...

2017. dec. 17. 11:28
 18/33 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is tetszik a szőrmebunda, nőies és elegáns. Nekem is van, de műszőrmém. Megtehetném, hogy megveszem az eredetit, de visszataszítónak tartom. Azokat az embereket is visszataszítónak tartom, akik hordják. Az ok igen egyszerű, a bunda azé aki növesztette. Amikor már ennyire valódi hatású műszőrmét készítenek, az igazira más semmi szükség. Nem más a szőrmeállat tenyésztés, mint ragaszkodás a szokásokhoz, egy nagyon rossz és gusztustalan szokáshoz.
2017. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ezért nem tetszik mert olyan sok szép alternatíva van ruhára ami ugyanolyan meleg, a másik hogy ugye státusszimbólum, mindig azt mutatta hogy "látod, én gazdagabb vagyok nálad, VÁGOD, NEKEM TÖBB A PÉNZEM NÉZZED" és aki ezzel nagyzol azt ki nem állhatom.
2017. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
58%
" Azert meg nem tiltakoztak a szex es new yorkban, csak a cuki allatkakert" Jaj de idióta vagy, a szexésnyujorkban szőrmét hordanak szőrmével...
2017. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!