Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sokan utálják a szőrmebundát,...

Sokan utálják a szőrmebundát, miért lett ez így hirtelen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom , régen főleg a nemeseknek rengeteg szőrméjük volt , ezért furcsa nekem , hogy így a 21. Századra az ember meg van bélyegezve gyilkosnak , ha felvesz egy bundát .

Én pl. Szeretem a bundát pedig fiú vagyok , sztem szép . Nekem igazán meglepő volt azt látni kb. 1 hónapja , hogy egy csincsillabundát árusító boltot letámadtak kommentekben . Pl. Rohadjon meg aki ilyet felvesz , stb. Ez igencsak meglepő volt , mivel az anyámnak is van csincsillabundája .

Azt sem értem , miért kell a bundát leönteni festékkel ? (Pl. Sex és New York 1 Samantha). Hiszen azzal nem.hozza vissza az állatot . Inkább eléri azt , hogy a kukában landoljon , ami még nagyobb kár . Sztem öntsék le azt , aki gyártja a bundát .

Szóval összegezve : miért lett hirtelen ilyen nagy a szőrmeellenesség ? Miért gondolják azt egyes ' állatvédők' , hogy a mocskolódással jó embernek tűnnek ?

Előre is köszi a válaszokat !

12/f



#szőrme #múlt #állatvédő #szőrmeellenesség
2017. dec. 16. 21:50
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
29-nek is igaza van : rengetegen horgásznak, hobbi ,kikapcsolódás. Csak arról szoltunk megfeledkezni, hogy a halnak átszúrja egy fémhorog a száját, bőrét, ami kvára fáj neki. Mi meg büszkén pózolunk a facebookon, hogy mekkora harcsát fogtunk és igazi természetbarát pecások vagyunk.
2020. nov. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 progizo ***** válasza:

#30.: "A szőrme is környezetszennyező termék, hisz mesterséges feldolgozás, tartósítás után kerül a vásárlóhoz, mint miden más termék a ruhaiparban. Ha meghagynák a maga "természetességében", megrohadna, büdösödne, tönkremenne. Amit vegyszereznek, tartósítanak, azt ne nevezze már senki természetes anyagnak...."


És mit nem vegyszereznek? Minden ruhát így készítenek, még a növényi alapanyagúakat is. Azt gondolod, a műszőrmével meg egyéb műanyag ruhákkal jobban jársz te meg a környezet? Hát nagyon nem így van, mert azoknál még fokozottabb a szennyezés, ott már 100%-ban mesterséges anyagokból, kőolajszármazékokból meg ki tudja mikből készülnek. Az egész gyártási folyamat, meg maga a ruhaalapanyag is környezetszennyező, nem beszélve arról, hogy mi lesz akkor, ha már nem kell?

Te láttál már valódi szőrmebunda halmokat az eldobott ruhák között? Abból azért biztos nem tucatszámra vásárol egy ember, ráadásul hosszú ideig tervezi hordani, ha már annyi pénzt kifizetett érte. És az nem egy olyan ruhaalapanyag, amit csak úgy lehetne utánozni bármivel is, mert szépsége és hőszigetelő képessége egyedivé teszi.


"az vegye meg szerintem, aki saját maga is le tudná ölni, fel tudná dolgozni az állatot, és nem idegenkedne az emberbőrből készült kabáttól sem. Ők is élőlények, mi is azok vagyunk, ők is mondhatnák nekünk, hogy készítsünk a halottaink bőréből termékeket a gazdaságosság és a természetközeliség jegyében, hisz ha eltemetjük őket, az pazarlás."


Nem tudom, az emberi bőr mennyire alkalmas ilyen dolgokra. Szerinted?

Amúgy azzal teljesen egyetértek, hogy elhunytaink szerveit használják fel az élők egészsége, élete megmentésére, átültetésre. Ebben semmi kivetnivaló nincs.

2020. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
A szőrme évtizedekkel ezelőtt kiment a divatból, szűk réteg veszi már sak meg, idejétmúlt, egyre több helyen be is tiltják a szőrmekereskedelmet is. Én még olyan embert nem láttam, aki megveszi, és abban telel ki élete végéig .... Dehogy veszik fel... tízévente elmennek benne egy bálba vagy színházba és kész. Ezért kár érte pénzt adni és még nagyobb kár többtucat bundás állatkát lenyúzni . Senki nem mondta, hogy a műszőrme ne lenne környezetterhelő (egyébént MINDEN öltözék előállítása környezetterhelő, nyilván), csak azt, hogy a szőrméé se jobb, mint a műszőrmééé. Arról nem beszélve, hogy állatfarmokat is üzemeltetni kell hozzá.
2020. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!