Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sérült őzet találtam. Mit tegyek?

Orosházi Tibor kérdése:

Sérült őzet találtam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Találtam egy valószinüleg elütött özet. Észrevételeim szerint nem tud felállni mert eltörhetett a lába és segítségre szorul. Ilyenkor mi lenne a teendő? Vagy kit tudnék felhívni hogy segítsenek rajta? Interneten keresgéltem de nem találtam senkit. Egyedül a jászberényi állatkertet tudtam elérni telefonon de ők csak madarakat fogadnak be.
2018. jan. 28. 18:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

0-24 nyitva, hatha meg tudjak mondani, h mi a teendo, akarhol tortent


Budapest, 1135 (XIII. kerület) Lehel u. 43.

Telefon és Fax: 350-0361 és 350-1166

2018. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka az ilyen ember, mint, te! Gratulálok!
2018. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ma reggel visszamentem megnezni es ugytunik jobban lett es elhagTa a helyszint:) emberi labnyomok nem voltak se ragadozo allat labnyomok. Csak az őz lábnyoma volt ott ahogy távozott:) SIKER!!!:)
2018. jan. 29. 11:52
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de jo hir. Nagyon orulok. Koszi szepen, h megirtad. Koszi, h ilyen vagy. Minden jot.
2018. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
De jó! :)
2018. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
69%

Csak egy kis tájékoztatásképp:


1. A Vadásztársaságok nem feltétlen fogják lelőni szerencsétlen állatot, nem kell azt hinni, hogy egyből kivégzést tartanak. Ha úgy látják jónak, hogy meg kell menteni, meg fogják.


2. Az állatorvosok nem értenek minden állathoz. Nem is kötelességük vadállattal foglalkozni.


3. Ebben az esetben a legközelebbi Nemzeti Parkot (nálad vagy a Bükki vagy a Duna-Ipoly) kell értesíteni. Ők tudnak segíteni, hogy mi a teendő.

2018. jan. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 gaborvagyok válasza:
55%
A legtöbb állat ha tud elbújik meghalni...
2018. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
51%

"Ma reggel visszamentem megnezni es ugytunik jobban lett es elhagTa a helyszint:) emberi labnyomok nem voltak se ragadozo allat labnyomok. Csak az őz lábnyoma volt ott ahogy távozott:) SIKER!!!:)"


Kis naiv. :)) Ha tényleg lábtörés, akkor az nem gyógyul be egy nap alatt. Valószínűleg összeszedte a maradék erejét és elbújt, aztán ha kiszimatolja valamelyik ragadozó, akkor megrövidíti a szenvedéseit. De ez az élet rendje. A ragadozónak is kell valamit enni.

Egyébként a sógorom vadásztársaság elnöke és szokták hívni őket ilyenkor is. Ők csak "lövöldöznek", hanem figyelik a vadállományt. Normális társaságban ez így van, persze nem mindenhol hozzáértőek.

2018. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
*nem csak lövöldöznek :))
2018. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos egy őznél nagyon kicsi az esélye hogy meggyógyul, ha pedig magától elment vagy nem tört el és a sokktól feküdt ott ami a jobbik opció vagy csak elbújt meghlalni.
2018. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!