Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sérült őzet találtam. Mit tegyek?

Orosházi Tibor kérdése:

Sérült őzet találtam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Találtam egy valószinüleg elütött özet. Észrevételeim szerint nem tud felállni mert eltörhetett a lába és segítségre szorul. Ilyenkor mi lenne a teendő? Vagy kit tudnék felhívni hogy segítsenek rajta? Interneten keresgéltem de nem találtam senkit. Egyedül a jászberényi állatkertet tudtam elérni telefonon de ők csak madarakat fogadnak be.
2018. jan. 28. 18:00
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
100%
pff szánalamas hogy egyik vadasparkba se segítettek és a "költségek " stb blablabla szöveget mondogatták
2018. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
60%

21-es, sajnos ez az általános Magyarországon.

Bár én sérült vadat még soha nem találtam, de kutyákat, macskákat igen, és akármelyik állatvédőt hívtam, lekoptattak.

Általában csak akkor állnak szóba az emberrel, ha adományozásról, vagy adó 1%-ról van szó.

2018. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%

Jobban járt volna az ősz, ha értesíted a vadásztársaságot. Ha menthetőnek találták volna, akkor ők is megmentik, sőt, saját költségen, mert az ő vadjuk, az ő érdekük hogy éljen, az ő felelősségük.


Ha meg menthetetlennek találták volna (ami törött lábbal, ha valóban törött, elég esélyes), akkor valóban agyonlövik a helyszínen, hogy ne szenvedjen.


Ha kipihente magát a sokk után, három lábon is képes elugrálni a tett helyszínétől. Ez nem változtat azon a tényen, hogy a törött lába pokolian fájhat neki, és az esélye a túlélésre a vadonban közelít a 0-hoz. Csak így sokkal lassabban fog elhullani, mint, ha a vadász adta volna meg neki a kegyelemlövést.


Jót akartál, de... hát a jó szándék az nem mindig elég. Nem kell úgy tartani a vadászoktól, mintha a Sátán evilági eljövetelén munkálkodnának. Nem ők az Antikrisztus.

2018. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
56%

Ilyenkor elsődleges hogy a sérült állatot biztonságos helyre kell vinni, nem otthagyni. Majd ha biztonságban van, lehet ezerrel keresni, mit tegyünk vele!Adni neki vizet, élelmet addig.

Így van idő helyet keresni neki.

Jó hogy keresgéltél, de ez sajnos édeskevés ilyenkor.

Attól még az állat lába nem gyógyul meg, szenved, ragadozó megöli kiszolgáltatott helyzetében. Vagy "kedves " ember elviszi és megeszi.Vagy még ott bújkál valahol és szenved, lassú halállal fog meghalni.

Legalább kerested a környéken?

2018. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
persze szétnéztem amikor nem találtam ott a helyszinen de az ut mindkét oldalan hatalmas legelő és szántóföl van de sehol sem lehetettt öt látni. nem biztos hogy eltölt a lába én azt nem igazán birtam megállapítani. egyébként hívtam a vadőrt aki szeméyles ismerősöm, kb 5ször is de kisípolt. másnap delben hivott vissza de akkor már nem volt aktuális a dolog mert az öz eltünt. sajnos hazahozni nem mertem mert nálunk ha vadat talál a rendőrség a kocsiban akkor sulyosan előveszik az embert és nincs szükségem hogy meghurcoljanak. Kisteherautóval járok és elég gyakran megállítanak és kinyittatják hogy mit szállítok.
2018. febr. 25. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!