Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a vegetáriánus és vegán életmód reklámozása helyett a szabadtartású állatok fogyasztására kellene koncentrálni?

Figyelt kérdés

Elfogadom a vega és vegán emberek véleményét és tisztában vagyok vele, hogy egy embernek mincs szüksége hús fogyasztásra...


Viszont ha mindenki vega és vegán lenne, az nagyon radikálisan megváltoztatná a vilagot, és nem kellene sok idő hogy környezetvédelmi szempontból ugyanott legyünk mint most, csak egy másik irányból.


Illetve ipari húsfeldolgozásra is mindenképpen szükség van, hogy ragadozó állatainkat elláthassuk, a neovegán fejlődés ellenes és anarchista embereket akik még ezt is ellenzik viszont már nem tudom tolerálni...


De összességében szerintem ami az emberi táplálkozást illeti, a nyerő az lenne, ha vissza szorítanánk a ipari állat tenyésztést, húsfeldolgozást egy sokkal alacsonyabb szintre, de nem szünteznénk meg jobb lehetőségek hijján, s a szabadtartást lendítenénk fel.

Szerintem a lassú,de biztos haladás a helyes út, melyhez eleinte kompromisszumok kötése szükséges...


Ti mit gondoltok? Mi a helyes út?

Mit gondoltok a vegán életmódról (jelenleg az orvostudomány valóban elismeri, hogy az embernek nem létszüksége a hús)


2018. jún. 9. 16:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

Ezek szerint nem jártál utána :D


Mindenben van fehérje, nem csak a húsban/tejtermékben/tojásban. Egy guglizást azért eressz meg, kérlek.

2018. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%

Fehérje nemcsak a húsban van. De ha most ettől el is tekintünk, akkor is az embernek napi 20 gr körüli fehérjére van szüksége. Ez 10 dkg hús, vagy 2 tojás és 1 pohár tej.


Elég lenne heti kétszeri összesen 250 gr húst ennünk ami évi 10 kiló, mellé 140 liter tej és 180 tojás fedezné a fehérje szükségleteinket. Ezzel szemben jelenleg 60 kiló húst, 160 liter tejet, és 230 db tojást fogyasztunk évente. Lenne hova csökkenteni a fogyasztást, és máris közelebb kerültünk a működőképes szabadtartáshoz. Anyagailag sem kerülne többe, mert bár 2-3x annyiba kerülne 1 kiló hús mint most, de csak hatodát fogyasztanánk belőle. De nem, mi inkább tömjük magunkba az ipari hulladékot olcsón és mellé esszük a gyógyszereket.


És még mindig nem számoltunk azzal, hogy a növények is tartalmaznak fehérjét igaz nem komplex formában. De 2 maximum 3 növényi fehérje forrásból már kijön a fehérje komplex állati fehérje nélkül is. Szóval nagyon kényelmesen ellenében még a fentinél kisebb mennyiségekkel is. Főleg a tejfogyasztáson kellene faragni, mivel ha csak kis mértékben is, de majdnem minden ember laktóz érzékeny.

2018. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Na és mennyi? Egy guglizást azért eressz meg, kérlek. :)
2018. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%

Vegetáriánus vagyok 15 éve, azaz 4 (!) éves korom óta.

Soha nem volt semmilyen komoly problémám, normálisan kifejlődtem, így ez is igazolja, hogy nem létszükséglet a húsfogyasztás.

Viszont nem fogok nekiugrani soha egy olyan embernek, és térítgetni, aki megeszi.

Viszont soha nem lennék, és nem is leszek vegán, mert ez a radikális hisztériájuk már kikészít.

Amíg tudom, hogy a konkétan luxus körülmények között, külön kőházban élő fürjeim tökéletesen érzik magukat, addig és sem érzem magamat etikátlannak, mert mindenki jól jár - ők és mi is.

Sok vegán elítéli az állatok “fogságban” tartását. Persze, amikor egy pár négyzetméteres helyre összezsúfolnak 30 csirkét, vagy amikor kontinentális éghajlatra hurcolják egy jegesmedvét, azt én is ellenzem.

Viszont van rengeteg sérült, kissé bizonytalan egyed, akik a természetben hamar elpusztulnának, illetve tőlünk megkaphatják azt a támogatást, amit az anyjuktól 10 másik kölyök mellett nem kapnának meg.

Viszont soha nem értettem azokat az embereket, akik reggelire, ebédre, vacsorára húst fogyasztanak.

Szerintem heti egy alkalom lenne az optimális. Persze a ragadozóknak is fontos, hogy őket megillető élelemhez jussanak.

A legnagyobb kegyetlensêg, amikor egy kutya vagy macska vegãn diêtára van kárhoztatva a becsavarodott gazdája miatt.

Szerintem is a vegánság népszerűsítése mellett a vidéki szabad, szeretetteljes állattartást kéne reklámozni, illetve az onnan való vásárlást.

2018. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
16%

"Szerintem heti egy alkalom lenne az optimális."

Soha semmi bajom volt a vegetáriánusokkal, nehogy félreértsen valaki, de az ember még mindig mindenevő. Azaz, elvileg (hacsak nem vegetáriánusokról vagy vegánokról van szó, természetesen) a kajánk kb. egynegyede hús kellene, hogy legyen.

2018. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
70%

Vegán és vegán között is van ám különbség. Amikor hisztérikusságról beszélsz, ugyanazt csinálod, mint az általad kifigurázott vegán, aki térít, lenézi a húsevőket. Általánosítasz. Nagyon rosszul tud ám esni, amikor minden igyekezetem ellenére kiderül, hogy vegán vagyok, és kapom az ívet, közben én semmi rosszat nem akarok, csak szeretem/tisztelem az állatokat, és nem eszem meg őket, se a tejüket, tojásukat.


Attól még húsos tápot eszik a kutyám. Van otthon mamától örökölt gyapjútakaróm, tollpárnám amit eszem ágában sincs kidobni. Szoktam húst sütni a férjemnek, a szüleimnek, ha meglátogatnak. Mindenkinek máshol van az a bizonyos határ, látod, te mint vegetáriánus máshol húzod meg mint én, én is máshol, mint az, aki húshoz se hajlandó hozzáérni, vagy nem tűri meg az állati cuccot a hűtőjében.

2018. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!