Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, akik a tűzijátékra magukkal viszik a kutyájukat?

Figyelt kérdés

A tegnapi badacsonyi tűzijátékon történt. Fiatal pár, a hölgy kezében karon ülő kutya. Olyan palotapincsi-féle, pontosan nem ismerem.


Az első durranás után a kutya olyan sokkot kapott, hogy legszívesebben az egérlyukba is elbújt volna. Természetesen a szerető, kutyabolond gazdinak annyi esze nem volt, hogy elvigye onnan a kutyáját, hanem komótosan végignézte a tűzijátékot, hiszen Ő ezért jött.


Nem tudom, nekem eszembe nem jutna, hogy ennek tegyem ki a kutyámat. Egy percig sem gondolnám, hogy neki is annyira tetszik a tűzijáték mint nekem. Sokkal fejlettebb és érzékenyebb hallásuk van mint az embereknek. Akkor azok az éles durranások hogy a fenébe ne zavarnák őket. Szerintem ez már felér egy állatkínzással.


És nem ez volt az egyetlen kutya a helyszínen. Ha állítólag szetetik a kutyájukat, akkor miért csinálják ezt velük?


2018. aug. 20. 15:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
DE elvileg KÖTELEZŐ lenne a szájkosár!
2018. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Azzal én is tisztában vagyok, hogy nem minden kutya fél a tűzijátéktól.


Hogy félreértés ne essék, engem a konkrét eset bosszantott fel, amikor a kutya gazdájájának látnia kellett volna, hogy szenved a kutyája, és mégsem tett semmit.


A kutya minden lövésnél összerezzent, és egész idő alatt remegett. Ha nem fél a kutya, akkor mindegy, bár nem vagyok benne biztos hogy jót tesz a hallásának.


De ha fél, akkor mégsem normális hogy nem teszünk semmit.

2018. aug. 24. 12:09
 13/14 anonim ***** válasza:
Így szoktatta be lövésállónak :D Most már mehetnek vele vadászatra .
2018. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
* gazdájának
2018. aug. 24. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!