Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti mit éreztek már túlzásnak...

Ti mit éreztek már túlzásnak egy állatvédőtől? Hol van a határ, amire azt mondjátok, hogy ez túlzás vagy mi az a felháborodása amit feleslegesnek véltek?

Figyelt kérdés

Az szép és kedves tőlük, hogy állatokat mentenek ki a pokolból és juttatnak biztonságos helyre, illetve biztosítják nekik a napi élelmet, stb. - és mellette az állatkínzást igyekeznek megelőzni.


De van olyan, amit túlzásnak éreztek tőlük? Ha igen, mi az és miért?


Akár élőben, akár a közösségi portálokon



2018. okt. 31. 15:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%
Én azt utálom mikor a húsevést azonosítják az állatkínzással. Egyszer láttam egy videót amiben élve nyomták szét a halakat,csigákat,polipokat,medúzákat odaírtam hogy milyen undorító dolog ez erre egy csomóan elkezdtek szidni, hogy nekem nincs jogom ilyet mondani mert biztos eszek húst. És akkor mivan? Ha húst eszek akkor már nem is szerethetem/sajnálhatom az állatokat? Nálam ez kiverte a biztosítékot.
2018. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
5%
A húsevés = állatok megölése = szükségtelen fájdalom okozása. Úgy nem lehetsz állatvédő hogy húst eszel, ez alól nincs kivétel.
2018. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

#12 oh bocsi máris kidobom az utcáról összeszedett állataim vagy a szaporítótól mentett tengerimalacaink vagy a laborból/kígyókajás ládából hozott patkányaim hisz nem is vagyok állatvédő, soha egy állatnak se segítettem. Szóval szerinted akárhány állat életét megmenthetem nem vagyok állatvédő mert TE máshogy definiálod. Jólvan, veregesd magad vállon, ügyes vagy mr "igazi" állatvédő. Hiszen segíthetek az állatokon, nembaj ha nem hordok szőrmét vagy gyapjút, ez nem elég, neeeeem, tegnap ettem egy csirkés szendvicset ergo én csak aljas állatkínzó lehetek.

Várj szólok anyámnak is úgyis régen nevetett jót.


Személy szerint két dolgot utálok, az egyik akik szerint minden vadász egész nap poénból cuki őzikéket gyilkolgat. Az mindegy hogy télen ők etetik a vadakat vagy hogy az állomány nélkülük túlszaporodva, mind megérdemli hogy meghalljon, ha meg felhozod nekik hogy akkor a gazdák mégis mit teszenk a több millió forint vadkárral volt aki annyit mondott erre hogy "engem az nem érdekel, oldja meg"


A másik amikor kikerül egy poszt hogy hajléktalannál kutyát látnak rögtön jönnek hogy azonnal evgyék el tőle stb. Oké, igen, van hogy lopott a kutya, van hogy kolduláshoz tartja de olyan is van hogy tényleg a sajátja, akit az összekoldult pénzéből eltart (amúgy anno egy hajléktalan mesélte apámnak hogy szelektív túrásból és üveg visszaváltásból egy kisebb minimálbért is össze tud kaparni) és csórinak az egyetlen társa. De azonnal elkobzásért kiáltanak pedig lehet a kutya jobban él mint némelyik megláncolt falun. Annyi kutya kóborol tök egyedül, ezekre legalább vigyáz valaki, eteti, nem hagyja hogy pár hülyegyerek összerugdalja, szerintem ha majd ott tartunk hogy egyetlen kutya se kóborol az utcán, ráérünk akkor elvenni a hajléktalanoktól a kutyáikat. (akikért egyébként némelyik képes kihagyni a szállót mert akkor nem vihetné magával)

2018. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
13, szerintem a 12 nem kijelentette, hogy a húsevő nem lehet állatvédő, hanem a kérdésemre válaszolva megfogalmazta, hogy számára az a túlzás, ha valaki a hozzászólásában leírtat állítja (csak nem írtaoda ezt külön)
2018. nov. 5. 02:53
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

Az egyik dolog amit utálok, az a vadászat betiltására törekvő "népség". Bár kiváncsi lennék, hogy a vaddisznók megengednék e a vegánoknak, hogy mellettük legeljenek, ők tudják.


A másik pedig, hogy egyszerűen nincsenek tisztában az értékrendekkel. Egy súlyosan sérült macskát kórházba visznek, rámegy 20-30ezer forint, a menhelyeken meg naponta altatják el a kutyákat, mert nincs rájuk keret. Benne vagyok egy macskás csoportban fb-n, na ott, ha valaki posztol egy elütött macskát (aminek semmi értelme, csak a polgárpukkasztás), mindenki elkezd fröcsögni, hogy az autóst is el kéne ütni. Kiváncsi vagyok, ha egy ilyen ember elé odaugrana egy macska, akkor elrántaná e a kormányt, mások vay a saját élete veszélyeztetésével.

2018. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
24%

13: aki az állatok egy részét megöli, a másik részét védi az nem állatvédő max macska/kutya/házikedvencvédő. Ezen nincs mit vitatkozni mert ez egy tény.

Szép dolog a házi kedvenceket is védeni de nem egyenlő az állatvédelemmel. Egy állatvédő az összes állat jogaiért es életéért küzd nem csak bizonyos, számára szimpatikus fajokéért.

Márpedig azt nem mondhatom hogy én az összes állatot védem miközben napi szinten hozzájárul ok szándékosan x állat halálához szükségtelenül az étkezésemmel.


Szóval ne érts félre mert a házi kedvenceket védeni is nyilván becsülendő dolog. De korántsem egyenértékű az állatvédelemmel, az ennél kicsit mélyebb és összetettebb dolog.

2018. nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%

#16 ezesetben most tényleg nem kötözködés de minek számít ha valaki bár eszik húst, de az ipari állatok jólétét támogatja?

Mármint, pl csak szabadtartású húst/tojást eszik, kisgazdáktól veszi a tejet akik jól tartják a teheneik, hiszen attól hogy megeszünk egy állatot még megérdemel egy szép, minőségi életet előtte.

2018. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%
Én is nagyon ki tudok akadni azon, ha ember és állat nem egyenjogú. Egyik végletet sem tűröm meg: sem az állatkínzót, sem az embergyűlölőt. Habár személyes véleményem még mindig az hogy az emberek vannak túlszaporodva, nem az állatok. Másik pedig a kamuállatbarát: kutya, macska kisszivem, a szőrös gyerekem, egy tehén/tyúk/akármi más meg kaja, undorító büdös dög. Előttem minden éllény egyenrangú, egy tehenet is ugyanolyan szeretettel simogatok mint egy kiskutyát. Nem szeretem ha szemet hunynak afelett hogy a nyomornegyedekben a lebénult kutya mellett ott fekszik egy ugyanolyan béna gyerek is, mégis csak a kutyát viszik orvoshoz. A benti macskatartás szerintem is túlzás egy kicsit, persze nálam szabadon járhat ki-be, de csak ivartalanítva, oltva, chipezve. Most kicsit eltérek a tárgytól: legnyugodtabb perceimben is simán lesz 200 a vérnyomásom ha egy állatos facebook csoportban meglátom a nyugdíjas néni kommentjét, TÖVIG LENYOMOTT CAPS LOCK-KAL, MIKÖZBEN EGY SZAPORÍTÓELLENES POSZT ALÁ ODAÍRJA HOGY "MIJEN ARANOS KUTYU, UNOKÁMÉKNAK IS ILYEN VOLT, DE ELÜTÖTTE A PITYU A AUTÓVAL". Kitépném a billentyűzetet a kezéből :)
2018. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
96%

Mindenféle túlkapást, meg amikor a legkisebb dologért is már emberek halálát kívánják.

Sok olyannal találkozok, ahol pl. egy elütött állatnál fröcsögnek, hogy minden autós egy utolsó szemét és őt kéne elütni. Én is vezetek, és igen, van olyan helyzet, mikor úgy ugrik ki az állat az autó elé, hogy esélytelen megállni és ehhez nem kell száguldozni. Városon belül 50-nel is el lehet ütni úgy egy macskát, hogy simán belehal.

Minden ilyen beszólás annyira aránytalan, látszik hogy az illetőnek fogalma sincs sem a fizikáról, sem a reakcióidőről, sem a közlekedésről, csak a korlátolt agya addig jut el, hogy jajj szegény cica. Ütöttem már el állatot sajnos én is (olyan gyorsan történt főúton, hogy fel sem ismertem, hogy mi volt), egyáltalán nem öröm, a kezem lábam remegett utána.

De írhatnám ugyanígy a vadászat elleni kirohanást, ami szintén beszűkült, buta gondolkodás. Az ilyeneknek vadászat egyenlő a bébifókák agyonverésével...

2018. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
72%
16: mindenképpen jó törekvésnek tartom azt hogy ha már ártunk, ártsunk a lehető legkevesebbet. Így számomra pozitívum ha a szabadtartású húsokat választja valaki a sima iparival szemben. Állatvédelemnek nem nevezném hiszen nem az élet védelméről van szó, az illető inkább a haszonállatok jólétéért tesz.
2018. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!