Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti mit éreztek már túlzásnak...

Ti mit éreztek már túlzásnak egy állatvédőtől? Hol van a határ, amire azt mondjátok, hogy ez túlzás vagy mi az a felháborodása amit feleslegesnek véltek?

Figyelt kérdés

Az szép és kedves tőlük, hogy állatokat mentenek ki a pokolból és juttatnak biztonságos helyre, illetve biztosítják nekik a napi élelmet, stb. - és mellette az állatkínzást igyekeznek megelőzni.


De van olyan, amit túlzásnak éreztek tőlük? Ha igen, mi az és miért?


Akár élőben, akár a közösségi portálokon



2018. okt. 31. 15:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
74%

17, bocs.

Annyit még elfelejtettem írni hoyg azért azt ne felejtsük el hogy az állat élettartama attól nem nő, hogy szabadtartásos, tehát a disznót ugyanúgy levágják fél-1 évesen, a tejel tehenet is 3-4 évesen, a borjat 2-3 hósan, a csirkét 3-5 hósan. Az egyetlen ami változik az élet minősége. Ezért nem tudom az ilyesmit “állatvédelemnek” tekinteni, de tény hogy 1000x inkább ez mint az ipar tánogatása!

2018. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

Ja igen az elgázolt állatok, volt valami poszt hogy egy yorkit elütött egy kamionos és rögtön ment a hőbörgés hogy "dögölne meg meg sem állt szegény kutyimutyinak minden az őhibája".

Na most 1. mit keresett a kutya egy ÚTON? Hol a kedves gazda akinek elviekben felelősségek kellene vállalnia érte?

2. nem vagyok kamionos de egy akkora gépszörnyben ülve ha közvetlenül az ember elé rohan ki nem hiszem hogy egyáltalán meglátja, a kocsi súlya pedig úgy csinál belőle darálthúst hogy szószerint meg sem érzed hogy átmentél valamin. Ismerős elmondása szerint egy kisebb őz kb annyi mint személyautóval egy átlagos kátyú.


Illetve amitől agyérgörcsöt kapok még a "nem fotózni kell hanem odamenni és befogni" kösz b+, leszállok a következő, 2km-re lévő buszmegállóban, elkések munkából, meg még vigyem is el azonnal a 3-4 km-re lévő dokihoz chipet olvastatni.... hát a f...om nem kéne?

2018. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tartom képmutatásnak mikor a menhely csak benti tartásra adja az összes kutyát, közben náluk meg térdig gázolnak a sárban szerencsétlenek.
2018. nov. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Mennyire igazad van!!!
2018. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én vagy ismerőseim megmentünk egy állatot, de tartani nem tudjuk, és telefonálhatunk napokig, egyik állatvédő szervezet se fogadja.Elhiszem hogy túlterheltek, de ha ezt csinálják, egy állatra se mondhatnak nemet.

Debrecen, talált kiscicák, szakadó eső:azt mondták, tegyük őket vissza ahol találtuk!

Ugyanitt e-mailre se reagálnak.

Vagy másik városban egy nagyon beteg cica 40fokos hőségben feküdt, szemét, száját, sebes testét a legyek beköpték és tele volt az egész teste kukaccal, feneke, mindene.Dolgoztam, nem tudtam elmenni, nekem is szóltak telefonon, segítsek.Kedves állatvédő hölgy azt mondta, hagyjuk ott a cicát, majd úgyis elpusztul.

Nahát engem ezek akasztanak ki! És közben meg például nem adnak ki kutyákat telephelyre.Hatalmas területen élnének, húst kapnának, meleg épületbe bemehetnének,jó helyük lenne.De nem lehet oda vinni.Ellenben az első jöttmentnek adnak, holott lehet hazaviszi és 1 méter láncra köti.

2018. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor átmennek embergyűlöletbe. Amikor nem azt hibáztatják, aki valóban hibás (pl. ha elütnek egy kutyát, ott a gazdi a felelős, nem az autós, ha tűzijátékozás idején meglép egy kutya, a legtöbb esetben kiderül, hogy a gazdi nem volt elővigyázatos, de vannak, akik egyből a tűzijátékozókat okolják - persze, itt is van változtatnivaló, de a másik oldalra is figyelni kell). Van az az eset is, amikor a menhely nem adja oda pitiáner okokra hivatkozva az állatot olyannak, aki megfelelő gazdi lenne egyébként, csak nem minden pontban tökéletes, aztán odaadják valakinek, aki látszólag tökéletesebb lenne, és kiderül, hogy nem bír az állattal, aki újra menhelyes lesz idővel. Szóval véleményem szerint nem mindig arra figyelnek oda, amire kellene. Egy beteg állatnak több felügyelet kell, mint egy egészségesnek, egy kölyöknek több séta kell, mint egy felnőttnek. Az agyonmarketingelt drága tápok nem mindig takarnak minőséget is, de egyesek úgy ragaszkodnak ezekhez, mint hogyha fizetnének nekik érte.
2019. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyek, állatvédő egyesületek kapcsán még az jutott eszembe, mikor nem differenciálnak és magasról tojnak a fajták (vagy itt inkább a fajtajellegű kutyák) specifikumaira. De a vélt igazságuk mindenek felett, máshogy nem adnak ki kutyát. Gondolok itt főleg arra, mikor tutujgatásra adnak oda egy területőrző, önálló, makacs fajtát, esetleg kölyökként, amiből akár egy domináns kan is lehet. Aztán, ha probléma lesz vele, ne adj Isten támad, akkor persze a gazdát terheli minden felelősség.
2019. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a túlkapás, amikor a menhelyre kutyát leadó embereket Facebookra kiposztolják.

Voltam ilyen esetnek tanúja, hogy a gazdi mindent megpróbált, de nem bírt vele... hát a fotóját is kitették, arc nélkül, de hadd mocskolódjon mindenki!

Az adományt persze bezsebelték.

2021. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!