Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez a kérdés főként a vegánokho...

Ez a kérdés főként a vegánokhoz szól. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy én csak fél éve vagyok vegetáriánus, ezért nincs elég információm ezekről, és ezt a neten sem találtam.

Jelenleg én kutyakiképző szeretnék lenni. De azt nem tudom, hogy ez mennyire minősül állathasználatnak, vagy esetleg állattal való kereskedésnek.

Kérlek, ne higyjétek, hogy nem érdekel ez az egész veganizmus, csak nincs elég információm még.


Előre is köszi a válaszokat!

16/L



2018. nov. 23. 06:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Vegánként is nyugodtan lehetsz kutyakiképző. Képzeld csak el, hogy egy munkakutya hogyan érzi jobban magát... Ha otthon fekszik egész nap és gyűlik benne a feszültség, vagy megtanítod őt és a gazdáját arra, hogy milyen a jó együttműködés és hogyan dolgozzanak együtt. Kutyakiképzőként segíthetsz, hogy a kutyák és a gazdák jobb kapcsolatot alakíthassanak ki egymással. Sok esetben a gazdit tanítod majd meg a kutyájával bánni és jobban megérteni. Ezzel segítesz a gazdin és a kutyán is.

Viszont nem mindegy, hogy milyen eszközöket használsz. Mi egy alkalommal voltunk egy olyan kiképzőnél, aki szerint célszerű úgy tanítani a kutyát, hogy közben rángatod és kényszeríted valamire, amit nem ért és meg volt félemlítve a kutya. Na ez nem jó út-szerintem. Azóta voltunk egy olyan kutyasuliban, ahol az volt a cél, hogy a kutya megértse a feladatot és szívesen végezze azt. Mert a kutyák örömmel tanulnak új dolgokat maguk és a gazdi kedvéért.

Remélem, hogy érted, mire gondolok. Bocs, ha hosszúra sikeredett :)

2018. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

10-es felhasználónak válaszolnék:


Már önmagában azzal, ha nem eszel, vagy minimalizálód a húsfogyasztást, nagyban véded a környezetet. Ugyanis a legtöbb haszonállat energiaátalakítása kevesebb, mint egy a harminchoz, tehát harmincszor annyi növényi ételt tudna az emberiség megtermelni ugyanannyi helyen, vagy nézzük más szemszögből: harmincad annyi területet kellene az élővilágtól elvenni ugyanennyi élelmiszer előállításához.

Azt, hogy emberi jogok ne sérüljenek, én személy szerint úgy kívánom elérni, hogy nem kényszerítek rá senkit a véleményemre, nem "dögevőzöm" le a húst fogyasztó embertársaimat, viszont aki nyitott rá, felvilágosítom pl. a nagyipari állattartás körülményeiről. Nem az a cél, hogy fegyverrel leverjük a húsevőket, és vegán terrort alakítsunk ki, hanem az, hogy ebbe az irányba induljon el a kultúra.

Ahogyan 50 évvel ezelőtt elfogadhatatlannak tartottak egy meleg párkapcsolatot, manapság azonban sokan már természetes jelenségként tekintenek rá (főként nyugaton), ugyanúgy azt gondolom, hogy az állatok elnyomása/kihasználása is a kulturális körülményektől függ, és ha 100 év múlva még lesz emberiség, nem pusztul el a bolygó, akkor könnyen lehet, hogy olyan fordulatot vesz a kultúra, hogy a nagyipari állattartás pl. tiltva legyen.

2018. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És igen, jelenleg még csak vega vagyok, mivel fél év alatt, 16 évesen nem lehet ilyen hamar teljesen átváltani. De természetesen a vegán a cél.

És azért tettem ki a kérdést, mert attól tartottam, hogy valami teljesen egyértelmű dolgot nem veszek észre, ami más számára nyilvánvaló.

2018. nov. 23. 18:19
 14/23 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 12 válaszadó, amit írtál én azzal mint természetvédő és állatbarát ember teljes mértékben egyet tudok érteni. Szűkebb környezetben meg is valósítható de amikor egy városra, vagy országra, netán az egész föld lakosságára ki szeretnéd terjeszteni rájössz, hogy a megújuló energia és élelem forrásaink negyed annyi embernek elegendő mint ahányan vagyunk jelenleg vagyunk. Ez a nagy probléma. Leírni én is könnyen letudom mert pofon egyszerű a megoldás, meg kell nézni mennyi embert képesek ellátni a megújuló energiaforrásaink és eszerint kell ütemezni a születések számát. Na ja, de ezt hogyan és kik csinálják, pláne úgy, hogy a világunk élhető maradjon mindenki számára. Amiről te írsz azt viszont bármikor támogatni tudom és támogatom is ha lehetőség adódik rá. Én sem ítélem el és nem is szólom azokat az embereket akik úgy döntöttek, hogy más táplálkozást és életvitelt követnek mint én. Amit írtam azt inkább az ilyen világmegváltó elképzelések hangoztatóinak szólt.
2018. nov. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az maga a világmegváltó gondolat, hogy a kultúrát abba az irányba visszük, hogy az környezet és állatvédelmi szempontokból is elfogadható legyen. Az emberiség ebből a tekintetből bármire képes lenne, amit a kultúra megkövetel. Az egyszerűség kedvéért példát mondok: ha egy ország minden lakosa elítélné a nagyipari hústermelést, akkor az ezzel foglalkozó cégek tönkremennének.

Ha egy ország teljes lakossága elítélné a környezetpusztító termelést, akkor azok a gyárak, melyekre ez jellemző, tönkremennének.

Ezért nem kis jelentőségű pl. az állattartással kapcsolatos információk eljuttatása a hétköznapi tudatba.


Az emberiség korlátok nélküli szaporodása valóban hatalmas probléma, azonban itt sem az jelentene megoldást, ha a hatalom által szabályozva lenne a születésszám, hanem a társadalmi gondolkodás megváltoztatása vezetne sikerhez. Manapság a társadalmi elvárás azt diktálja, hogy szülj gyereket, vidd tovább a családnevet és a géneket, miközben a logikus gondolkodás nyilván mást mutatna helyesnek.


Összességében tehát magamat is azokhoz sorolom, akiknek "világmegváltó gondolataik" vannak (bár én nem pont így fogalmaznám meg :)) csak a világmegváltást nem fentről irányított hatalmi beavatkozással képzelem el, hanem a társadalmi gondolkodás megváltoztatásával.

2018. nov. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Ha egy ország minden lakosa elítélné a nagyipari hústermelést, akkor az ezzel foglalkozó cégek tönkremennének."


Oké, tételezzük fel, hogy X idő alatt megváltoztatható mindenki gondolkodása. A cégek tönkremennek.

Mi lesz az ott vegetáló sokezer állattal? Mert a tönkrement cég nem fogja felvállani, hogy tartja őket végelgyengülésig állatszeretetből. Azt sem fogja felvállalni, hogy mindegyiknek keressen biztonságos otthont háztájiban - fizikailag nem is lehet.

Akkor hát mi a megoldás? Szabadon engedni nem lehet őket nyilván. A cég egyet fog tenni: megy mindenki a vágóhídra, azonnal és tömegesen, hogy minimalizálják a gazdasági kárt.

Vagyis ezzel közvetve a halálát okoztuk több ezer állatnak.


Nem provokálni akarok, meg vitát generálni, csak szerintem ez is egy olyan kérdés, amivel érdemes foglalkozni. Úgy érzem, hogy a "világmegváltók" a következményekbe nem gondolnak bele, ettől lesz utópia minden törekvés.



(Amúgy szerintem nem is feltétlenül megszüntetni kellene, hanem a körülményeket normalizálni. Talán nem elég vegán a hozzáállásom :D, de el tudom fogadni a haszonállatokat. Csak éppen nem lenne kötelező halálra tömni, embertelen körülmények között tartani őket. Ezen pedig nagyon is lehetne változtatni állatvédelmi törvényekkel, ellenőrzéssel.)

2018. nov. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Salx Narval ***** válasza:
Nehéz egy éhes és szegény embernek szemléletváltást tanítani ha semmit, vagy csak nagyon keveset tudunk ajánlani. A zöldségekkel sem jobb ám a helyzet mint a hússal, a jó minőségű árú komoly rétegek számára elérhetetlen pláne, hogy a vidékiek is a városban veszik már a zöldségeket ahelyett ,hogy megtermelnék inkább a silányat választják. Nyilván az okosabbak és szorgalmasabbak a saját kiváló minőségű zöldségeiket fogyasztják de egyre kevesebb az ilyen gazda. Erre az ágazatra is ráférne egy szemléletváltás.
2018. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

16-os, örülök a hozzászólásodnak, én is úgy érzem, hogy ez egy olyan kérdés, amivel érdemes foglalkozni.


"Mi lesz az ott vegetáló sokezer állattal? Mert a tönkrement cég nem fogja felvállani, hogy tartja őket végelgyengülésig állatszeretetből. Azt sem fogja felvállalni, hogy mindegyiknek keressen biztonságos otthont háztájiban - fizikailag nem is lehet."


Ezért nem "hadi-veganizmusra" van szükség, hanem szemléletváltásra. A társadalom nem egyik napról a másikra fog áttérni húsevőről vegánra, már ha egyáltalán ez megtörténik. Valójában ez egy lassú folyamat lenne, ami a kapitalizmuson belül úgy nézne ki, hogy a hústermelők egyre kevesebb húst tudnak eladni, emiatt egyre kevesebb állatot tenyésztenek, az ipar pedig lassan elhal, nem fognak állattenyésztésbe kezdeni új emberek, ha nincs az ágazatnak jövője. A húsipar csak a piaci igényeket szolgálja ki, melyek ha megváltoznak, a termelés is megváltozik.


"Amúgy szerintem nem is feltétlenül megszüntetni kellene, hanem a körülményeket normalizálni." - Ez egy általam is elfogadott megoldási javaslat. Én, személy szerint továbbra sem használnék ki állatot, morálisan megkérdőjelezhetőnek tartom, de mindenképp egy olyan gondolat, ami a megoldás irányába megy.



Salx Narval:

"Nehéz egy éhes és szegény embernek szemléletváltást tanítani"

Sajnos ez igaz, de nyilván nem gondolja senki, hogy könnyű lenne, ezért kell minél többet tenni érte.

Én egyébként kertes házban élek, saját zöldségeink vannak, időnként adunk belőle a rászorulóknak.

2018. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Salx Narval ***** válasza:
Ez dicséretes.
2018. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok vegán, de tényleg borzasztó állapotok vannak a nagyüzemi állattartás terén. De ha javítanának a körülményeken, akkor olyan szinten felmenne a hús ára, hogy nem lenne piaca. Szép fokozatosan kéne egyre jobb körülményeket kialakítani. Pl én úgy tudom, hogy most folynak tárgyalások arról, hogy bevezessék e, hogy a malacok herélésekor érzéstelenítve legyenek az állatok. De már csak ez iszonyú idő és munkaigényes lenne. És akkor még szóba se jött, hogy ne olyan zsúfoltan legyen tartva a sertések, hogy ne férjenek oda az itatóhoz és ne rágják szét egymást unalmukban. Legalább kétszer akkora helyre lenne szükség, de még az is zsúfolt lenne. És ez csak pá dolog amit említettem.
2018. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!